Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Mejjja
2015-01-27 19:37:41
 
Fantasyc én november legvégén voltam valahogy ir terhelesen.Az én eredményeim: Vércukor terheles
60perces 4,5 mmol/L
120perces 5,2 mmol/L ezek jok azt mondta az orvos.
Az inzulin
60perces 27,70 mIU/L ezt is kipipalta es a problema
120perces 34,50 mIU/L ... na erre azr mondta nagyon nem jo.Azaz kiderult hogy IR em van :( Lerajzolt nekem egy harang format a nőgyogyaszom hogy az éhgyomri ertek jo tehat ott van a harang egyik alja majd a glükozos innivalo utan a 60 perces is jo mivel akkor felmegy az inzulin(ez a harang teteje) majd a 120 percesnel a szervezetnek mar lekellett volna bontania igy a harang masik oldala is megjelenik..nekem itt a bibi mert nem megy le hanem felfele kuszik tehat nekem nem "harangom" van hanem egy 60% os emelkedöm.Nem tudom igy ertheto e.Remelem tudtam segiteni.Most vivom en is a harcom..de a gyogyszer es a feher liszt cukormentes etrend segitsegevel mar most jobban vagyok.Egyebkent a magas inzulin ertek miatt borzaszto edesszaju voltam..a gyogyszer levitte normal ertekre es azota nem is nagyon kivanom az edeset...ez is egy tünet pl.
Fantasyc
2015-01-27 19:35:52
 
Szevike, ez szuper, ezek szerint nincs IR-em. :-D
Homa index ezek szerint nekem: 1,58

Gyöngyvirág, kicsit nehezen fogom fel ezeket a dolgokat. :-(
Tehát akkor az inzulin terhelésem is magas.
De nem IR, cukorbetegség kezdeti stádiuma?
Ez gátolhatja a baba projektet? Én azt is olvastam, hogy Nem gátolja, csak nagy a baba, de már nem tudok semmit.
Kb. 163 cm "magas" vagyok és 67-68 kg. (divatosan teltkarcsú :-)) Sajnos nem igazán hatásosak a fogyókúráim,de most komolyabban rá kell feküdnöm.
Gyöngyvirág88
2015-01-27 19:27:53
 
De az éhgyomri ötszörösénél nem lehetne több.
Megkeresem az én összefoglalómat erről.
Remélem, tudtam segíteni.

éhomi vércukor: Ha 5.5 mmol/l felett van, ott MÁRIS baj van. Károsodott éhomi vércukor-szintről beszélünk (IFG), ez egy súlyosabb IR-es állapot. A 7-es szint már visít, az cukorbetegség

a két órás vércukorszint: elérte vagy meghaladta a 7.8 mmol/l-t, de kisebb, mint 11 mmol/l? Baj van, károsodott a szénhidrát-anyagcsere (IGT), súlyosabb IR-es állapot.

éhomi inzulin legyen 8 mIu/ml alatt, 10 körül már nem olyan elegáns, 13 fölött meg egyáltalán nem. Tudni kell, túlsúly esetén ezek a számok mindig magasabbak

120 perces inzulin: általánosságban elmondható, hogy "elvárt", hogy visszatérjen ilyenkorra a normál tartományba, 30 mIu/ml alá, DE az éhomi ötszörösét ne is haladja meg
Gyöngyvirág88
2015-01-27 19:23:23
 
Bocsi, elrontottam a nevedet :(
Fantasyc! Mármint a felső határ a 24.
Gyöngyvirág88
2015-01-27 19:20:13
 
Fantastic, a 120-as inzunak 24 körül kell lennie.
szevike88
2015-01-27 19:09:24
 
Fantasíc! Találtam neked egy cikket! Itt megvan hogyan kell kiszámolni hogy inzulin rezisztencia van-e nálad. Éhgyomos vércukor, és éhgyomor inzulin eredményt összeszorzod, és az eredményt elosztod 22,5-tel. A kapott eredmény h 2 alatt van akkor okés a dolog. Ez van ott leírva. Nem tudom jó-e és így állapítják-e meg, de egy próbát megér hogy kiszámold :)

cikk:
http://www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/inzulinrezisztencia/765
Tsibe
2015-01-27 19:05:08
 
Sziasztok!
A méhpempős tapasztalatokra én is kíváncsi lennék. Ki hogyan szedi és változott-e vmi?

Klau! Nekem nem lett rövidebb a ciklusom, sőt napra pontos maradt, de ki tolta az ovut, először 17, majd 19 végül a 20 napra. A második ciklusban így már csak 10 nap volt a luteálisom ezért a harmadikat már nem mertem végigszedni. Így palástfű teával sikerült egy 14 napos luteálist öaszehozni.

Én folyamatosan szedtem szünet nélkül, mert több helyen olvastam, hogy így bevált. Most nem tudom eldönteni, hogy újra merjem-e kezdeni 28 napos kúrákkal. Szerintetek?
szevike88
2015-01-27 19:04:16
 
Sziasztok!
Bár nem pozitív még az ovuteszt már sokkal jobban látszik a tesztcsík mint múlt hónapban, szerintem ha lenne még itthon teszt holnap pozitív is lenne. Ránéztek azért?
A felső a tegnapi, az alsó a mai.

http://kepfeltoltes.hu/view/150127/20150127_185049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Fantasyc! Én nem értek ezekhez az eredményekhez, de a doki majd biztos tudja. Nekem csütörtökön érkezik az eredmény, majd összehasonlítjuk.
Fantasyc
2015-01-27 18:58:59
 
Klau, nagyon szorítok, hogy beágyazódás legyen. A ciklusod szerintem nagyon rövid lenne, veled izgulunk!!! :-)

Erika, szerintem is késői ovuról van szó. Hallottam olyanról, hogy elsőre nem repedt meg a tüsző, csak erőlködött és most később repedt meg és most volt ovud. Remélem tudtatok együtt lenni és sikerül végre neked is.

Nekem megjött az IR eredményem:
Glükóz terhelés 0' 5,3 mmol/L 3,5 - 6,1
Glükóz terhelés 120' 8,5 mmol/L * 3,1 - 7,5
Inzulin 6,7 mIU/L 1,9 - 23,0
Inzulin terhelés 120' 76,1 mIU/L

A glükóz terhelés magas. :-(
Ez már IR? Inzulin terhelésnek mi a felső határa? Annak em írták oda a tartományát. Most mit kell tennem? Jajjj, újabb gond. :-(
Erika12
2015-01-27 17:52:08
 
Köszönöm Gyöngyvirág:}
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!