Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65812 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
jniki82
2014-09-27 17:57:07
 
http://www.hipofizis.hu/prolaktin.php

ezen az oldalon találtam, hogy nem ciklus függő a prolaktin szint mérése, csak praktikussági okok miatt nézik azokon a napokon, ne kelljen többszőr vért venni.Itt azt írták, hogy reggel alacsonyabb az értéke.
jniki82
2014-09-27 17:35:27
 
plum,

nekem akkor is nézték akkor az felesleges volt.Jó lenne, ha csak akkor kellene, mert nem kell sakkoznom hogyan megyek el vérvételr, mert nem nagyon akarnak szabit adni, ha estleg úg jön ki.
plumeria14
2014-09-27 17:29:44
 
jniki82.
tudtommal prolaktin szintet a ciklus 3. napján szokták nézni, a 21.-en nem.
jniki82
2014-09-27 16:19:32
 
Kösz csajok a felvilágosítást!

yoggi,

nekem a Tsh-m rendben van, nem tudom pontosan mennyi, de azt tudom 2 alatt.Érdekes, hogy az meg jó.De lehet, hogy az ébredés az oka a dolognak.mindegy a jövőhéten kérek beutalót endokrinológushoz, remélm hamar kapok időpontot.Október végétől szeretnénk ismét próbálkozni.Még annyit kérdeznék, hogy mindenképpen a 3. a 21. napon kell a pralktin szintet mérni, nem lehet más napokon,
Adrienn830
2014-09-27 13:42:18
 
erdibetty semmi gond minden lehetséges info segít :) én is napi 2x1-et helyezek fel
erdibetty
2014-09-27 13:19:44
 
Adrienn830
Gondoltam hozzászòlok, remélem nem baj.
Személy szerint én is és a koleganőm is szedte az utrot. Napi 2x1et,mindig az ovu után egy nappal kellett elkezdeni. Nekem kicsit lerövidült a ciklusom, neki meg túl hosszú volt plusz ők is kisbabát szerettek volna. Az utrogesztàn mellett ugyanúgy megjön, sőt addig kellett szedni,mìg meg nem jött, majd ismét a 14 vagy 15.nap elkezdeni.( (a napi adag is biztos befolyásolja)Nekem nagyon szépen visszaàllította a ciklusomat az eredetire, de sajna a babò még eddig elmaradt. Viszont a koleganőm a 2 hònap utrò után terhes is lett, és egészen a 12.vagy 13.hétig szednie is kellett,csak folyamatosan csökkenteni. Most már lassan félidőben van,és minden ok.
Még csak annyit, az orvos mondta, hogy azért fontos ovu után elkezdeni,mert korábban kezdve inkább rosszat tesz,mintsem jót.
Adrienn830
2014-09-27 12:27:42
 
popi532 nekem a nemvárt volt 25-26.-a, de amig szednem kell jövő hét keddig az utrogesztánt addig a mensim meg se jön érted? :) Ha kedden tesztelek az lesz inszem után 18.napom és ha az is negativ lesz akkor az utrogesztánt is abba kell hagynom és utána pár nap múlva jön mensi is
plumeria14
2014-09-27 12:06:07
 
popi532,
azt neked kell kitapasztalnod, hogy neked mennyivel korábban jelez a teszt. Nekem mondjuk előző nap vagy van úgy, hogy aznap pozitív csak. Egyéb jeleket is figyelj (pl. nyák) és hidd el, amikor érezni is fogod a repedést…én azt is érezni szoktam, hogy melyik oldalon érik.

popi532,
nem értem, hogy nekem miért mondta a doki, hogy a 18. napon menj vissza. Inszem utáni 14. napon teszt és ha negatív, akkor abba kell hagyni az utrot, mert amíg azt használod, addig sajnos nem fog megjönni…abbahagyás után nekem 7 nappal később jött csak meg és sajnos a következő ciklusomba is beleszólt…túl korai ovu, így lemaradtunk az újabb inszemről. Általában hány naposak a luteálisaid? Sajnos a nemvárt napját addig fogja tolni, amíg be nem jelölöd a mensit majd ha megjön. Nekem nem jó tapasztalataim vannak az utroval és mivel a progiszintem nekem rendben van (felső határ), így megbeszéltük a dokival, hogy nekem erre nincs szülségem, főleg nem olyan mennyiségben (3x1), ahogy ő ajánlotta…ezért kellett 1 hét, mire kiürült és megjött.

yoggi,
én több helyen is azt olvastam, hogy az alulműködő pajzsmirigy miatt ugrik magasra a prolaktin hormonod szintje. De bárhogy is legyen, abban igazad van, hogy kéz a kézben járnak.
yoggi
2014-09-27 11:55:36
 
jniki,
a prolaktin szint nem annyira a ciklusnaprol, mint inkabb a napszaktol fugg. Alvas alatt es kozvetlenul ebredes utan a legmagassabb az ertek, napkozben pedig a stressz emelheti a prolaktin szintet. Altalaban azt mondjak, hogy ha csak picivel van a hatarertek felett, akkor erdemes megismetelni 2x a vervetelt, es csak akkor irnak fel gyogyszert ha minden vervetelnel magas az ertek. En ugy tudom, hogy kozvetlenul a pajzsmirigy rendellenesseg nincs ra hatassal, vagyis pont forditott a helyzet: prokaltin problema eredmenyezhet pm problemat, de ez azert van mert ilyenkor a hipofizissel van a gond. Mivel az agyalapi mirigy felelos a prolaktin es a TSH termelesert is, ezert jarhat kez a kezben a 2 dolog. Ilyen esetben MRI-vel szoktak megvizsgalni, hogy nem ademona okozza-e a magas prolaktint (es esetleg egy magasabb TSH szintet is).
popi532
2014-09-27 11:54:19
 
Nekem csak a nemvárt napján lett pozitív annó a tesztem reggel még negatív délután pedig pozitív.úgyhogy van még remény.Drukkolok!
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!