Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Monika5
2013-10-15 12:40:47
 
Ildibaba81,
Az is lehet, hogy csak szerencséd volt. :) Mert nem azt jelenti, hogy minden ilyen termék biztosan hordozza ezeket a vírusokat, vagy batériumokat... Mindenesetre én követem az orvosom tanácsait, ami teljesen egybevág az interneten és a kapott szaklapokban leírtakkal is. Egyébként nem az írtam, hogy tejterméket nem szabad enni, csak azt,hogy "nyers-pasztőrizálatlanokat nem", de bolti tejet,joghurtot,kemény sajtokat,kefírt stb. szabad,sőt ajánlott is...A nyers hús-hal-tojás meg azért eléggé érthető...Szóval én inkább betartom, amire figyelmeztet a doktornőm, abból baj nem lehet..:) De mindenki csinálja úgy, ahogy jónak látja én csak egy feltett kérdésre válaszoltam, győzködni nem akarok senkit. :)A fűszerekről annyit, hogy én is ettem az elején fahéjas szilvás gombocót és nem lett bajom.:) De azért a biztonság kedvéért megpróbálom lecsökkenteni azon fűszerek mennyiségét,használatát, amiket nem ajánlanak.


Ildibaba81
2013-10-15 11:51:01
 
Mónika!

Vicces, mert az első terhességemnél az általad leírt dolgok legalább 80-90%-át megszegtem. Azt nem tudom, mennyi fahéjat ehettem, de hogy a bazsalikomot és a tejtermékeket folyamatosan nyomattam, csak szülés után szembesültem vele, milyen "rossz kislány" is voltam. :) Akkor derült fény rá, amikor arról olvastam, mit nem szabad szoptatás alatt és kiderült, hogy korábban sem kellett volna ezeket eröltetni.. ooopsz...:S
Idáig még nem mutatkoztak negatív hatások... :)
Ildibaba81
2013-10-15 11:41:55
 
A dohányzás számomra teljesen tabu: az, hogy allergiás vagyok a dohányfüstre teljesen rányomja a bélyegét az életemre: tényleg fuldokló köhögőgőrcsöt kapok egy pici bagófüsttől is... ez pedig tény sajnos. :( Tudom, a szmog még rosszabb, de attól legalágbb nem fuldoklok... :( Amúgy meg az a boncolási jegyzőkönyv akkor is undort keltő voltszámomra és nagyon is megerősítette bennem a dohányzás iránt érzett undoromat... lehet valaki 80 éves és bagós (a nagymamám is az) és végigfuldokolhatja az éjszakákat, illetve a fél délelőttöt olyan hangokat hallatva, mintha épp meghalni készülne, vagy pedig nem és ez csak választás kérdése, azt gondolom.
Mindenesetre ha valaki gyermeket szeretne szerintem ennyi áldozatot illik bevállalni, hogy legalább addig lemond a füstölgésről, amíg odabent van a kisbaba. Az én anyukám - mint említettem láncsbagós volt kb. 10 éves korától, de amint megtudta, hogy terhes, letette (igaz, utána éppen ugyanonnan folytatta tovább sajnos... :( ).

Az állatok etetésére nincs ráhatásom :(, abban pedig csak bízni tudunk, hogy amiről azt állítják, nem kap emberre káros dolgokat, tényleg nem is kap... :)

Monika5
2013-10-15 10:21:53
 
Virgács,
Nem tudom, hogy szabad-e linket beilleszteni. A keresőbe írd be, hogy "terhesség alatt tiltott ételek", vagy vmi hasonlót. Rengeteg találatot hoz majd ki rá. Kb. ezeket mondta el a doktornőm is. Pl pasztőrizálatlan, nyers tejtermékek termékek listeriosis baktériumot tartalmazhatnak, ami veszélyes a magzatra. A nyers (nem jól átsütött) hús, hal szintén veszélyes baktériumokat, vírusokat. A nyers, nem jól megmosott tojás a szalmonella veszély miatt nem jó. Bizonyos gyógynövények, fűszerek méhlazító és egyéb hatásai miatt nem ajánlott (pl. fahéj, bazsalikum), ill. csak kis mennyiségben.Plusz az alap dolgok kerülése (dohányzás, drog, alkohol.stb). De rengeteg anyagot lehet találni a témában a neten. Ezen kivűl kerülni kell a macskákakkal való érintkezést (amennyire lehetséges) a toxoplazmosis veszély miatt. Elvileg lehet rá kérni vérvizsgálatot, ha van macskád a tb támogatja. Én külföldön élek itt alapból nézték ezt is. Úgy tünik én még nem estem át ilyenen, szóval nekem kerülnöm kell a cicusokat.
Moha13
2013-10-15 09:59:36
 
