Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
kbettina
2013-12-02 15:03:45
 
köszi lányok! Mónika!neked nem fájt a hasad mensi szerüen?nekem egész nap úgy fáj.úgy félek.
Ildibaba81
2013-12-02 14:26:00
 
Ez a folsav ügy elég érdekes... lehet, kkor hogy még így is sokat szedek.

A vizsgálattal kapcsolatban:

Én az első terhességemnél éppen nov. legvégén tudtam meg, hogy mi van és amikor felhívtam a dokit kiderült, hogy éppen elmegy szabira, utána meg karácsony, így év elején mentem először dokihoz. Előtte nem szedtem vitamint, mert anyukám azt mondta (védőnő volt a drága), hogy mindent elvesz úgyis a baba, amire szüksége van, arra az egyre figyeljek, hogy legyen zöldség, gyümi, és azt mindenképpen egyek, amit megkívánok, mert a szervezet úgyis jelzi, hogy miből van hiánya. Mire a dokihoz eljutottam, már annyi idős terhes voltam, hogy azt mondta az asszisztens, hogy még egy hónapig szedjem a Gravidát az idegcső cucc miatt, de utána már arra sem lesz szükség...
Monika5
2013-12-02 14:14:52
 
kbettina,
szerintem nem késő a jövő hét utáni vizsgálat (sőt), e miatt ne aggódj. Általában a 6-7 hetet szokták javasolni első vizsgálatnak, mert akkor már szépen látszik minden, sokszor már szívhang is van. A túl korai vizsgálatnak meg van az a hátránya, hogy esetleg a doki még nem lát semmit(vagy csak az üres petezsákot)és utána csak aggódik rajta az ember otthon: azért, mert korán voltam, vagy?... Persze, ha valami tüneted lesz korábban (pecsételés-barnázgatás-vérezgetés), akkor minnél előbb doki (de azt kívánom, ne legyen). Jó várakozást, szerintem ez a legnehezebb az első időszakban! :)

Folsav: a tervezési időszaktól az első trimeszter végéig: 0,8mg-ot szedtem és a 13. héttől ajánlott vitaminom már csak 0,4mg-ot tartalmaz.
Ildibaba81
2013-12-02 13:39:24
 
Most néztem meg: a Gravidában 0,8 mg folsav van... Egyet abból is bekaptam, nem mintha húde kéne... :(
luciffer73
2013-12-02 13:38:22
 
Ildikém....kiscsillag...elvesztettem a fonalat...mi van túl mindenen? :D
kbettina
2013-12-02 13:37:47
 
husi:D imádom..
Ildibaba81
2013-12-02 13:33:32
 
Kbettina!

Szerintem én is maradok ennél... patikus nem kérdezett semmit, pedig első alkalommal a patikus barátnőmnél vettem, nem is mondta, hogy ilyen változatok vannak ebből is.

Húst én is eszek 2 pofára... :DDDD
kbettina
2013-12-02 13:31:15
 
ildi!folsavból én is pont azt szedem.:)
Ildibaba81
2013-12-02 13:22:47
 
Moha!

A golyós-gólyás elképzelés nagyon jól hangzik... :)

Lucifer!

Bocs, de ez már túl van mindeni Freudin... :S

A folsavon eddig én sem pörögtem külön, mondta a doki, hogy szedjem, ezt adták a patikában, amikor kértem, bár elég sokszor elfelejtem bevenni...
Ildibaba81
2013-12-02 13:14:47
 
Én ezt a 3mg-os lila-sárga folsavat szedem, meg ugye most prób cseresznye alapon az aloét... lehet, az Elevit sem ártana melléjük... de az már szép lis összeg lenne így: 4300+1000+mittoménmennyi...
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!