Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: babások :-)

Ebben a beszélgetésben 2022 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Katicabogár5
2014-10-13 13:13:37
 
Niki gratulálok
Hó végén talán mi is megtudjuk mi lapul a pocakban.
Szesen
2014-10-13 12:47:40
 
Niki :)

Nagy-nagy gratula:)
Bár minden esetben az:)
Akár fiú, akár kislány mindenképpen nagy öröm ez:)
Nem szégyenlős a babád:) nekünk csak 25 hét, 3 naposan fedte fel magát:)

Most össze vissza megy a pocakomba:) Most már szabad szemmel is lehet látni, ha mocorog:)olyan muris:)És sokkal kevésbé fáj, mint mikor kisebb volt és jól oda tudott rúgni :)
Ma töltöttem a 32 hetemet:)
Dzsudzsa
2014-10-13 12:09:39
 
Nikinokedli!
Gratulálok!
Erősíted a fiús mamák táborát. Akármerre megyek, nézek, mindenhol kislányokról hallok :)
Szilvia1980
2014-10-13 12:07:58
 
Sziasztok!

nikinokedli: Szuper jooo!! Gratulalok! :)
nikinokedli
2014-10-13 11:50:30
 
Sziasztok. 18 hetes 5 naposan kiderült, hogy kisfiú bújkàl odabent :)
Szesen
2014-10-12 16:06:59
 
Szerintem nekünk a pm kavar be.
Az elején én se tudtam túl sokat enni, ráadásul ég a gyomrom végig a terhesség alatt, igy a cukor folyasztásom eddig se volt jelentős, de igy még kevésbé. Amugy én nádcukrot használok.
Megnéztem most a kiskönyvem.
12 hétig 2 kg
16 hét 3 kg
21 hét 6 kg
25 hét 10 kg
31 hét 15 kg
A terheléses cukrom jó lett.
Éhgyomri 4,2
2 óra múlva 5,2
Vérnyomásom is állandó: 110/70 mindig
Dzsudzsa
2014-10-12 14:28:44
 
Szesen!
Én 3 kg-ot a 12. hétig szedtem össze. De nem tudom hogyan, mert az 1. trimeszterben minden jellegzetes tünetet produkáltam. Enni egyáltalán nem tudtam. Azért aggódtam, hogy az IR miatt nehogy ebből legyen gond. Utána én is rendesen folytattam a diétát. Semmi fehér liszt, cukor. Mi Eritritet használunk. Mindent teljes kiörlésű lisztből vagy zabpehelylisztből csinálok. Csak teljes kiörlésű tésztáim vannak itthon. Utána 4-5 hét alatt jött fel 2 kg. Így tartottam a 17-18. hét között +5 kg-nál. Én sokkal lassabb emelkedésre számítottam a diéta miatt.
Én is mindent itthon főzők.

Neked a terheléses cukrod jó lett?
Szesen
2014-10-12 13:12:17
 
Sziasztok!

szilvita!
Teljesen egyet értek veled....én se tudom, hogy mitől híztam ennyit. Pedig figyeltem az étkezésre én is, mozogtam.
Nem eszem fehér kenyeret, csak teljes kiőrlésüt , de azt is csak nagyon keveset. Én főzök, igyekszem változatosan és egészségesen.
És köszönöm a biztató szavakat...
Minél többet olvasok a neten annál inkább úgy látom, inkább a gyógyszer, mint a bacilus, mert az sokkal komolyabb gondot okozhatna a kicsinek...
A doktorok meg biztosan értik a dolgukat és olyat adtak ami nem árt a picikémnek.
szilvita
2014-10-11 19:42:43
 
Dzsudzsa, nekem is IR-em van, meg persze PM-alulműködés. És én is diétázom, és a 20. hét végén jelenleg 7-8 kilót híztam. És egyáltalán nem értem, sőt fel vagyok háborodva:) A fiamnál ilyenkor még mínuszban voltam...viszont érdekes, hogy talán van 2 kiló különbség ahhoz a terhességhez képest, mégis lóg rajtam az akkori terhesgatyám, szóval valahol csak látszik, hogy most a kezdősúlyom 13 kilóval kevesebb volt. Azt sem értem, hogy rengeteget mozgok, a fiammal is, meg mióta itthon vagyok, nagytakarítok, diétázom, és mégis így hízok. Szerintem ez nem teljesen normális...

Szesen, ne aggódj a gyógyszer miatt, a lényeg hogy a baci elmenjen! Van akinek olyan baja van, hogy végig szednie kell gyógyszert. Jobbulást!
Szesen
2014-10-11 19:04:25
 
Értem. Köszi a választ. Én nem is tudtam, hogy lehet ilyet kérni. Én szerettem volna tovább menni genetikára, de csak a 12 hétig jártam. Mivel jó lett az UH és a kombinált tesztem, a korom 31, igy nem küldtek sajnos.
Nekem a TSH 1,9 volt mikor terhes lettem. Pont a pozitív teszt napja után néztük. Akkor 50 egység ltiroxint szedtem. Felemeltük egyből -re. Egy hónap múlva 2,3 lett. Szívta a kicsi:) azért nőtt az érték:)
Tovább nem emeltük az adagot. Az első 3 hónapba 2 körüli volt.
Majd elkezdett a 75 egység mellett fokozatosan visszaállni. Mivel a kicsinek csak az első 3 hónapba mell a te hormonod, utána termeli magának. Szeptember 24 körül néztük utoljára. Most 0,9 volt.
6 hetente járok kontrollra.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!