Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Moha13
2013-09-30 15:02:55
 
Ancsi2014
Hát...látod, ez nagyon jó kérdés...és ezernyi válasz van rá...
Elsősorban kell egy érett petesejt, ami amikor kiszabadul, jó esetben azonnal találkozik egy spermiummal, mert az élete kb 12 óra, de ezalatt folyamatosan öregszik és ezzel párhuzamosan romlik a minősége. Szóval jó, ha ovu előtt együtt van a pár. Az sem árt, ha rendelkezésre áll megfelelő számú és minőségű spermium. Ők ketten a főszereplők. Vannak még környezeti tényezők, amik beleszólhatnak a dologba, ez lehet pl. ha a nyák nem spermabarát, vagy egyáltalán túl kevés...akkor hiába ép és egészséges a két főszereplő, nem tudnak találkozni. Aztán ott van még a megtermékenyülés utáni dolgok tömkelege...pl. nem tud beágyazódni a méh falába, vagy valamiféle genetikai betegség jön képbe és a szervezet inkább megszabadul tőle, ez a természetes szelekció. de lehet még számtalan mindenféle, ami bezavarhat...
Állítólag ha egy egészséges párnál minden klappol az időzítéssel is, akkor is csak 20-25% az esélye egy-egy együttlét alkalmával a sikernek. A dokik szerint a létrejövő terhességek mindegy 70%-a valami miatt nem végződik születéssel, sőt, észre sem vesszük, hogy megtörtént, mert megjön, ahogy szokott...
Ez egy ilyen...sosemtudni dolog...mi csak próbálkozunk és reménykedünk, hogy egyszer csak minden egyszerre fog jó helyen és jó időben és jó minőségben találkozni...:)
szabinka84
2013-09-30 14:59:28
 
Lányok!nagyon szépen köszönöm hogy izgultok értem:)sajnos egy vetélésen tul vagyok már ezért nem élem bele magam:(
szabinka84
2013-09-30 14:57:30
 
az a bajom elfogyott a tesztem,ugyhogy semmiképp se tudok csinálni,de igérem a napokban csinálok még ha nem jön meg de az a baj most is görcsölgetek néha,ha lenne valaki akkor mind 2 pozi lett volna nem?hát én már nemtudok semmit se:(
capri
2013-09-30 14:55:42
 
Moha,
azért vagyok bizonytalan, hogy a megemelkedett hő bizonyíték-e az ovura, mert itt is volt valaki (bocsi, már nem emlékszem, ki...), aki írta, hogy tankönyvi görbéje volt, de az orvos szerint nem volt ovuja... :-S

Arachnoidea,
mindenképp mondd a dokinak, hogy babát terveztek és a ciklusod vége felé jársz. Én nem tudom, okozhat-e gondot a rákszűrés, de egészséges terhességnél szerintem nem. De az orvos biztos tudni fogja, levegye-e a kenetet.

Szabinka, hú holnap vizsga is... Izgalmas időszakod van! :-) Akkor tesztelj, amikor úgy érzed, itt az ideje. De mi nagyon türelmetlenül várjuk a jó hírt! ;-)
Moha13
2013-09-30 14:53:28
 
szabinka84
Látom, közben más is kérdezett és válaszoltál...:)
Léccilécci tesztelj holnap reggel egyet...itthagysz minket a nagy kíváncsiság közepette? :)
Egyébként szerintem ha az egyik két csíkos lett, akkor ott nagy valószínűséggel van valaki...:)
Ancsi2014
2013-09-30 14:50:27
 
Moha13 és az mitől függ hogy összejön-e vagy sem? Lehet erről többet tudni? Bár én mostanában döbbenek rá, hogy alig tudok valamit a saját testemről ... úgyhogy nekem minden infó új :)
szabinka84
2013-09-30 14:50:01
 
Moha13!fotot sajna nemtudok küldeni 2 külön pisiböl csináltam,de szerintem annyira rávagyok görcsölve a dologra hogy inkább most tanulok a holnapi vizsgámra,adok 1 hetet neki,talán nem jön meg és talán korai volt a tesztelés is,de azért folytatom a hőmérözést
arachnoidea
2013-09-30 14:47:39
 
Szabinka!

Most pihenj és holnap reggel próbálj tesztelni. A Gabriel és a Romed tesztek jók nem tudom milyen van otthon Neked.
Nagyon drukkolok ezerrel!

Capri!
Köszönöm a bíztatást! Tudod azért kérdezem, hogy biztos e mert nem szertném szerdán kinevettetni magam az orvosnál, hogy a görbémből gondolom, hogy babát várok, mert akkor az UH-n amit csinál még nem lát majd semmit így biztos hogy ott negatív választ kapok. Szerintetek ha megvizsgál + rákszűrés elnyomhatja a kezdődő terhességet elhalhat egy kezdődő terhesség egy vizsgálattól?
Moha13
2013-09-30 14:46:57
 
arachnoidea
Szerintem is nyugi, ovud tuti, hogy volt, mert nagyon szépen megemelkedett a hőd. Ha nem szabadul ki petesejt, akkor a sárgatest nem kezd progeszteront termelni, ami megemelné a hőt. Szóval, ha megemelkedik, volt ovu. Akinek nincs ovuja, ezért is lesz anovulatórikus a görbéje, mert nincs emelkedés a ciklus második felében.
Legalábbis, én ezeket olvastam. :)
Szóval ha szépen megemelkedett, ne agyaljatok azon, hogy mi van, ha nem volt ovu, mert olyankor az azon való agyalásnak van az ideje, hogy összejött-e vagy sem...:D:D:D

szabinka
A két teszt egyforma volt? És ugyanabból a pisiből csináltál kettőt?
Nincs egy harmadik otthon? Holnap reggel szerintem mindenképp tesztelj egyet első pisiből. Az a tuti. :)
A pozitív tesztről tudsz fotót feltölteni?
szabinka84
2013-09-30 14:45:43
 
igen a 2 teszt egyforma,hlnap reggel nem csinálok tesztet mert vizsgázom lehet majd pár nap ulva,de lehet adok a dolognak 1 hetet,lehet korai volt a tesztelés:(
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!