Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Gyöngyvirág88
2015-07-29 15:16:54
 
Teljesen igazad van abban, hogy viszonyulnak az IR-hez. Itthon is nagyon sok doki szerint "divatbetegség". Bár, ha megnézzük, hogy mennyi cukorbeteg van itthon, lehet, hogy tényleg nem ártana vele komolyan foglalkozni. Ha nekem 1 éve nem derül ki, ma már cukorbeteg lennék :(

Amúgy, ahogy én nézegetem a külföldi műsorokat, rettentően nem foglalkoznak vele. Egy túlsúlyos nőnek Angliában kapásból gyomorműtétet ajánlanak, ahelyett, hogy diétáztatnák és rákeresnének az alapbetegségre.

Gyerekcipőben jár ez a dolog, és azt mondhatom, hogy itthon legalább van, aki elismeri, hogy létezik és szerintem ez egy jó irány :)
tomka
2015-07-29 15:01:19
 
Érdekes egyébként, hogy országonként mennyire eltérő módon zajlanak a meddőségi kezelések.

Három ismerősöm vett részt külföldön IVF programban, Ausztriában, Franciaországban és Angliában. Más volt a kivizsgálás menete, más eredményeket vártak és más referencia-tartományokat használtak, sőt, még a beültetés utáni életvitelre vonatkozó tanácsok is eltérőek voltak. Ami viszont fura, hogy mindhárom helyen azt mondták a magyar nyelvű internetes oldalakról tájékozódó ismerőseimnek, amikor az IR-t feszegették, hogy túldimenzionált tünetegyüttes, és egyik intézetben sem vizsgálták, nem foglalkoztak vele. (Ugyanakkor Ausztriában például az ikerterhességet annyira kockázatosnak ítélik, hogy nem javasolják az egynél több embrió visszaültetését.)

És még mielőtt letámadnátok, ezzel természetesen a legkevésbé sem akarom azt mondani, vagy sugallni, hogy az IR nem létező probléma, nem kellene kezelni, vagy ilyesmi, csak gondoltam rávilágítok, hogy mennyire különböző hozzáállás jellemzi az egyes országokat. Persze nyilván az is lehet, hogy ezeken a helyeken az eltérő étkezési szokások miatt valóban nem olyan tömegesen fordul elő az inzulinrezisztencia, nem tudom... Mindenesetre érdekes, nem?

Ja, és a három ismerősömből ketten végül sikerrel jártak, már meg is születtek a gyermekeik. A harmadiknál, ahol az apai oldalon volt a gond, két stimuláció után befejezték a lombikozást, és tavaly fogadtak örökbe egy kislányt.

Dettikécske
2015-07-29 12:19:29
 
Anitacool,ne mar,,,te is erot adtal nekem,,,ha van kedved beszelgetni velem ird meg az emsilcimed,,,,;)))))
Andi1989
2015-07-29 12:16:43
 
Megtettem a következő lépést! Bejelentkeztem a székesfehérvári meddőségi központba, és augusztus 11-re kaptam időpontot!!! El se hiszem!!! Egyszer már próbáltam oda bejutni, de akkor hónapok múlva kaptam volna időpontot!!!
Elmegyek oda a férjemmel, megmutatok minden leletet és eredményt! csak mondanak valami kézzel fogható dolgot! Addig semmilyen gyógyszert nem vagyok hajlandó beszedni!!!
:)

Anitacool,
ne add fel! mi azért vagyunk itt , hogy segítsük, bátorítsuk és hittel töltsük fel egymást ! Megértem, ha "pihenni" akarsz, de ha bármikor szükséged van egy kis beszélgetésre vagy biztatásra, tudod, mi itt vagyunk !!!!
Moha13
2015-07-29 11:22:12
 
Andi1989
T4 hormon tartalmú gyógyszert szoktak felírni, van többféle, Letrox, L-thyroxin, Euthyorx...
A lényeg, hogy azt a hormont tartalmazza, amiből kevés van, és a TSH próbálja serkenteni a pajzsmirigyet több termelésére, ezért magas a szintje a vérben.
Anitacool
2015-07-29 11:20:57
 
