Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65813 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Agria
2013-04-25 09:16:10
 
Katkamanó
Ne add fel a diétát, változni fog a jó irányba az inzulinod, :) és azt követően a hormonjaid és a hőgörbéd is! :)De sokszor több idő kell neki. Ehetsz szénhidrátot, sőt kell is, csak a lassan felszívódó szénhidrátokat (teljes kiörlésű lisztből, zöldségeket). Sőt még gyümölcsöt is kell enni, csak meg van hogy mikor mennyit. Pcos diétáknak nézz utána, ott leírnak mindent. Ha nem találsz szólj, tudok küldeni. Igaz, hogy a baba még nem sikerült nálam, de elértem, hogy szép lett a bőröm (nagyon pattanásos volt), 2-3 havonta menstruáltam és most magától megjön 28-30 napokra, sőt elég sokszor van peteérésem is már! Én már ennek is tudok örülni :)
Moha13
2013-04-25 09:08:40
 
Kiara
2013-04-24 23:05:12

"de a palástfüvet rendszeresen iszom mert meg kell kicsit erősíteni a méhem a doki szerint"
Miből állapította meg a doki, hogy meg kell erősíteni a méhed? Vagy csak úgy javasolta, mert az sosem árt alapon?
KatkaManó
2013-04-25 08:19:35
 
Maximail, dehogy haragszom :)))
Csak azért írtam le hogy én sem értem miért let rossz az IR vizsgálat mikor a többi jó ?!
Vagy lehet hogy időben derült ki és nem hozta magával a többi gondot, nem tudom.
De hasznos az oldal amit átküldtél, köszönöm :)
Moha13
2013-04-25 08:19:10
 
Én is várom Nyuszifült...vajon mi lehet vele...?
Egyébként...szerintem ha jót mondott volna a doki és van baba, biztosan jön és megosztja velünk a hírt...de nem jött. :S
maximail
2013-04-25 08:16:54
 
Ne haragudj! Akkor rosszul emlékeztem. Valaki írta pár hete, hogy endometriózisa van, és meg akarták műteni, de ő egyenlőre nem szeretné. Nem tudom, miért emlékeztem úgy, hogy Te írtad. Még egyszer ne haragudj! De az mindenképpen jó, ha Neked nincs! :-)

Nyuszifülről semmi hír?
KatkaManó
2013-04-25 07:54:42
 
Maximail, hát futni én se tudok, mert sajnos kicsit izületes vagyok és a lábaim nem bírnák. Ezért itthon szoktam 30-40 percet majd minden nap tornázni. Annyi sztár tornászunk van és vannak nagyon jó összeállított videóik én szeretem őket meg eddig ez így vált be:)
Én nem tudtam fogyni, csak akkor ha kevesebbet ettem, de így a mozgással, úgy néz ki sikerül.
Hát azért ha összeadod a kilókat akkor az majdnem 20 kiló felesleg :S
KatkaManó
2013-04-25 07:51:31
 
Maximail, köszönöm a cikket már elkezdtem átolvasni :)

De se endometrózisom nincs se PCOS nem vagyok, szerencsére :)
Pedig ezek is együtt járnak az IR-rel. Ezért reménykedem még abban, hogy ez csak egy enyhe eltérés és még javítható.
Nemsokára megyek a dokihoz meg felkeresek egy diatetikust is.
maximail
2013-04-25 07:41:07
 
KatkaManó! Azért a túlsúly relatív. :-) Lehet, hogy egy orvos szerint rajtam is több van. :-P Amúgy meg 10 kiló sem a világ... Nem gondoltam, hogy az ennyi problémát okozhat. Az egyik legjobb barátnőmön is kb. annyi van, és ő például nem nagyon tud futni, mert nem bírják az izületei... :-S Kezdem azt érezni, hogy 30 fölött tényleg előjönnek a nyavalyáink...
maximail
2013-04-25 07:38:42
 
Sziasztok!

KatkaManó!

Ezt főleg Neked küldöm, de másnak is érdekes lehet.

http://arwentorna.hu/Hormonalis%20mech.pdf

Az endometriózis és az IR szerepel benne. Felét nem értettem, de annyi lejött, hogy az endometriózisban túlteng egy amiláz, vagy mi, amit viszont az IR stimulál. Szóval a két kórkép valahogy összefügg. És ezek kihatnak a hőgörbére is. Tényleg vannak benne érdekes dolgok!
KatkaManó
2013-04-25 07:29:19
 
Moha13 igen ott és ugyan akkor mérem ez az első hónap, majd a következőben kiderül. Majd most megyek még hormon vizsgálatra azért is vártam, hogy megjöjjön :)

Maximail, én Bp-re járok meddőségibe és a doki kérte a súly feleslegem miatt. Még kb. 10 kilót kéne fogynom és akkor én is a súlyomnál lennék. :(
Ha 2-3 kilo van rajtad akkor neked nem valószínű hogy gondod lenne az IR vizsgálattal. :)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!