Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65813 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
plumeria14
2014-09-28 15:38:38
 
Moha,
megnyugtatlak, mert nem csak te vagy pesszimista hangulatban ma...én is így vagyok most ezzel...biztos azért, mert csökkent a hőm és emiatt már nem sok reményt fűzök ehhez a hónaphoz :(
jniki82
2014-09-28 14:18:50
 
yoggi,

gondoltam, hogy valami hasonló van a dologban, mármint a szakértelmedben.Reméltem inkább egészségügyes vagy azért értesz hozzá ennyire!Nekem anti tpo-t nem néztek, legalábbis nem rémlik, hogy a papíromon lenne ilyen.
Így szerepel a papíron vag máshogyan?
yoggi
2014-09-28 13:13:11
 
jniki82,

Tenyleg barmelyik ciklusnapon lehet prolaktint merni, nem kell a 3. vagy 21. nap legyen :) Sok tapasztalatom van ebben, sajnos.
Az is igaz, hogy reggel/delelott alacsonyabb lehet az erteke, mint este, hisz az egesz napi stressz novelheti a szintjet, viszont mindenkepp 3 orava ebredes utan erdemes merni (sot nem is az ebredestol szamitjak a 3 orat, hanem miutan fuggoleges helyzetbe kerultel :D, legalabbis kulfoldon, ahol en elek, ez a szokas, minden alkalommal rakerdeznek).
A tsh-m nekem is jo, alt. 1,5 - 1,6 korul van, anti-TPO-m is rendben, a t4-en alacsony egy picit (epp az also hataron van), de mindket endos akinel jartam azt mondta, hogy az meg jo (amugy nagyon vekony testalkatu vagyok, lehet ez is szerepet jatszik kicsit benne).
Nalam amugy nem derult ki, hogy mi okozza a magas prolaktin szintet, de valoszinu hogy egy mikro/namo adenoma, azaz olyan kicsi, hogy nem latszik az MRI-n.
plumeria14
2014-09-28 11:06:58
 
Fantasyc,
valóban nagyon szép görbe...ha nem tudnám, hogy nem voltatok együtt, akkor azt mondanám, hogy babagyanús ;) Jobbulást a párodnak és neked is stresszmentes időszakot!
Fantasyc
2014-09-28 09:39:49
 
Sziasztok lányok!
Egy kicsit eltűntem, a páromat megműtötték, nagyon nehéz napjaink voltak. :-(
Aki azt mondja, hogy ez piskóta, az hazudik.... Na mindegy, mostmár javul, minden kis dolognak (ideértve a normális pisilést) is örülünk. :-) Sajna a hancúr még odébb van.
Viszont amiért írok, hogy fura lett a görbém. Ebben a hónapban nem tudtunk együtt lenni a műtét miatt, de ilyen szépen felfeé menetelő görbém még nem volt. Az előző hónapokban az ovum sem volt kivehető a görbémből, most meg....
Lehet, hogy mostanra állt helyre a tsh értékem és ezért lett ilyen a görbe??? A 36.7-et a legelső mérős ciklusomban értem csak el, azóta max 36,6 volt.
Szerintetetk??
plumeria14
2014-09-28 09:14:41
 
erdibetty,
én Prof. Balázs Csabához járok a Budai Endokrinközpontba, mert szerintem ő a legtapasztaltabb.
A 11. kerületben a MensMentisről mondanak jókat és oda jóval hamarabb kapsz időpontot is. Anti-TPO-t bármikor lehet kérni, ez sem ciklusfüggő, de mellé mindenképpen kell T3 és T4 is; a TSH ugyanis önmagában nem elég.

Tina82,
a prolaktinod jó, nem túl alacsony. Az alacsony prolaktin szint számottevően nem befolyásolja az élettani működéseket (a prolaktin elsődlegesen a szoptatás beindításában és fenntartásában játszik szerepet), ebből következően hiányában nem lép fel jelentős változás a szervezetben.

Én ma csökkentem...nem túl jó jel :(
Moha13
2014-09-28 09:08:48
 
Jó reggelt!
Remélem, mindenhol olyan szépen süt a Nap, mint itt...:)
Ennek ellenére fáj a fejem és a hangulatom is kicsit pesszimista...de tegnap rájöttem, hogy ez nem is a 22., hanem "csak" a 20. sikertelen ciklusom, hurrá! Még jó, hogy előtte már megsirattam magamat, hogy 22...
Szép napot mindenkinek!
KatkaManó
2014-09-27 20:32:58
 
Erdibetty az anti-tpo nem ciklus függő ùgy tudod kèrni a 21. napi vèrvètelnèl.

Tina, az utrot inszeminàció ès lombik utàn adjàk progreszteron pótlàsként segìt a terhessèget megtartani.
Vagy ha valaki spontàn terhes lesz de elkezd barnàzni akkor is adjàk ugyan azèrt.
Tina82
2014-09-27 19:52:44
 
Sziasztok Lányok! olvasgatom a prolaktinnal kapcsolatos beszélgetéseket! Nekem a prolaktinom 11,4 ng/ml Ref.érték: 9,7-208,5) Szerintetek ez túl alacsony?
és az utro-t mire kapjátok pontosan??
erdibetty
2014-09-27 19:06:40
 
Sziasztok. Lányok a segítségetekre lenne szükségem. Endokrinològust keresnék. Nézegettem a neten, de jobban örülnék egy olyannak, akit ajánlotok(megbízható, stb.). Törökbálint, Budaörs, Bp.11 kerület lenne számomra ideális.
Még egy kérdés:az AntiTPO vizsgálatot kérhetem a 21.napi vérvételnél?(3.02 lett a TSHm)
Előre is köszönöm.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!