Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
luciffer73
2013-12-18 15:13:33
 
Plumeria...már nem tudom követni...akkor most, mihez is drukkoljak itt ezerrel? :))))
plumeria14
2013-12-18 15:09:42
 
Na, megérkeztem a nődokitól, aki a jobb oldali petefészekben 2 db 11 mm-es tüszőt látott. Mondom kettőt és egyforma nagyságúak...még jó, hogy ecseteltem itt az iker témát. Szóval pénteken megyek még egyszer kukucskálásra és akkor meglátjuk, hogyan fejlődnek a tüszőcskéim és várhatóan mikor repednek meg. Ha ez hétfőre tehető, akkor azt még megvárjuk és csak utána utazunk haza...remélem a család megérti. De ha vasárnap már megrepednek...inkább nem is gondolok bele, mert megint jön a matek, hogy akkor ebben a ciklusban mikor is lenne jó együtt lenni, hogy ha lehet hétfőn inszem, akkor meglegyen a min 3 nap szünet....
capri
2013-12-18 15:02:00
 
Szilvia, én 100 mg-ost szedek, de nem szigorúan mindennap.
Ha mást nem szedsz, akkor én elsőként a folsavat javasolnám, az a legfontosabb a legtöbb orvos szerint. (A patikában viszont csak 3 mg-ost lehet kapni, ami több, mint a napi ajánlott mennyiség.)
luciffer73
2013-12-18 13:35:24
 
Én 200-sat szedek naponta egyet...
Szilvia1980
2013-12-18 13:30:14
 
Lanyok!

Mekkora dozisu E-vitamint javasoltok naponta?
C-vitamint szedek mar es most akarom elkezdeni az E-vitamint...
luciffer73
2013-12-18 13:27:47
 
Ki hallott már közületek a szódabikarbónás irrigálásról? Most olvastam éppen egy cikket...állítólag ez lúgosítja a hüvelyt...
luciffer73
2013-12-18 13:03:36
 
Cuncikáim....nyugi...azért ne nyúzzatok meg! :))))))
Az én nődokim azt mondta, hogy minden orvos abban a jó, amilyen szakon melózik. Ő bevallotta, hogy ha idehoznék neki egy hormonsort, nem nagyon tudna kiigazodni rajta.Ezt egy arra specializálódott doki, endokrinológus tudja profin olvasni és érteni. Az, hogy manapság a nődokik is sok mindenhez értenek, hát....én foglalkozásomat tekintve tisztviselő vagyok...mégis tudok főzni, biciklizni, stb. de mégsem vagyok szakács, és főleg nem vagyok profi bicikli versenyző...tudom, hogy ezek hülye példák, de kb így érthető amit mondani akartam. Persze az tök jó, hogy bizonyos infókat megosztunk egymással...valóban az az előnye, hogy sok olyanról hallunk egymástól, amit magunk egyébként nem tudnánk.
Tehát a lényeg...én nem azt mondtam, hogy nincs igazság a félelmeidben, hanem azt mondtam, hogy talán egy olyan valaki, aki erre tette fel az életét, talán jobban tudja...ugye most nem fogtok megkövezni? :DDDDD
plumeria14
2013-12-18 12:51:36
 
luciffer73,
részben igazad van, de sajnos az orvosok nem hívják fel mindenre a figyelmünket, ami nekünk jó biznisz, mert így legalább többször, gyakrabban mész hozzá...Ha én nődoki lennék, akkor mondjuk a 10 ezer forintos PCT tesztet már a próbálkozás első hónapjaiban javasolnám, mert ha ellenanyagot termel a nő, akkor azon lehet segíteni, másrészt akkor nem készül ki idegileg az 1 éves próbálkozás alatt...másrészt, főleg 35 éves kor felett és közel 1 év próbálkozás esetében megemlíteném a spontán ciklusban történő inszemet, mert nincs horror árban és lehet, hogy ez segít(het). Azért viszont mindenképpen jó, hogy itt okostjuk egymást, mert így legalább tudjuk, hogy mire kell rákérdezni, amit maguktól nem tudnának. Értem én, hogy ők ezt évekig tanulják, de a pasi dokiknak nincs saját tapasztalatuk ebben és tudjuk, hogy egyetlen nő sem tankönyvi példa, minden az egyénre jellemző. Nagyon sok helyen írják és sok orvos is azt vallja, hogy az ovu a mensitől visszaszámolva a 14. napon következik be...de mint tudjuk, ez sem így van, erre (is) én vagyok az élő példa a minimum 16 napos luteálisommal, de volt már 19 napos is...vagyis azért nem szentírás, amit mondanak, mert az én petém nem járt orvosira és nem tudja, hogy mihez kellene magát tartania :)
capri
2013-12-18 12:50:53
 
Luciffer,
az én korábbi orvosom is minden bizonnyal tanult sok mindent, mégis azt mondta a hormonsorra, hogy ha van peteérés, akkor felesleges, mert nem látszik belőle semmi. ;-)
Antika
2013-12-18 12:41:25
 
http://m.origo.hu/egeszseg/20131210-a-ferfinak-is-kell-a-felkeszules-a-gyereknemzesre.html

Ezt most találtam!
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!