Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65813 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
kedina
2014-05-17 19:33:39
 
uhh csajok, micsoda aktivitás! :)

Plum
:( Remélem minden rendeben lesz!

KLANITA
ó.. Hát kiderül pár napon belül. Azért szurkolok!

Renicsek
Kitartás!

Moha, dzsudzsa
Hajrá! :)

Én ma szerettem volna tesztelni, de nyugis a hőm, így hagytam a fenébe. Talán, ha holnap fentebb megy, de nem számítok másra csak a szokásosra.
KatkaManó
2014-05-17 16:39:01
 
Plumeria,
első körben volt a 3. és 21. napi vérvétel AMH, terheléses cukor, rákszűrés ( de ez nekem volt) Plusz ugye levettek tőlem és a páromtól is egy csomó vért a különböző védettségekre. Rubeola, toxoplaxma, hepatisis, aids. De ezeknek biztos frissnek kell lennie. Egyébként ezek nem kerültek egy forintba se :)
Ja meg a spermavizsgálat. Ők is akartak látni egy frisset...
plumeria14
2014-05-17 16:35:47
 
A jó híreket nem is írtam. Szóval a TSH-m a januári 2,77-ről lement 0,76-ra, és az AMH (anti-müller hormon, ami a petefészek működését mutatja) 2,9, ami nagyon jó és ez arra utal, hogy valószínűleg csak 50 éves korom után várható nálam a menopauza...én már ezeknek is örülök :)
Az előbb kutyasétáltatás közben összefutottam a nőgyógyászomal, aki nagyon megdicsérte a 2,9-es értékemet, mert az szuper(főleg 37 évesen). A speciális sperma vizsgálatokra is rákérdeztem nála, de azt mondta, hogy ezek még viszonylag új eljárások, neki ebben még nincs tapasztalata. Ahogy nézegettem, mindössze 3 helyen csinálják Budapesten. Mindenhol utána érdeklődök majd az áraknak (olyan 50-60 körül lesz összesen, mert előtte a hagyományos spermavizsgálatot is meg kell csináltatni, hogy ne adjon álnegatív eredményt. Ha már így alakult ez a hónap, hogy lecsúsztunk a várva-várt 2. inszemről, így beiktatjuk a páromnak ezt az új vizsgálatot. Ez egyébként választ adat arra is, hogy van-e értelme tovább inszemmel próbálkozni és ha esetleg lombikra kerülne a sor, akkor melyik eljárás lenne a legcélravezetőbb.

KatkaManó,
első körben milyen vizsgálatokat írtak még elő a konzultáción?
KatkaManó
2014-05-17 16:33:28
 
Plumeria, a hepatisis, és aids szerintem fölösleges a házidokitól kérni beutalót, mert gondolom az sem lehet túl régi ha mész egy ilyen intézetbe, ráadásul azért sem kell fizetned. A vizsgálatokon meg túl kell esni annyi időd lesz rá, hogy simán belefér.

Az intézetbe kb. egy hónapon belül kapsz időpontot. De júliusban zárva van, mert náluk nincs ünnepnap és szombaton is dolgoznak, így cserébe nyáron egy hónapot zárva vannak. Ez mindig július.

Az OEP egyébként 5 lombikot támogat. Ha fizetni szeretnél érte akkor kb. 400-450 ezer ft. Attól függ milyen eljárás használnak.

IVF ez amikor a lombikba a petesejtre ráengedik a spermákat és maguktól termékenyítik meg. (ez az olcsóbb)

ICSI ez amikor kiválasztanak egy darab spermát és megtermékenyítik a petesejtet. (ez a drágább)

De ha OEP támogatott akkor igazából nincs jelentősége melyik a lényeg a siker :)
KatkaManó
2014-05-17 15:37:40
 
A Kaáli valóban elég nagy üzem. A Forgács Intézer nagyon családias. Mindenki nagyon kedves emberi :)
A konzultáción megnézték apapírokat és megbeszéltük mik a lehetőségeink. Lehet kérdezni válaszolnak mindenre.

Jniki, nekem a nevemből egyértelmú hogy férjnél vagyok így nem kérték. Ráadásul mindkettőnknek kötelező volt kitölteni egy nyilatkozatot hogy akarjuk a lombikot.

Az andrológus kért két dns vizsgálatot a férjemnek. Megkeresem hogy pontosan mi volt.

Hogy melyik variációt választják a lombiknál az a mozgékonyságuktól függ inkább.

Akik nem házasok akkor közjegyző elött hitelesített dokumentum kell hogy élettársi kapcsolatban vannak.

Majd jövök folytatom...de telcsiről most nehéz...
Renicsek
2014-05-17 14:52:22
 
Sziasztok! Ennyi volt a reménykedés! 36,7-ről ma reggel leesett 36,2-re. Két óra múlva meg is jött. Alig állok a lábamon! :( Többieknek drukkolok!
Adrienn830
2014-05-17 13:54:35
 
Dzsudzs, nem voltam és nem vagyok beteg. Igen mindig 6 óra alvás után mérem azonos időben. Ez a hónap ilyen fura görbével áld meg. Iszom több mint 2 hete a Közönséges galajteát tsh-m magas és lentebb veszem teával hogy babás legyek végre
Dzsudzsa
2014-05-17 13:40:50
 
Nóri90!
Szerintem a görbéd még nincs veszve. Ha szépen fennmarad és sőt még emelkedik, akkor bíztató.
Adrienn!
A görbéd érdekes. Te mindig ugyanabban az időpontban méred? A luteálisban ilyen kiugrások már nem jellemzőek. Nem vagy/voltál beteg?

Plumeria!
Ma olvastam, hogy hogy jártál. Tudod, az jutott eszembe, lehet, hogy ez a rosszullét fog közelebb vinni a babához, a megoldáshoz. Jött egy ilyen gondolatom. Remélem minden renben lesz a háziorvosnál, és komolyan veszi a problémádat!!
Viszont elgondolkoztató, a Te és az én esetem is, hogy a hőmérő önmagában édeskevés. Az uh nálam is mást mutatott.

Szia Moha!
Neked most "csak" köszönök :D

Én így, a hosszas, lassan pergő várakozásban.
Adrienn830
2014-05-17 12:31:36
 
Sziasztok, csak görbét mutatni jöttem. Remélem nem fog megjönni hétfőn
Nóri90
2014-05-17 12:06:40
 
Moha

Köszönöm:-)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!