Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
luciffer73
2013-12-18 12:27:57
 
Igen tanárnő én is kalapot emelek! :DDDD
De ez nem matek...ezek csak hozzávetőleges számok, és egyénenként változók. A pete a vezetőn keresztül jut a méhbe...a petevezetőben pedig csillók vannak, amik segítik az útját...mert ugye neki nincs farka..., de ha valakinek kevés a csillója, vagy van elég, de be van lassulva, akkor már több időbe telik neki az út a méhig...nem?
Én nem tartom rossz dolognak, hogy a vezető végénél, vagy akár a méhben találkozik össze a két sejt...engem a vezető picit idegesítene...mert mi van, ha ott ragad....az méhen kívüli lesz...
Szóval szerintem ezen ne izgasd magad....gondolj arra, hogy az orvos ezt tanulta évekig...mi meg csak olvasgatunk a neten, és egymást hülyítjük...:/
capri
2013-12-18 12:20:36
 
Plumeria, ez a matematikai levezetés nagyon király!!! :-DDDDD
plumeria14
2013-12-18 12:09:52
 
luciffer73,
persze-persze, hosszú utat kell megtenniük a spermáknak a méhnyaktól a petevezetőig. Egy perc alatt 3-4 mm-t tesznek meg, így a kb 15 cm úthoz 37-50 percre van szükségük. Így még mindig nem érthető számomra, hogy az inszemet miért a tüszőrepedés után csinálják. Azt még megérteném, hogy este tüszőrepesztő és másnap inszem, de hogy csak harmadnap? Tudtommal az a jó, ha már a petevezetőben találkoznak és nem csak a méhben, mert akkor lehet, hogy már késő.
A petesejt 1,2 mm-t tesz meg percenként, vagyis a petevezeték hosszát kb. 80-100 perc alatt teszi meg. Akárhogy is számolgatok, az szerintem nem túl esélyes, ha ovu után történik az inszem, mert a petesejt már lejutott a méhbe, nem találkozott spermával és elsorvad….vagy rosszul gondolom?
Vagyis a megtermékenyítés legkevesebb 5-10 perc múlva is bekövetkezhet, de akár 1-1,5 nap múlva is…de ott van az az akár…vagyis, lehet, hogy már késő. Én azon a véleményen vagyok, hogy inkább várakozzanak :)
luciffer73
2013-12-18 11:53:06
 
Egy lényeges dolgot elfejtettetek lányok....ha csak simán megy otthon a hancúr, akkor azért a spermának nem kevés idejébe kerül eljutni a méhszájig, és be a méhbe, és tovább...meg még kalandozni is kell, mire megtalálja a petét...de inszemnél egy csomó centit spórolnak azzal, hogy rögtön oda fecskendezik a cuccot, és nem kell nekik átvergődni...ugye ez így érthető. Tehát ha ők megrepesztik...és utána mentek, a pete még javában vándorol a petevezetőn át a méhig...és ott találkozik a srácokkal, akik közül jóval többen vannak életben, mint inszem nélkül egy ellenséges hüvelyben úszva
Moha jó neked....én még el sem indultam :(
A barátnőmnek...vagyis a néhai barátnőmnek volt nem egy két inszem kalandja...egyik se sikerült, mert neki nem csak a hüvelye ellenséges, de még a méhe is...kinyírja az összes spermát...ez valami védekező mechanizmus...azt hiszi, hogy valami idegen betolakodó és kampec nekik...ők viszont már lombikra nem mentek, mert az iszonyatos pénz...ott már muszáj hormonokat alkalmazni. Az inszem valóban ingyenes, de azért időnként csak oda kell csúsztatni azt a borítékot...:p
capri
2013-12-18 11:02:48
 
Plumeria,
igen, pont azért kérdeztem az együttlétet, mert én is így hallottam, hogy előtte nem lehet. Így viszont ha az inszemmel lekésik a dolgot, akkor már nincs is esély. Ha előtte két nappal lenne egy együttlét, akkor legalább abban lehetne bízni... Kíváncsi vagyok, mit mond a dokid...
Moha13
2013-12-18 10:50:56
 
plumeria14
Értem. Akkor tényleg szimpatikus nekem ez a dolog. :)

Amúgy nem a tüsző életképes 12-24 órán át és öregszik el, hanem a petesejt, ami kiszabadul a tüszőből. :)
plumeria14
2013-12-18 10:41:25
 
Moha13,
stimuláció nélküli inszemhez nem kellenek gyógyszerek. Az LH csúccsal kapcsolatban az az érdekes, hogy 14 ciklust visszanézve, nekem általában arra a napra teszi be a rendszer az ovumat, amikor a pozi LH tesztem volt és nem utána 12-36 órával. Ezt sem értem :( Amikor nagyon egyértelmű a hőmérséklet emelkedés, akkor szerintem tutira megvolt az ovu, viszont, ha csak araszolgat, akkor lehet, hogy elsőre nem tudott megrepedni.
plumeria14
2013-12-18 10:37:48
 
capri,
inszem előtt 3-5 nap önmegtartóztatás javasolt, merthogy friss anyagot kell vinni :) Ja, és még azt is írják sok helyen, hogy az inszem után, biztos, ami biztos alapon érdemes még többször együtt lennie a párnak rásegítésképpen...de akkor, amikor már rég megrepedt a tüsző? Tudjuk, hogy a tüsző 12-24 óráig életképes csak és nem túl szerencsés, ha akkor van a találkozás, amikor a tüsző már előregedett...szóval nagy nálam ezügyben a bizonytalanság...most akkor mikor jó? Másrészt, ez részben azt is jelenti, hogy az inszemes hónapban lőttek a testi kontaktusnak, mert ugye az inszem ovukor van, előtte max 3 napig termékeny az ember lánya, de akkor önmegtartóztatás van előírva...én az ovu utáni napon már száraz vagyok, mint a sivatag, így a közeg nem lenne túl kedvező a "vándorláshoz". Szóval akárhogy is gondolkozom ezen, egyre tanácstalanabb vagyok...remélem ma a doki felvilágosít, hogy megértsem ezt a folyamatot...pedig már azt hittem, hogy szinte mindent tudok.
Moha13
2013-12-18 10:36:25
 
plumeria14
Köszi!
De most akkor mégis vannak valamik, amiket szedni kell? Vagy milyen gyógyszerekről beszélsz?
Én azt hittem, ez totál mindenmentes, csak figyelik UH-n a tüszőt, hogy jó legyen az időzítés és akkor megy az ember lánya és kész is. Persze gondolom előtte kellenek a férfitól kiskatonák, és ennyi. Ezek szerint mégis kell valamiket szedni?
Moha13
2013-12-18 10:31:56
 
Tényleg érdekes ez a tüszőrepesztő dolog. Az jutott eszembe, hogy lehet, hogy az LH-csúcs is így működik...ott is 12-36 órát írnak. Szóval úgy tűnik, jó sok időbe telik, mire megreped...ezért lenne érdemes pozi ovuteszt utáni napokban is együtt lenni...ez most nálunk nem jött össze...:X
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!