Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
plumeria14
2014-01-19 11:50:25
 
Moha13,
Prof. Dr. Balázs Csaba cikke a TSH-ról: https://www.webbeteg.hu/cikkek/endokrin/13691/pajzsmirigybetegsegek-diagnosztizalasa
Egy másik cikkében (sajnos most nem találom), arról is írt, hogy miért nem jó a Mo-on használt 0,4-4,0 tartomány.
Kiara
2014-01-19 11:41:50
 
Sziasztok!
Dzsudzsa,sajnálom!Capri,Mel,Katka, szurkolok nektek, na meg a többieknek is, remélem Moha hamarosan megoldódik minden...a végén te is csak pislogsz hogy az értékeidtől függetlenül meglepetésszerűen ott virít majd a 2 csík! :-)
Nálam minden változatlan, 10 napja késik..tesztek erősek. 30-án doki, reméljük ha van ott valaki addigra szívhang is lesz! :-)
Képzeljétek, nekem 3 éve laparoszkópiával kiszedték az epehólyagom mert volt benne egy 1 cm-es kő, és mivel még gyerektervezés előtt voltam mondtam hogy legyünk túl rajta, hogy ne okozzon később gondot.Erre 4 napja ( mikor máskor, ha nem most eddig 3 évig semmi bajom nem volt vele )érzem hogy ugyan ott görcsöl ahol anno az epém és hasonlóan.Félek hogy a petevezetékem rosszalkodik mert azt ugye bent hagyják..tisztára be vagyok parázva.....volt valaki így akinek van már babója, hogy epe vagy epevezeték görccsel vészelte át a terhességet?????
Moha13
2014-01-19 11:22:07
 
Adrienn830
Nem bíztátok a véletlenre! Remélem, ez meghozza a sikert! :)

Plumeria
Én sem értem.
Egyébként olvastad a cikket, amit tegnap belinkeltem a TSH-értékekről és hogy elvileg mindenkinek az lenne az egészségesebb, ha 1,5 alatt lenne? Én ezt sem értem, hogy mi alapján emelték fel csak úgy 4 fölé a határértéket? Elég furcsa...már-már összeesküvés-elmélet szagú a dolog.

Képzeld, most nekem is úgy volt, hogy a két csík délelőtt még egyforma volt, estére a tesztcsík sokkal erősebb lett, mint a control, és ehhez képest csak másnap estefelé éreztem ilyen feszítő érzést a hasamban, meg kis szúrkákat, szóval szerinte akkor repedhetett meg. Úgyhogy a biztonság kedvéért még ma is legyetek együtt...:)
Adrienn830
2014-01-19 10:46:44
 
Na szóval jól előrébb hozta a termékeny időszakot, még jó hogy voltunk is együtt 12,14,16,18,19.-én is, ilyen görbém
capri
2014-01-19 10:39:57
 
Plumeria, köszi! :-)
Igen, pont a keddet néztem ki magamnak. :-) Miért gondoltál pont arra? (Ja, a rendszer szerint az a nemvártam napja, ugye? Az nem nagyon számít, mert a Duphaston befolyásolja...)
plumeria14
2014-01-19 10:37:27
 
Moha13,
mindenhol mást néznek...ezt én sem értem. Miért nem lehet ezeket egységesíteni? Én úgy tudom, hogy szoktak még nézni LH-t és FSH-t is...
Tegnap éreztem, hogy ma emelkedés lesz, mert olyan pozitív lett az LH tesztem, hogy csak na...a teszt csík sokkal, de sokkal erősebb volt, mint a kontroll csík. Mondtam is a páromnak, ha ez most nem reped meg, akkor soha...

Dzsudzsa,
az jutott még eszembe a vérvételeddel kapcsolatban, hogy a kialakulóban lévő terhesség az értékeidben valószínűleg látszódni fog, mert ilyenkor átrendeződnek a hormonok és azok csak folyamatosan ürülnek ki...
Moha13
2014-01-19 10:26:41
 
plumeria14
Szép emelkedés! :)

Azért gondoltam, hogy most is néznek majd TSH-t, mert a doki bediktált a nőnek jó pár dolgot, és a vége a progeszteron volt. De előtte még volt vagy 3-4 valami, amire nem emlékszem. Ezek szerint nem kell nézni 21. napon TSH...akkor...csak reménykedem, hogy a felsoroltak között ott volt a TSH is.
plumeria14
2014-01-19 10:17:47
 
KatkaManó,
nagyon örülök, hogy sikeresen zajlott a beültetés. Izgalmas 2 hét vár most rád :) Ovu után hány nappal történt a beültetés? A megtapadás segítésére nem adnak majd progeszteron támogatást?

capri,
ez meseszép :) Kedden tesztelsz vagy vársz majd még néhány napot? Én úgy tudom, hogy ha valaki progeszteront szed, akkor azt nem szabad abbahagyni, mert a hirtelen megvonás nem jó.

MOha13,
nekem tavaly a 21. napon csak ösztradiolt és progeszteront néztek.

Mel84,
elvileg mikorra nem vártad? A pozitív az pozitív :)

Én ma emelkedtem, érzem is a középidős fájdalmat, úgyhogy ahogy sejtettem ma volt/van az ovum...így 1 hét múlva jöhet az újabb vérvétel.
capri
2014-01-19 10:11:15
 
Mel, borzalmas görbe?! Szerintem jó páran elcserélné(n)k Veled! :-) Azóta milyen tüneteid vannak?

És igen, azt tudom, hogy a Duphastont szokták szedni a 12. hétig. Azért is gondolom, hogy ártani nem árthat, ha folytatom vagy a hőesésig, vagy a pozi teszt után is.
Moha13
2014-01-19 10:09:29
 
Mel
Nekem tetszik a görbéd! Jól fog majd mutatni a reményhozóban! :)
Az ovu utáni rész olyan, mint egy sünike...:D

 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!