Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
VeDi84
2014-09-26 08:45:53
 
Jó reggelt Lányok!

Én sinus görbét kezdek húzni. Mivel már kb 1 éve nem vezetem a hőmet, kíváncsi vagyok mit fog mutatni ebben a hónapban.

Amicsek, ne aggódj, nem csk Te vagy ilyen "tudatlan". :) Én is próbálkoztam már többször a manuális vizsgálattal odalent, nulla sikerrel. :) Irigylem azokat a lányokat, akik tudják, hogy mikor mit kell érezni.
Moha13
2014-09-26 08:44:46
 
NA és elértem az ominózus 36,7-et, tehát ma kell megjönnie. Mindig ez van...:X
plumeria14
2014-09-26 08:16:30
 
KatkaManó,
a vérvételeken kívül mit néznek még a lombik előtt? Jól tudom, hogy kell EKG is? Ezt mikor és hol csinálják?
Amicsek
2014-09-26 05:30:12
 
Sziasztok lányok! Így alakul a görbèm. Rákukkantanátok? Normális ez a mai ugrás? Adnèk a rendszernek több adatot is a mèhszájjal kapcsolatban,de olyan tapasztalatlan vagyok,eddig nemigen vizsgáltam ,s nem tudom mi a magas-alacsony,nyitottság-zártság,ès kemènysèg-puhaság. Rákerestem már neten,de nemigen tudom mit kell èreznem.Ma reggel is megvizsgáltam magam,a mèhfal fölött magason èreztem valami orrporc tapintást,de nem tudom az ott mi konkrètan.Èpohogy elèrtem az ujjam hegyèvel.A mèhfalat èreztem termèszetesen,de a mèhszáj nyitottságát mèg soha.Bocs a hülye kèrdèsèrt,ùgylátszik ezt is tanulni kell,segítene valaki? Köszönöm szèpen!
plumeria14
2014-09-25 20:47:18
 
szilvita,
nem biztos, hogy nálam ez a gond, mert amikor 164 volt, akkor sem estem teherbe :( Ráadásul 3 hónap alatt nem csökkent olyan jelentősen, legalábbis szerintem. De az elkezdtek szedni erre valamit. ma már ittam egy nyugtató citromfű teát is, bár hatását korábban sem éreztem...
szilvita
2014-09-25 20:32:07
 
Plum, a premens nagyon szépen csökkenti a prolaktint. A barátnőmnek 600 körül volt, a dokija javasolta a premenst, és le is vitte neki a prolaktint, és mindkétszer sikerült is a baba.
plumeria14
2014-09-25 20:17:40
 
Moha13,
én a stresszre gyanakszom, de a pm probléma is okozhatja. Amikor csökkent nekem, akkor éppen szedtem a premenst, de nem arra....mivel a pms tüneteimet nem enyhítette, ezért 3 hónap után abbahagytam, most viszont a wild yammal szemezek, amit az endodoki is említett nekem, csak akkor nem tulajdonítottam annak túl nagy jelentőséget...most egész este a netet bújom és keresgélek...gyógyszertárban persze se ezt, se barátcserje kapszulát nem lehet kapni :(
Az okokról egyébként ezt találtam:
Magas prolaktinszint okai:
természetes: terhesség, szoptatás, az emlő stimulálása,stressz
kóros:
prolaktinoma: az agyalapi mirigy jóindulatú daganata
petefészek, mellékvesekéreg bizonyos daganatai
súlyos hipotireózis (pajzsmirigy alulműködés)
mellkas és az emlő sérülése
idült veseelégtelenség
májbetegség
Parkinson-kór
némely agyműtét
bizonyos gyógyszere: gyomorürülést elősegítő szerek: Cerucal, Motilium, pszichiátriai szerek: antipszichotikumok, antidepresszánsok
női nemi hormonok (fogamzásgátlót szedők 30%-ának magas a PRL szintje)
erdibetty
2014-09-25 19:19:01
 
Katkamanò
Nem. Anti- TPot nem néztek. Kíváncsi leszek a dokim reagàlàsàra, holnap elküldöm neki a leletet. Le tudja nekem ìrni vki, hogy miként befolyásolja a TSH a babàsodàst? Link is jó. Köszönöm
Moha13
2014-09-25 19:16:08
 
Plum
ÉS mitől lehet magas a prolaktin? Én lehet ennek néznék utána...hátha lehet valahogyan befolyásolni gyógyszer nélkül is...vagy nem tudom.
150 körül a jó? Hát, most elgondolkodtattál...nekem a 3. napon 290 volt, a 21.-en meg 206. Ez még belefér, vagy már ez sem jó? Azért ezek elég messze vannak a felső határtól...remélem, hogy ez így normális.
jniki82
2014-09-25 19:04:07
 
IziSzM,

még várni kell,október végétől mehet a dolog ismét!Lehet pesszimistának fogok tűnni, de én készítem magam arra is, hogy esetleg nem jön össze többet!De még reménykedem!
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!