Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Nóri90
2014-05-17 12:06:40
 
Moha

Köszönöm:-)
Moha13
2014-05-17 11:54:09
 
Nóri90
Szerintem nincs ennek a görbének semmi baja.
Furcsa görbékből is lesznek babák és csudiszép görbék is futnak ki semmibe...ennyi.
Reménykedni pedig mindig lehet és kell is.
Nóri90
2014-05-17 10:56:36
 
Sziasztok!

Segítsetek légy szíves értelmezni a görbém!
Attól, hogy ennyire ingadozik még lehet belőle baba?
Az is fura, hogy ovuláció előtt is volt, hogy 36,8-ra felment.
Utána se nagyon emelkedett e fölé.
Felesleges reménykednem is?

Köszönöm
plumeria14
2014-05-17 10:51:02
 
KatkaManó,
a lombik előtt a párodnak csináltak speciális spermavizsgálatokat (HBA teszt, DNS fragmentációs teszt)? Azt olvastam, hogy ezek eredménye határozza meg, hogy milyen eljárás (IUI, IVF, ICSI) vezethet a legnagyobb sikerhez.
jniki82
2014-05-17 09:45:51
 
KatkaManó,

kérték a házassági anyakönyvi kivonatot tőletek?Mi nem vagyunk házasok, ez kizáro ok akkor?
Moha13
2014-05-17 09:37:43
 
Jó reggelt!
Szépen megyek lefelé...nem fordítva kéne? :D
jniki82
2014-05-17 09:33:52
 
Dmonalizi,

a petevezetékeim lefutása kanyarulatos, messze van a petefészkektől, valami ilyesmit magyarázott a doki és azt mondta, hogy nagy a valószínűsége a méhen kívüli terhességnek!Ezwk figyelembe vételébe nem igazán szertenék próbálkozni, nem akarok mégegy ilyet átélni.
A doki az inszemet nekem nem is ajánlotta, de gondolom ahova megyünk majd pontosítják a dolgokat.
plumeria14
2014-05-17 09:21:27
 
KatkaManó,
35 éves kor felett már csak 3-4 inszem a protokoll, így én már (sajnos) ebbe a kategóriába tartozom. A dokim nekünk is a Forgács intézetet ajánlotta.
Tegnap találtam ezt a jó kis táblázatot az intézetek sikerességéről, amit gyorsan átfutottam és nekem úgy tűnik, hogy a Kaáliban nagyon sok lombikot végeznek, ami miatt nekem egy kicsit nagyüzemnek tűnik: http://www.oszmk.hu/emki/bhdb4343234njnkj/40/osszevont_2010feb-masodik2.pdf
Ti mennyi időre kaptatok konzultációs időpontot a Forgácsba? A konzultáció pontosan mit tartalmazott? Gondolom korábbi (persze nem túl régi) eredményeket is elfogadnak. Nem tudod, hogy a Hepatitis és HIV vérvételre a háziorvos tud beutalót adni?
KatkaManó
2014-05-16 21:21:55
 
Bocsi, hogy így több részletben írok,de annyi mindent tudnék mesélni, de igyekszem a lényegre szorítkozni. :)
Szóval miután meglettek az eredmények kiderült az IR (inzulinrezisztenciám) amit gyógyszeresen és diétával elkezdtünk kezelni. Az állami támogatás miatt várólista van ezekben az intézetekben. Az OEP egy hónapban 15 lombikot támogat!!! Mi tavaly márciusban kaptunk időpontot decemberre :(
Addig igyekeztem helyre tenni az IR-emet és diétázni egészen jól sikerült. Decemberben az ünnepekre esett volna a beültetés így áttolódott januárra. Előtte voltunk még egy konzultáción (15 ezer ft) ahol megbeszéltük, hogy ha januárban megjön akkor a ciklus 2-4 napja között jelentkezem az intézetben.
Az hogy milyen protokoll szerint végzik a lombikot függ a problémától. Van akinek már az előtte lévő ciklusának a 21. napjától kezdődik a stimuláció ezt hívják long protokoll
foly. köv.
KatkaManó
2014-05-16 21:08:45
 
Sziasztok!
A lombikot elvileg akkor csinálják ha nem átjárhatók a petevezetők, 5 millió alatti a spermaszám illetve ha valaki 6 inszemináció után sem esett teherbe.
A doki persze dönthet másképp ha orvosilag indokolt. De az állami támogatás miatt ezeknek az intézeteknek is be kell tartani bizonyos szabályokat.
Nekünk az 5 millió alatti spermaszám miatt van szükség a lombikra.
Az andrológusunk ajánlotta a Forgács Intézetet. De a Kaáli intézet ismertebb mert országszerte több kirendeltsègük van.
Mi kértünk konzultációs időpontot a Forgács Intézetbe. (15 ezer ft) Vittük a férjem összes papírját. Kötelező protokol mindkét fèl vizsgálata. 3. ès 21. napi vèrvétel volt. Illetve mindkettőnknek Hepatitis, Aids stb. betegségeket szűrtek. Plusz hogy mire vagyok védett rubeola, toxoplazma stb. A férjemnek kellett friss spermavizsgálat (10 ezer ft) A többi vérvizsgálat ingyenes volt. Illetve engem még elküldtek terhelèses cukorvizsgálatra (11 ezer ft) Valamint volt friss rákszűrésem így az külön nem kellett.

folyt.köv.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!