Ildibaba

Ok,ok. Szerintem hagyjuk abba, mert lassan az egész fórum a tehenektől és csirkéktől lesz hangos...:D
Szerintem érdemes utánanézni, hogyan is nevelik és mivel etetik azt a "húst", amit eszünk, de nyilván addig vagyunk boldogok, amíg tudatlanok vagyunk. És ez tényleg így van. Valaki nem attól lesz beteg, hogy évekig dohányzik (mint a 12 éves koruktól dohányzó most 80 éves bácsikák), hanem attól, hogy nyomatják az agyába, hogy ettől majd ő tüdőrákot fog kapni. Így is lehet hozzáállni a dolgokhoz...hogy ha nem tudom, nem zavar, nem eszem az idegem rajta...de ezt mindenki eldönti magának. :)
luciffer73
2013-10-15 09:56:14
 
Sziasztok!
Sok dologban egyetértek veletek, viszont a dohányzással kapcsolatban nem mindenben.
Az én anyám végig dohányozta a terhességét velem (akkor ez még nem volt ciki) és semmi bajom.
Tök mindegy, hogy a megállóban lehet-e dohányozni, avagy sem, mert aki bunkó, az úgyis telibe fújja a fejed vele.
A másik meg, hogy ha túl sokat és túl agresszívan nyomatod a dumát a férjednek, abból egyrészt csak veszekedés lesz, másrészt csak ezért nem fogja abbahagyni. Ez tény! Mert már csak azértis...ha értitek mire gondolok?!
És végül...rendben, hogy megállóban nem lehet dohányozni...de akkor levegőt sem vesztek a megállóban? Vagy az utcán? Gyerekek...azért ez kicsit túlzás lenne nemdebár?
Látogassatok meg a melóhelyemen itt a Széll Kálmán térnél...a legkevesebb bajom a dohányfüsttel van...persze attól még nem jó dolog a bagó, de van annál károsabb, amit viszont nem tudsz kikerülni...
Van egy vicc...a cigány lova mire megszokta az éhezést, pont éhen halt...nnna ilyen ez a levegővétel is :)
Moha13
2013-10-15 09:55:49
 
Ildibaba81

Hát, most vitába szállnék, mert abból, amiket írsz, az jön le, hogy nem igazán érted, amit írok...:)
"A tejben nincs tartósító szer" - nem is azzal van a gond.
"nagyobb baj, ha értékes anyagokat vonnak ki és ezzel milliókért árulják BIO felkiáltással..." - a bio tej nem attól bio, hogy kivonnának belőle bármit is, ami a nem bio-ban benne van. A bio tej attól BIO, hogy odafigyelnek arra, hogy az állat, amelytől származik, nem kapjon semmiféle antibiotikumot és egyéb olyan gyógyszert, ami megjelenhetne a tejben, illetve a takarmányát sem dúsítgatják mindenféle mesterséges jóval, tehát arra törekszenek, hogy az a tej, a lehető legközelebb álljon a természeteshez.
Egyébként nem milliókért árulják. A tej az pont az a termék, aminél még megfizethető a bio és nem bio közötti különbség ugyanez pl. a húsnál már jelentős...:X
Ugyanez igaz egyébként a húsokra is. Szegény csirkéket agyonnyomatják mindennel, amivel csak lehet...és ezt mi mind megkajáljuk. Én is. Sokszor eszünk pulykát is, pedig tudom, hogy azt aztán totál agyonantibiotikumozzák szegényt, mert elég nehéz gyógyszerek nélkül felnevelni, ha nem kapnának semmit, nagyon veszteséges lenne a nagyüzemi "pulykagyártás".
Az lenne a normális, ha "normálisan" nevelnék azokat a húsokat, amiket aztán mi megveszünk és megeszünk...de Magyarország ettől még elég messze áll. Vannak már cégek, akik próbálkoznak (pl. a Bocsi), csak amíg ilyen árakkal dolgoznak, addig a pénzével nagyon dobálózni nem tudó ember (mint pl. én) nem zt fogja megvenni, hanem az olcsóbb, nem bio-t.
Ildibaba81
2013-10-15 09:45:47
 
Moha!

