Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Monika5
2013-11-22 19:50:28
 
krisztibaba85,
hehe :D
Egyébként tudom, hogy ezt könnyebb leírni/tanácsolni, mint végrehajtani. De a kezdeti nehézségek után már jó érzés, és a sikerélmények is jönnek. Rajtam nem volt plusz, de amikor pár hónapig alulműködött a pajzsmirigyem én is elkezdtem nagyon odafigyelni az evésemre, hogy ne szedjek fel (egyik tünete) pikk pakk x kilót... Jelenleg nem mozgok. A várandóság első pár hetében jártam túrázni (max 10km-ket hétvégén)és hétköznap időnként gyalogoltam az erdőben 5km-et, de aztán volt a vérezgetésem (nem ettől, progeszteron hiány) és ideiglenesen felhagytam vele. A doki nem tiltotta, de jobbnak láttam felfüggeszteni és csak pihenni. Most azt tervezem ismét előveszem a mozgást majd a 2. trimesztertől (a gyógyszert sem kell már szednem és az orvosm szerint szép a méhlepényem). Azért kedden rákérdezek, hogy szabad-e és ha igen, akkor ismét gyalogolgatok, ill. van egy Rékás terhes tornám is, lehet, hogy majd később azt is kipróbálom. Ez a terv részemről... :) Mindenkinek szép estét!

Archangel85
2013-11-22 19:45:13
 
zzzaola!!! Szívből gratulálok!! Jó egészséget nektek!!!

Csajok egy akkora pozitív LH teszt, hogy majd leugrott a tesztről!!! Lucifer!! Nyeregbe fel!!!!
Amúgy nekem azt mondta a doki tegnap , hogy tegnaptól 4 napon át legyünk együtt minden nap :) Házi feladat! :)
Én akkor is beteszem azt apozi tesztet a fa alá :)
Olyan hányinger kerülget egész délután pffffff.....
zzzaola
2013-11-22 19:40:59
 
Sziasztok!
Szeretném nektek elmesélni, hogy ma a ciklusom 33. napján(az előbb)egy gyönyörűen erős pozitívat teszteltem.Pedig majdnem feladtam.
Köszönöm az oldalnak is, hogy segített! Mindenkinek össze fog jönni, meglátjátok!
krisztibaba85
2013-11-22 19:35:25
 
Monika5:-)
Ámen:-) :-) :-)
Monika5
2013-11-22 19:09:49
 
Mamma,
szerintem, ha nem megterhelő mozgásfajtát választasz és nem kifulladásig csinálod, az csak jót tehet. A futást amúgy sem egyből futással szokták kezdeni, a neten található rá edzésterv hogy érdemes kezdeni. pl.: itt egy,én annak idején ezzel kezdtem el a futói "karrierem"
http://edzesonline.hu/edzesterv/5/
Ezzel nem terheled le hirtelen a szervezeted (keréngésirendszer, izületek, stb.),fontos a fokozatosság és a sikerélmény is nagyobb. :)Egyébként én először, ha előtte nem mozogtál, mondjuk 2 naponta 5km, gyaloglást javaslok, ha van pulzusmérő órád, akkor kb. 120-130 között tartva a pulzust közben. Vagy úszást (ha tudsz), esetleg aerobik órát, ha nem tél jönne,akkor bicajozást. Szóval sok lehetőség van. Egyébként a nem túl megerőltető mozgást (pl. sétát) terhesség alatt is ajánlják, szóval nem hiszem, hogy a várandóságra készülve nincs olyan sport, amit lehetne csinálni gond nélkül, még akkor is, ha most kezded el. Pár hét alatt hozzászokik a szervezet. :)
krisztibaba85
2013-11-22 19:09:07
 
Monika5-nek igaza van:-)

Természetesen ellehet kezdeni mozogni,csak ne maratoni táv lefutásával kezdj:-)
És lényeg hogy ne vidd túlzásba sem mert akkor meg az hátráltathatja a fogamzást:-(

