Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Moha13
2014-09-25 13:00:31
 
Plum
Tényleg érdekes, hogy miért ingadozik így ez a TSH-szint...a múltkor jóval 1 alatt volt, most meg majdnem 2. Furcsa. Majd mindenképp írd me,g mit válaszolt a doki, nagyon érdekel. :)
Moha13
2014-09-25 12:55:06
 
maximail
Köszi az infókat.

atthemoment
Fogalmam sincs, érzékeny vagy a laktózra?

kedina
Jobbulást!

Adrienn
Te is 13. dpo-n vagy...akkor együtt nemvárjuk. :)


erdibetty
Akkor jó.
Adrienn830
2014-09-25 12:50:37
 
Ma kicsit fentebb ment és holnap csinálok inszem után 14. napon tesztet majd rá megint 4 nap múlva 18.-án. Tegnap este is csináltam de negatív volt :( Amig szedem az utrogestánt addig a mensi se jön meg, szerintetek reménykedjek? mert nem is tudom merjek e mert semmi jelét nem érzem hogy lenne pocaklakóm :(
erdibetty
2014-09-25 11:06:30
 
Igen. Bár beletelt jó pár hónapba, mire rá tudtam venni hogy menjen vizsgálatra. A mozgékonyságukkal nem volt teljessen elégedett a doki, napi 2x fürdés, szegénykék főnek egy kicsit, így nem csoda hogy lustàk. Szóval ezért gondoltam a PROFERTILre, utána olvastam, az összetevőinek és igen jónak tűnik.
atthemoment
2014-09-25 10:54:24
 
Moha, Plum köszönöm a tanácsokat. Plum, na ezzel a TSH értékkel én is kibékülnék.

Moha

Köszi, nagyon jónak tűnik ez a szelén és az ára is, egy dolog zavar benne, hogy joghurtport ír, tehát akkor van benne laktóz?100 mikrogram van benne és napi egyet kell szedni? Ez tényleg elég? Állítólag 1 mg=1000 mikrogram van egy nőben alapban és 1,5 mg egy pasiban. És a mérgezés akkor van, ha 2 mg fölött van már bennünk és napi 2 mgot elér amit beszedünk.
Amit én szerettem volna venni abban 300 mikrogram van, szerinted az sok lenne?

Kedina

Egyél sok főtt répát, ha szereted.
kedina
2014-09-25 10:42:09
 
Moha, Plum
Köszi! :)
Moha, egyébként ez nem menzi előtti hasmenés. Ez olyan, igazi.. de nem részletezném.. :) Remélem gyorsan jobban leszek.
maximail
2014-09-25 10:23:50
 
Beus!

Felajánlotta, viszont ezt a vérvételt nem... Akkor még nem akartam belefogni az inszembe, mert nem néztek még IR, illetve egyáltalán nem volt még endokrinológiai kivizsgálás, plusz akkor már utána szerettem volna járni ennek az immunológiai eredménynek. Ezért mentünk tovább az MM-be.
Moha13
2014-09-25 10:20:58
 
erdibetty
És a férjed spermiumképe rendben volt?
erdibetty
2014-09-25 10:14:09
 
Atthemoment
Szia. Mi most kb2.5 éve pròbàlkozunk, igaz volt benne néhány olyan hónap, amikor amiatt hogy nem történik semmi, kicsit feladtam, és azt mondtam nem érdekel mi lesz. Màson sem járt az agyam, csak a terhességen,babàn. Aztán kicsit lenyugottam, és most egy 4-5 hónapja megint rààltunk igazán a dologra. Oka szerintem: körülöttem megint egyre több a babàsodò.
A kávéról annyit, én ha iszom is,csak az ìze miatt, meg ha melòba nagyon azt érzem hogy mindjárt elalszom. A férjem sajnos elég sokat iszik kávét, 3-4 lecsúszik, ha nem is mindig. Plusz Cola. Ez a két szenvedélye van,sajnos. De ezen kívül nem alkoholizàl egyáltalán, meg nem dohányzó és én sem, sokat járunk sétálni az erdőbe mert van 2 kutyànk. Uh alapjában véve egészségesek vagyunk.
plumeria14
2014-09-25 09:56:57
 
kedina,
jobbulást neked!

atthemoment,
ezt azonnal felejtsd el. Nekem a doki egyből mondta, hogy emiatt egyáltalán ne legyen betegségtudatom, mert a gyógyszer nagyon hamar rendezi az értéket és utána is ugyanolyan teljes életet lehet élni, tehát semmiben nem fog téged akadályozni.
Szerintem meg örülni kell annak, hogy ez a „probléma” egy aprócska gyógyszerrel megoldható és nem kell kés alá feküdnöd….
Én kávézok, de cukor helyett eritritet használok és a tejet kevéske tejszínnel helyettesítem. Természetesen szigorúan csak a pm gyógyszer bevétele után 30 perccel.

Én most jöttem haza a 20. napi vérvételről és sikerült elérnem, hogy megkapjam a 3. napi eredményeimet…a kód az volt, hogy pm problémám van, ezért mindenképpen kellene tudnom, hogy most mi lett az eredmény :)
TSH 1,784 mIU/l
FSH 4,4 IU/L (ref. 3,35-21,63)
LH 5,18 mIU/l (ref. 2,39-6,6)
Prolactin 510,8 mIU/l (ref. 25,2-628,5)
Ösztradiol 47,0 pg/ml (ref. 21,0-251,0)
Tesztoszteron 1,34 nmol/l (ref. 0,31-4,51)
A doki adta oda nekem az eredményt és megdicsért, hogy milyen jók az eredményeim. Mondtam neki, hogy ezzel soha nem volt gond...
Januárban a TSH értékem 2,77 volt, májusban 0,74, most pedig 1,784. Nem tudom, hogy mennyire normális egyébként, hogy a Letrox szedése mellett is ennyire ingadozik. Vagy lehet az is bekavarhat, hogy most másik laborban nézték? Írtam B.Cs-nak a családineten, kíváncsi leszek a válaszára.
Ma nem mértem, mert nagyon-nagyon korán kellett kelnem.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!