Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
capri
2013-09-11 13:03:43
 
Ancsi,
azt szerintem már látnia kell 4-5 nappal ovu előtt, hogy van-e domináns tüsző. Persze hogy az megreped-e, az másik kérdés... :-S Amikor voltál 14. napon, akkor mit látott?
Ancsi2014
2013-09-11 12:57:43
 
Capri,
már voltam 14.napon UH, de nem volt peteérésem. 32 napos a ciklusom és hiába magyarázom a nőgyógyászomnak, hogy 19-20-án érzek alhasi fájdalmat és előtte való nap vízszerű a hv-om, erőlteti ezt a 14. napos peteérést ... De ha egyszer nekem nem 28 napos a cilusom, ahogy a grafikonon is látszik később van peteérésem, akkor ez így nem jó?
Ildibaba81
2013-09-11 12:52:34
 
Nokeni!

Köszi az infot. Bár én azt hittem, ez az evős-ivós dolog csak akkor játszik, ha nyálból nézed, én méhnyak váladékkal operáltam... akkor nem más a helyzet? Direkt azért nem a nyállal próbálkoztam, mert szerintem biztosabb a váladék, egyébként is annak az állagát kérdezik mindenhol. :)

Nem tudom.

Mindegy, reggel utána ugye még két napig + volt, gondolom csak jól csináltam...legalábbis remélem. Összhangban volt az itteni jelöléssel is, meg a mobilos appommal is - bár tudom, ez jelenthet bármit... :D

Minél több infot kapok, annáll jobban elbizonytalanodom, az előbb elolvastam az a hőmérslkletes kacatot is, ami tök részletes, meg mindenre kiterjed, de csak azt erősítette meg bennem, hogy kb. annyira biztos a hő alapján ítélni, mintha a megérzésére hagyatkozna az ember... :)

Magyarul úgyis csak akkor derül ki, ha megjön, meg ha nem jön meg és tesztelsz egy +-at...:)

Mondjuk erre is hallottam már ellenpl-t: volt már olyan is, aki hónapokon át még menstruált, pedig terhes volt...

Annyira exakt ez a tudomány, hogy hű... ;)
capri
2013-09-11 12:49:04
 
Ancsi,
először is ne aggódjál! Az tök jó, hogy mész dokihoz, ahogy nézem, az a 15. napodon lesz. Ha megnéz UH-n, elvileg láthatja, hogy állsz peteérésügyileg. :-) A szájban mért hőből nem kell levonni fél fokot, legtöbben szerintem ott mérjük, és nem vonunk le semmit. Majd mielőtt mész orvoshoz, megmutatod még a görbédet, hogy addig hogy alakul?
Ancsi2014
2013-09-11 12:35:55
 
Capri,
köszönöm szépen. Nem tudom mitévő legyek, mert a neten azt is olvastam, hogy a szájban mért eredményből még 0,5fokot le is kell vonni ... akkor viszont én tényleg hibernálódok.
18-án megyek a nőgyógyászomhoz és akkor majd remélem okosabb leszek, addig pedig mérek tovább...
Köszönettel,Ani
Nokeni
2013-09-11 12:34:30
 
Sziasztok!

Edina!
Gratulálok!!!

Ildi:
A mikroszkóp csak reggel, még mielőtt ettél,ittál volna mutat valós eredményt!
Nekem is volt, hogy reggel kristályos volt, majd este megint megnéztem (2 órával előtte nem ettem,ittam)és tiszta "páfrány" volt.. A gyógyszerész barátnőm azt mondta, hogy ilyenkor a sót mutatja ki! Ilyenkor az esti ovu teszt (vizeletes) mindig negatív volt!
Majd mikor már reggel páfrányos volt, akkor lett pozitív az ovu tesztem is...
Szóval szerintem csak reggel nézd!

Moha: majd ebben a hónapban sikerül :-)

Én most visszatértem az egyenesemhez....
capri
2013-09-11 12:28:10
 
Nagyon szívesen! :-)
Ildibaba81
2013-09-11 12:27:18
 
Capri!

Ez nagyon részletes és hasznos volt. :) Köszi.
capri
2013-09-11 12:06:25
 
Ancsi,
még szerintem mindenképp várjál pár napot (iletve ezt a ciklust), mérjél türelmesen! Érdekes, hogy hónaljban mérsz magasabb hőt, nem fordítva szokott lenni? (Ezt a többiektől kérdezem inkább.) Esetleg amit írtam, hogy egy másik lázmérőt is próbálj ki, az mennyit mutat.
A ciklusod szabályos és rendszeres?
Ezen az oldalon írnak az alacsony ébredési hőről: http://babatervezok.otthona.net/homerseklet_alakulasa.html Esetleg olvasd el, de nehogy bebeszéld magadnak a tüneteket! :-)
Ancsi2014
2013-09-11 11:35:04
 
Szia Capri,
igen, így mérem. Mindig ébredés után, minden reggel pontban 7-kor. Egy kicsit náthásnak érzem magam napok óta...lehet hogy az a baj? Ha a hónaljban mérek, akkor pár tizeddel magasabb szokott lenni, de azt írja ez a cikk is hogy szájban vagy hüvelyben mérjünk. Nagyon kivagyok ettől... Nem tudom mit csináljak :(
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!