Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Fantasyc
2015-01-26 22:44:00
 
Moha, holnap megyek dokihoz, akkor konkrétabbak lesznek az infóim remélem. :-)
Fantasyc
2015-01-26 22:41:52
 
MCV:
A vörösvértestek átlagos térfogata a vörösvértest-szám alapján számított érték.A vérszegénység (anémia) felismerésére, okainak meghatározására alkalmazható.
Mitől lehet alacsonyabb, és mit tegyünk, hogy növeljük?
A vörös vértestek térfogata leggyakrabban krónikus betegségek, a hemoglobin-termelődés zavarai, illetve vashiányos vérszegénység esetén csökken. A vashiányt további vizsgálatok erősíthetik meg. Azok eredménye alapján leggyakrabban vaspótlásra van szükség.
Mitől lehet magasabb, és mit tegyünk, hogy csökkentsük?
A vörös vértestek térfogata májzsugor, kemoterápia esetén, valamint folsav, illetve B12-vitamin-hiány okozta vérszegénység következtében növekszik. Az okok tisztázására további vizsgálatokra van szükség.
Fantasyc
2015-01-26 22:40:27
 
Gyöngyvirág, üdv itt. :-)

Szevike, szerintem a jódos víz miatt va, nekem nem mondta a doki, hogy nem szabad. :-(

Moha, nekem az Anti TPO teljesen jó.
Alacsony RDW szint okai
Akkor beszélünk alacsonyabb RDW értékről, ha 11.5 % vagy 37 fL alatti érték szerepel az eredményen. Az alacsony RDW érték azt jelenti, hogy a vörösvértestek megjelenése az egészséges szervezetben megtalálhatónál, sokkal nagyobb hasonlóságot mutatnak, vagy egyformán túl nagyok vagy egyformán túl kicsik.
Ez bekövetkezhet alkoholizmus vagy B12 és folsav hiánya során, amikor a normális átmérőjű VVT-k helyett, nagyobb átmérőjű VVT-k képződnek. Ezeket makrocitáknak nevezzük és az ennek következtében kialakuló vérszegénység a makrociter anémia.
A másik típusban túl kisméretű VVT-k keletkeznek, ezek a mikrociták és a kilakuló kórkép a mikrociter anémia. A mikrociter anémiával leggyakrabban vashiányos vérszegénység során találkozunk.
Moha13
2015-01-26 22:00:21
 
FAntasyc
Bocs, csak siettem...közben látom, decemberben volt utoljára nézve...
ezek szerint csökkenteni kéne az adagodat. Kíváncsi vagyok, mit mond a doki ezekre.
Moha13
2015-01-26 21:58:01
 
Fantasyc
Ezek mik: MCV, RDW-SD ?

A TSH-d tényleg alulműködésre utal...nagyon nagyon alacsony.
AntiTPO-t néztek Nálad?
Egyébként ha gyógyszert szedsz a pajzsmirigyre, elvileg folyamatosan ellenőrizni kell a hormonszinteket, hogy nehogy átcsapjon túlműködésbe. Nálad mkor nézték utoljára?
AntiTPO-t néztek már valamikor?
Gyöngyvirág88
2015-01-26 21:18:25
 
Szevike

Nekem sajnos fogynom is kellett és még kell is, mert kb 10 éve kideríthették volna, hogy ez a bajom, csak elintézte a doki annyival, hogy úgysem akarok 17 évesen gyereket, rendezzük a ciklust fogigátlóval... Nem itt tartanék, ha akkor más dokit fogok ki (
szevike88
2015-01-26 20:59:09
 
Én nem tudom hogy fogytam-e, de nekem az életmód most a fontos. Nem vagyok amúgy túlságosan vastag, a 165 cm-hez 55 kg vagyok. De mondjuk pár hónap alatt híztam 5 kilót úgy hogy ugyanúgy kajáltam, mindent ugyanúgy csináltam.
Gyöngyvirág88
2015-01-26 20:42:46
 
Én 9 kg-t fogytam már a diétával :) És sokkal jobban érzem magam. Szerintem ami jót tesz a "betegeknek", az az egészséges embernek sem árthat :)
szevike88
2015-01-26 20:40:01
 
Archangel! Én bár még nem tudom az IR eredményemet, majd csak szerdán kapom meg, de már kb. 2 hete elkezdtem 160 grammos diétát csinálni, mert úgysem árt. A férjem csinálja már december óta, én most hogy a dokiban felvetődött a gyanú, hogy talán ez probléma, és vizsgáltassuk ki, elkezdtem diétázni.

Fantasyc! Én is Letroxot szedek, én most kezdtem az egy szemet (50 mg) naponta, addig felet kellett szedni. Remélem nem viszi le annyira nagyon hogy átforduljon másik irányba a dolog.
Nekem mondjuk a doki kifejezetten kérte, hogy jódtartalmú dolgot, vitamint sót pluszban ne vigyek be, mert becsaphatja az értéket. Neked esetleg nem mondta a doki? Lehet hogy az kavart be?

Gyöngyvirág! Üdv itt! Sajnálom ami történt veletek, de fel a fejjel, és sok sikert, hogy mihamarabb sikerüljön ismét.
Gyöngyvirág88
2015-01-26 20:36:03
 
Köszönöm, én is Mindenkinek kitartást kívánok :)
Egy ideje olvaslak Benneteket, gondoltam, írok, hátha van, amibe tudok segíteni :)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!