Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65813 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
KatkaManó
2014-10-08 16:14:29
 
Napsugár, ti hová jártok ?
KatkaManó
2014-10-08 16:13:52
 
Maximail, az nem tudom milyen vizsgálat lehet. Ez a petefészek elleni antitest ez a beültetett embriót nem fogadja be vagy valami ilyesmi.
Én túl vagyok a 3. sikertelen lombikon és semmilyen vizsgálatra nem küldtek csak időpontot adtak mikor mehetek a 4-re :(

Napsugár az elején voltak a kötelező vér vizsgálatok illetve pluszban a terheléses cukor vizsgálat. A férjemnek a vérvételeken és a spermaképen kívül még kromoszóma vizsgálatra kellett mennie, de azt az andrológus kérte még a lombik előtt és azoka az eredményeket vittük az intézetbe.

maximail
2014-10-08 15:40:34
 
KatkaManó!

Nem biztos, hogy a petefészek elleni antitestre gondolok. Valami olyasmi, hogy van egy reakció, amivel az embrió "elrejtőzik" az anya immunrendszere elől addig, amíg nem lesz elég erős, hogy ne lökje ki a szervezet, de ha van ez a bizonyos probléma, akkor az anyai immunrendszer mégis észre veszi. A nevét sajnos nem tudom, és az én dokim azt mondta, hogy ezt a vizsgálatot csak kb. a 3. sikertelen lombik után végzik el, annyira ritka. És hogy sokba kerül...
napsugar24
2014-10-08 15:26:34
 
Sziasztok!
Újaknak-rövid tartózkodást, régieknek kitartást kívánok!
A helyzet nálunk változatlan, még mindig csak kettesben a férjemmel-nem mondom hogy rossz, de jobb lenne akár hármasban vagy négyesben.
Elég régen írtam már-talán a 95 ezres lombiknál, de olvaslak benneteket, csak egy kicsit most másképp állok a babatémához, akarom és hasonlók, de máshogy.
Aki ismer tudja milyen múltunk van a két évvel és az utolsó egy kemény évvel, de itt vagyunk várjuk a mi kis csodánkat, amit ma is a férjemnek köszönhetek, hogy az elveszett napjaimon nem hagyott a padlón, hanem akkor kemény szavakkal, de összekapart.
Szeretném elmondani, hogy 5 inszem után voltunk lombik konzultáción, amire csak csupán 3 hónapot kellett várnunk, mire megkérdezte az orvos, hogy mit is keresek ott olyan eredményekkel.Azt mondta maximálisan túl vannak teljesítve a vizsgálataink, de 2 vizsgálat van, ami nekünk nincs meg, az egyiket mindig szokták kérni, a másikat meg csak azért kéri, mert van időnk, s lehet, hogy mégis csak. Ez a férjemnek a HBA teszt, amire jövő héten kerül sor és a genetika mindkettőnknek, aminek meg van az eredménye, de csak majd jövő héten tudom meg. És arról már jobb ha egy szót sem szólok, hogy kb 5-6 hónapos a várólista, de ha fizetek 95 ezret pluszba akkor akár azonnal is.
KatkaManó-nektek milyen vizsgálatokat kértek lombik előtt?

Elnézést kérek, a kissé hosszú levelem miatt.
Mse0922
2014-10-08 15:06:13
 
Jniki82
Szerintem ezt sehogy nem lehet könnyebbé tenni,és szerintem normális dolog ha vannak napok amikor az ember padlón van!Főleg addig amíg nem tudja pótolni ezt a hiányt egy újabb baba.Nekem 2013.júniusában ment el 9hetesen spontán vetéléssel,és sajnos azóta sem jött össze.Én is van hogy kiborulok,pedepizek,de aztán valahogy ismét jobb lesz és pozitívabban állok a dolgokhoz,mert tudom hogy ezzel nem lesz jobb.néha jól esik kibőgni magamból a dolgokat.de szerintem ez így van rendjén.És gondolom ez másoknál is így van sajnos :( előbb utóbb reméljük mindenkinek beteljesül a vágya,és boldogsága:)
Mse0922
2014-10-08 15:06:12
 
Jniki82
Szerintem ezt sehogy nem lehet könnyebbé tenni,és szerintem normális dolog ha vannak napok amikor az ember padlón van!Főleg addig amíg nem tudja pótolni ezt a hiányt egy újabb baba.Nekem 2013.júniusában ment el 9hetesen spontán vetéléssel,és sajnos azóta sem jött össze.Én is van hogy kiborulok,pedepizek,de aztán valahogy ismét jobb lesz és pozitívabban állok a dolgokhoz,mert tudom hogy ezzel nem lesz jobb.néha jól esik kibőgni magamból a dolgokat.de szerintem ez így van rendjén.És gondolom ez másoknál is így van sajnos :( előbb utóbb reméljük mindenkinek beteljesül a vágya,és boldogsága:)
KatkaManó
2014-10-08 14:49:04
 
Szilvita, én is úgy emlékeztem, hogy valaki említette itt. De megpróbálom visszakeresni. Köszi :)

Maximail, a sperimum elleni antitestet nézik vérből is, de nem tudom, hogy lombik esetén annak van-e jelentősége.

Az immunólogia az pedig a petefészek elleni antitest ezt megfogom csináltatni.
maximail
2014-10-08 14:27:06
 
KatkaManó!

Ez engem is érdekel. Van a vérből kimutatható spermium elleni antitest, illetve talán van ovárium elleni antitest is, de nem tudom, hogy előbbi nem ugyanazt mutatja-e mint a PCT, csak máshogy...

Van azt hiszem valami immunológiai vizsgálat, ami azt mutatja, hogy az anya immunrendszere idegenként érzékeli és megöli az embriót.
jniki82
2014-10-08 14:26:54
 
Hát lányok én nagyon letargikus hangulatba kerültem az elmúlt napokban!Sokat gondolok a babámra megint!Hogyan lehet ezt elfelejteni vagy könnyebbé tenni?
Lesz ez valaha jobb?Minden egyes nap eszembe jut mekkora lenne, már majdnem a felén túllennénk!
Nem tudom Ti hogy csináltátok, de valaki valami okosat írhatna!
szilvita
2014-10-08 13:18:06
 
Katkamanó, pár hete valaki írt itt ilyen tesztről, vérből, de nem emlékszem a nevére, és nincs időm visszakeresni most.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!