Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: babások :-)

Ebben a beszélgetésben 2022 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Dzsudzsa
2014-10-11 17:09:30
 
Szesen!
MAgzati szív uh-ot az én parám miatt csináltak. 36 éves vagyok. Minden eredményem tökéletes. Amniocentézist semiképp sem szerettem volna. Gondolkoztunk a Prena teszten, de az nagyon drága. Így a genetikus tanácsolta (18.000Ft) és ez egy újabb szűrő. NAgyon dok fejlődési rendellenesség jár a szívfejlődés eltérésével is. Ezért jártam ott :) JA, és nehezítésnek gyógypedagógus is vagyok.
Dzsudzsa
2014-10-11 17:02:50
 
Szesen!
Nálam az IR mellett van pajzsmirigy alulműködés is :(
AZt mondták, ha nem szerettem volna babát, nem kellene kezelni. A TSH-m januárban 3.3 volt. A nőgyógyász mondta, hogy ezt 1,5-1 köré ideális lenne levinni, különben a beágyazódást nehezíti (ezzel volt is gondom korábban). Azóta Eutiroxot szedek, 50-esből 1 szemet. 2 hete 1,9 volt a TSH. A doki szerint a későbbiekben biztos emelni kell a gyógyszert, mert a baba is von el tőlem.
Neked mennyi a TSH -d?
Szesen
2014-10-11 10:18:10
 
Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert elég szomorú voltam.
Bacilust találtak a vizeletembe, így antibiotikumot kell szednem. Lehet butaság, de nagyon megvisel.
31 hétig semmilyen gyógyszert nem kellett szednem
Lehet, csak én vagyok ennyire aggódós..de 2 napig, nem tudtam aludni és a hangulatom is a mélyponton volt...
Két orvost is megkérdeztem, mindkettő azt mondta, nyugodtan szedhetem az antibiotikumot, nem árt a kicsinek..sőt, a baci többet ártana...de akkor is. Már a finisbe vagyok..azt hittem megúszom:(

Dzsudzsa!
Gratula a szép eredményekért!:)
Emlékszem nekem a 19 hetesen, a picikém 330 g volt.
neked miért csináltak szív UH-t?
Nálunk ilyet nem csináltak....

A súllyal sajnos én nem állok jól.
Mivel a pajzsmirigyem alul működik még a levegőtől is hízok.
Nekem a 31 hétre már 15 kg jött fel.
Az orvosok nem mondanak semmi rosszat, mivel a cukorterhelésem tökéletes, a vérnyomások és az EKG-m is.

Sokat sétálok, minden nap legalább 30 perc vagy egy óra...ez a minimum, de mostanában van az 2-3 óra is:)

Akartam terhestornára járni, de mivel veszélyeztetett terhes vagyok, van egy miómám a méhszájnál, gy féltem eljelenetezni tornázni..
Inkább a sok sétát választottam...
Elvileg az a legideálisabb a kismamáknak, mint mozgásforma...ha veszélyeztetettek.
Katicabogár5
2014-10-11 09:03:00
 
Dzsudzsa gratulálok a kislányhoz.
Én most fogytam az elején de majd kiderül. Nem szeretnék sokat hízni.
30.-án megyek dokihoz akkor 16 hetes leszek és remélem megmutatja magát hogy fiú vagy lány. :-)
Dzsudzsa
2014-10-11 08:34:34
 
Szilvita!
18 hét 5 naposan voltam a genetikai uh-on. Akkor 311 g volt a súlya. Összességében 19 hét 5 naposra tették. A többi paramétert nem tudom, majd holnap, ha hazaértünk, megnézem. A szonográfus azt mondta, mindene tökéletes. A szívuh-on mondta dr. Hajdú Júlia (aki egy tünemény, nagyon alapos doktornő) hogy a combocskái szép hosszúak. Én 184 cm magas vagyok :) így nem baj, ha a hosszú combokat tőlem fogja örökölni :D
Hogy ilyenkor mekkorák, az még nem sokat jelez előre.
Neked is kislányod lesz, ha jól emlékszem?

Lányok miként álltok a + kilókkal? Én a 18 hétig 5kg-ot szedtem fel. Erre a védőnő és az orvos is azt mondta tökéletes. Azért picit aggaszt, mert én IR-es vagyok és diétázok. Azaz no cukor, fehér liszt. Azt hittem lassabb lesz a súlygyarapodás. Remélem a terheléses cukorlötyin is minden oké lesz!!!!!!!
szilvita
2014-10-10 20:53:34
 
Dzsudzsa, gratulálok!:-) Az én babám kisebb a koránál, úgyhogy lehet, hogy pont egyformák:-) ha van kedved, majd írd be a méreteket, én is beírom holnap.
Dzsudzsa
2014-10-10 20:40:49
 
Sziasztok Lányok!
Nálunk minden rendben volt a 18 hetes genetikai uh-on, majd másnap a magzati szívuh-on is!!!!! 1 héttel nagyobbacska a mi kislányunk. Kiderült, ő bizony kislány :))
A fogamat ismét helyre tették. Szerencsére injekció nélkül megúsztam. Bár jelezte a fogorvos, hogy már nem Lidokainnal dolgoznak. Az új típusú érzéstelenítők pedig nagyon intelligensek és ami a lényeg, a palcentán nem mennek át, ellenben a Lidokainnal.

A tornán én is gondolkozom. Rövidesen utánanézek. A szakrendelőben tartják gyógytornászok állítólag.
Most 3 napra kirándulást iktattunk be a párommal. Hát, mit ne mondjak, megérzem. Semmi extra. Várnézés, belvárosi séták, de érzem. Nem fáj a derekam, nem feszül a pocakom, de kipurcanok rendesen a nap végére. Azt érzem, hogy nincs meg az az erőnlét. Az első 12 hétben teljesen leengedtem. Akkor örültem, ha az ágytól a konyháig kijutottam.
Pedig muszály kondiban lenni!!!! Úgyhogy sétára, tornára fel :)
Katicabogár5
2014-10-10 11:51:09
 
Lányok minden rendben van? Úgy eltűntetek. Ki hol tart?
Én beléptem a 14 hétbe halad az idő :-)
Katicabogár5
2014-10-09 11:01:56
 
Én minden nap szedem az elevit plust meg a folsavat és a magnéziumot és ha nem süt a nap több napig néha viszek be plusz d vitamint. Szedni is fogom végig mert a genetikus doki mondta hogy nem attól lesz nagy a baba.
szilvita
2014-10-09 09:11:22
 
Nekem a doki a neoferrofolgammát írta fel, de azt sem szedem minden nap.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!