Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
kbettina
2013-12-02 12:58:53
 
Ildi:köszi! Moha!akkor a lényeg h nem lehet túladagolni.:) akkor nem változtatok.ha pedig sok állati eredetű kaját eszel akkor b12 hiányod se lesz.:)
Ildibaba81
2013-12-02 12:56:31
 
Capri!

Ez totál reálislenne, hivatalosan ma meg kellene jönnie, de a hő alapján nem fog, holnap-holnap után viszont tutira... :S
Egyébként mivel nekem is össze-vissza pakolgatta a gép az ovumat az össze-vissza hők miatt a follikurálisban, nem is sikerült még csak a közelében sem együtt lennünk, szóval, vagy lesz egy Jézus2-nk, vagy búcsút intünk ennek a ciklusnak is...

Amúgy a gyerek tegnap este lázas volt, ma kiderült, hogy kezdődő tüszős mandula gyuszi, vagyis, ha valami van bennem is, akkor már alapból tudom, mitől magasabb kicsit a hőm, így nem valami sok remény marad - reálisan...
Ildibaba81
2013-12-02 12:43:25
 
Kbettina!

Éljeeeeeeen!!!!!
Azért nagy bátorság kellett ahhoz, hogy tényleg meg merd csinálni a tesztet... :))))
Moha13
2013-12-02 12:39:32
 
A folsav.hu-n találtam:


"Mennyi folsavra van szüksége szervezetünknek?
Gyermekkorban kortól függően 25-200 mikrogramm, felnőttkorban 200 mikrogramm a napi szükséglet. Terhességben az eddigi adatok szerint 400-800 mikrogramm folsav napi bevitele ajánlott."

"A folsavat - vízben oldható vitamin lévén - nem lehet túladagolni, kiegészítésképpen mégis legfeljebb napi 1000 mikrogramm (1 mg) fogyasztása ajánlott, mert nagyobb dózis zavarhatja egyes gyógyszerek hatását és elfedheti pl. a B12-vitamin-hiány tüneteit. Ez utóbbi különösen a vegetáriánus táplálkozást folytatóknál lehet veszélyes. Ezenkívül a túl nagy folsavbevitel csökkentheti a cink hasznosulását."
Ildibaba81
2013-12-02 12:39:22
 
Moha!

Ne csináld már... :((((((((((

Csajok!

Köszi, bár ha tényleg ott ovuláltam, ami elég valószínű, nem sok esély van a dologra, mert a közelében sehol nem voltunk együtt... :S
kbettina
2013-12-02 12:38:39
 
Moha!ezen a folsav dolgon eddig nem aggódtam.kértem a patikában egyet,és ezt adták. Mikor fogyóban volt,akkor 2 naponta szedtem.de mint mondtam az e vitamin ami most fontos nektek.:)
luciffer73
2013-12-02 12:38:19
 
Okés...akkor a 0,8-at fogom kérni :))))
Köszi...lehet, hogy én olvastam el valami? Bármi előfordulhat :p
Moha13
2013-12-02 12:36:50
 
luciffer
Nem 4 mg hanem 0,4 mg, azaz 400 mikrogramm. Ez az ajánlott, babavárásra készülve, meg kismamáknak 800 mikrogramm, azaz 0,8 mg. :)
luciffer73
2013-12-02 12:34:56
 
Elviekben napi 4mg folsavat kéne enni....azt mondod, hogy ehhez képest sok a 3? Lehet, hogy igazad van...nem vitázni akarok...csak ha már holnap megyek a patikába, nem szeretnék ott állni, mint valami hülye...!
Moha13
2013-12-02 12:32:00
 
kbettina és luciffer

Szerintem a 3 mg folsav nagyon sok...mindenütt azt olvastam, hogy a patikai nagydózisú folsav csak annak ajáánlott, akinél már fordult elő a családban velőcsőzáródási rendellenesség vagy egyéb genetikai betegség...
Általában azt írják, a 800 mikrogram (0,8 mg) tökéletesen elegendő. Ezért választottam ezt, mert előtt jól utánaolvastam. Amit én szedek, az innovita folsav mega nevű valami.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!