Lányok, mindenkinek sok sikert, én egy időre elköszönök, úgy érzem nem segít ez a naponta olvasgatás, várakozás. Egyelőre úgy érzem, hogy ezzel csak még nagyobb csalódásként élek meg mindent.
Andi1989
2015-07-29 11:19:46
 
Nem néztek mást hormont, mert azt írták a papírra, hogy normál (3,88 hogy lehet normál???) TSH mellett térítésmentesen nem végeznek T3 és T4 mérést. Ja, és a TSH-t is csak egyszer nézték, mert 30 naponta lehet csak nézetni...
Katasztrófa...
poisonivy
2015-07-29 11:19:04
 
Sziasztok! Mindig olvaslak titeket, még ha nem is vagyok nagyon aktív.

Andi1989!
Egy év sikerteleneség után nekem meddőségi központban végeztek 3. és 21. napi vérvételt. 2,5 volt a TSH-m, és magas a prolaktinom, magas Anti-TPO és Anti-TG értékekkel. A meddőségis doki ezekre legyintett egyet (miközben 5 perccel korábban az asszisztens nő közölte kedvesen, hogy szerinte endokrinológusra és gyógyszerre lesz szükségem). A doki átjárhatóságira akart küldeni. Erre én elmentem egy magán endokrinológushoz, aki Hashimoto-t diagnosztizált, elküldött MR-re (hogy kizárjuk az agyalapi mirigy daganatot - nincs is szerencsére), Letroxot írt fel és Bromocriptint nekem is a prolaktinra (mindkettőt kis dózisban). Ő is mondta (mint itt sokan), hogy 1 alá kell szorítani a TSH-t a babához. Hittem neki, mindent beszedtem, és 2 hónap alatt a TSH-m 0,9 lett és a prolaktin is normál tartományban. Tépelődöm, hogy jó ötlet volt-e az átjárhatóságit és a méhtükrőzést ejteni, de a hormon értékek csökkenése kicsit megnyugtatott, hogy talán mégis jó az irány. Az endokrinológus nekem sokat segített úgy érzem, bátorítalak téged is, hogy keress fel egyet. Az enyém pécsi, neked közelebb kellene valaki. Szorítok!
poisonivy
2015-07-29 11:18:48
 
Sziasztok! Mindig olvaslak titeket, még ha nem is vagyok nagyon aktív.

Andi1989!
Egy év sikerteleneség után nekem meddőségi központban végeztek 3. és 21. napi vérvételt. 2,5 volt a TSH-m, és magas a prolaktinom, magas Anti-TPO és Anti-TG értékekkel. A meddőségis doki ezekre legyintett egyet (miközben 5 perccel korábban az asszisztens nő közölte kedvesen, hogy szerinte endokrinológusra és gyógyszerre lesz szükségem). A doki átjárhatóságira akart küldeni. Erre én elmentem egy magán endokrinológushoz, aki Hashimoto-t diagnosztizált, elküldött MR-re (hogy kizárjuk az agyalapi mirigy daganatot - nincs is szerencsére), Letroxot írt fel és Bromocriptint nekem is a prolaktinra (mindkettőt kis dózisban). Ő is mondta (mint itt sokan), hogy 1 alá kell szorítani a TSH-t a babához. Hittem neki, mindent beszedtem, és 2 hónap alatt a TSH-m 0,9 lett és a prolaktin is normál tartományban. Tépelődöm, hogy jó ötlet volt-e az átjárhatóságit és a méhtükrőzést ejteni, de a hormon értékek csökkenése kicsit megnyugtatott, hogy talán mégis jó az irány. Az endokrinológus nekem sokat segített úgy érzem, bátorítalak téged is, hogy keress fel egyet. Az enyém pécsi, neked közelebb kellene valaki. Szorítok!
Gyöngyvirág88
2015-07-29 10:51:09
 
A többi hormont is megnézték mellé? Kellene minimum egy Ft4 és egy anti-TPO. Ezen felül mehetne még egy Ft3 és egy antiTG is.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!