Szóval nyugi tessék csak mozogni,kényelmesen,módjával,pont annyira hogy jól essen:-)
Én is rengeteg zöldséget,gyümölcsöt póbálok enni:-)
Mamma
2013-11-22 18:59:03
 
szóval akkor nem gáz ha eddig semmit nem mozogtam és most el kezdek egy kis tornát :)) futást vagy inkább csak sétát:))
mert ugye régebben még a védőnő is azt mondta ha eddig nem mozogtam ne most kezdjem el..
Monika5
2013-11-22 18:54:14
 
Mamma,
Igaz nem engem kérdeztél, de szerintem lehet fogyni, ha nem drasztikus diétát választasz, akkor is. Gondolok arra, ha mondjuk kevesebb édességet, fehérkenyeret eszel és több zölsdéget,halat, soványhúst és a mennyiségre is figyelsz... Igazából ez nem is diéta (abban nem hiszek, hanem életmódváltásban) és mellette heti 3X mozogsz valamit kb. 1 órát. Ez azért is jó, mert jól hat az egészségre és a közérzeted is jobb lesz pár hét után. Szóval szerintem ez babára készülve is megengedett, sőt sok orvos ajálnja is... :) Hátgyakorlatoat is ajánlok, mert az később jól jöhet, ha már nagy pocid lesz, talán úgy nem fog majd annyit fájni. :) Aminek örülök (igaz az elején vagyok még csak) a doktornőm megdicsért az eddigi súlygyarapodásomért és persze felhívta a figyelmem, hogy mennyi az optimális a terhesség végéig.Persze nem diétázom, de igyekszem olyan kajával csillapítani az éhségem, ami tartalmas és nem csak cukor... Persze időnként én is bűnözök. :D Szóval szerintem a most elkezdett odafigyelésed a várandósság alatt is segíteni fog. :)
krisztibaba85
2013-11-22 18:50:08
 
Mamma:-)
Én annakidején is sportoltam atlétika,d versenyszerüen nem volt benne sikerélményem aztán késöbb megszerettem az aerobicot,mármint csakúgy lejárni fitnessterembe....
Mindig is küszködtem a súlyommal,vastagcsontu vagyok,szóval édességre gondolok és már hízok:-)
Szóval odakell figyelnem,meg végülis szeretek mozogni,meg imádom mikor csinos vagyok,csak hajlamos vagyok ellustulni.De ha elhatározom magam akkor nagyon odateszem magam.Amióta babát szeretnénk párommal,Leszoktam másfél hónapja a cigiről,és mivel valószínű nincs ovum,ujra elkezdtem edzeni hogy fogyjak és minden meglegyen ahhoz hogy teherbeesek:-) és szedem a Femibion800-t két hónapja

Szóval ne hagydd hogy kifogást találj,mert néha csak mozgásra és egy kis életmód váltásra van szükség,és megkímélhetjük magunkat kellemetlen vizsgálatoktól,és nem feltétlenül kell gyógyszer egyből.

Bocs hogy ilyen hosszú lett:-)
krisztibaba85
2013-11-22 18:49:51
 
Mamma:-)
Én annakidején is sportoltam atlétika,d versenyszerüen nem volt benne sikerélményem aztán késöbb megszerettem az aerobicot,mármint csakúgy lejárni fitnessterembe....
Mindig is küszködtem a súlyommal,vastagcsontu vagyok,szóval édességre gondolok és már hízok:-)
Szóval odakell figyelnem,meg végülis szeretek mozogni,meg imádom mikor csinos vagyok,csak hajlamos vagyok ellustulni.De ha elhatározom magam akkor nagyon odateszem magam.Amióta babát szeretnénk párommal,Leszoktam másfél hónapja a cigiről,és mivel valószínű nincs ovum,ujra elkezdtem edzeni hogy fogyjak és minden meglegyen ahhoz hogy teherbeesek:-) és szedem a Femibion800-t két hónapja

Szóval ne hagydd hogy kifogást találj,mert néha csak mozgásra és egy kis életmód váltásra van szükség,és megkímélhetjük magunkat kellemetlen vizsgálatoktól,és nem feltétlenül kell gyógyszer egyből.

Bocs hogy ilyen hosszú lett:-)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!