A tejes dologban a tehenek táplálását illetően nem tudok hozzáröffenni sajnos, ettől még tuti nem mondok le róla, mert én ettől vagyok függő - sajnos, mert hízlal... :( Mondjuk ennyi erővel zöldséget sem szabadna enni, meg igazából semmit, mert ki tudja, mit adnak hozzá... szerintem ennyire már nem lehet óvatosnak lenni... :S

a cigi témával kapcsolatban ezt a sportot én is űröm, sőt, ha nem vagyok egyedül, még hangosan morgok is rá, ez persze nem szokta érdekelni őket... :(
Ildibaba81
2013-10-15 09:40:23
 
Biztos vagyok benne, hogy csínyján kell bánni azzal, hogy mi az, amit elhiszünk és mi az, amit nem.

A tejben nincs tartósító szer, vagy legalábbis abban tuti nincs, amit a hűtőpultból vesztek ki, a tudományos adókon végignéztük a tej tartósítás módját, ebből kiderül, hogy nincsen ezzel semmi gond... nagyobb baj, ha értékes anyagokat vonnak ki és ezzel milliókért árulják BIO felkiáltással...

Az orvosokkal kapcsolatban szintén szkeptikus vagyok. Csak akkor megyek dokihoz, ha nagyon muszáj, az a baj, hogy túl sok az orvos, ha nem betegítik meg mesterségesen az embereket, nem lesz munkájuk...

Bocsi, h. ilyen szókimondóan, de meg vagyok győződve róla, hogy többet ér nyitott szemmel járni és nem mindent elhinni csak azért, mert új és el akarják adni az egészséges életmod selyempapírjába csomagolva...

Ez pont olyan, mint a túlzott kézmosás: kis mértékben elengedhetetlen, nagy mértékben kifejezetten káros..
Moha13
2013-10-15 09:32:39
 
Ami a tejet illeti...
Gondoltam, hogy ebből is vita fog kerekedni. :D
Én is ittam tejet kiskoromban, de akkor azt a tejet ittam, amit a nagybátyám hozott minden héten, akik tehenet tartottak. Sosem vettünk boltit. ÉS az is biztos, hogy ott falun nem nyomták tele a teheneket mindenféle antibiotikummal meg hormonokkal, csak kihajtották a legelőre, este meg hazaballagtak és mindenki várta a kapuban a sajátját.
Én sem vagyok annak híve, hogy minden szartól óvakodjunk, mert valaki egyszer írt arról egy cikket, de sajna tényleg olyan világunk lett, ahol már nem tudjuk, mi van a kajánkban. :X
A dohányzás meg...
Én szépen elkezdtem dohányozni 16 évesen (én kezdtem el az egészet az osztályban)...és 20 voltam, amikor ráeszméltem, hogy ez egy baromság. Pedig amíg cigiztem, nagyon szerettem...sör, kávé mellé főleg, én élvezeti dohányos voltam, sosem szívtam sulimosdóban meg egyebek, nekem élvezet volt, sosem voltam rászokva a majd 5 év alatt. Amikor épp hazamentem hétvégére tanulásból, teljesen jól voltam nélküle is.
Szerencsére az első munkahelyemen megjött az eszem...nem tudom, mitől, mert ott is mindenki dohányzott, első évben én is lejártam, aztán egyszer csak úgy döntöttem, hogy elég volt. És azóta semmi. :)
Most azt várom, mikor tiltják már be, hogy az utcán lehessen dohányozni, mert idegbajt kapok, amikor megyek és előttem megy egy dohányos...olyankor általában NAGYON látványosan kikerülöm, ez akkor a leghatásosabb, amikor szmbejön...jól megnézem a kezében a cigit és undorral az arcomon jó nagyot kerülök. Tudom, hogy ez neki totál nem számít, de legalább lát ilyet is. :D:D:D
Ajánlom mindenkinek, jó móka. :D
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!