Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65813 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
ancsika10
2013-04-16 19:22:27
 
már nincs sok nálam sem
maximail
2013-04-16 18:48:44
 
Sziasztok!

Én ma így állok, de az ovuteszt teljesen egyértelműen negatív, még egy szellemcsík sincs... Mit gondoltok?

Akiknek hamarosan tesztelni kell, drukkolok!

Nyuszifül! Mi a helyzet?

Nálunk is nyilatkozni kellett házasságkötéskor, hogy a születendő gyerekeinken mi lesz a vezetékneve.

Ebonique! Egy dolgot azért fontolj meg nagyon!A gyerekednek lehetnek belőle nagy kellemetlenségei, ha egyedül a Te vezetékneveden anyakönyvezik. Ugyanis azokat a gyerekeket szokták így anyakönyvezni, akiknél ismeretlen az apa, vagy nem vállalja fel az apaságot. (Dolgoztam családsegítésben, ez a hivatalos verzió, vagy még az anya anyjának a vezetéknevén, hogy kevésbé lógjon ki a lóláb.) Szóval ha a párod bele is törődik, és nem olyan fontosak Nektek a hagyományok, gondolj arra, hogy a gyerekednek még mindig jobb egy kevésbé tetszetős vezetéknév, mint állandóan magyarázni, hogy az apja az apja, csak így jobban cseng a neve. Félre ne érts, nem kötekedni akarok, csak ezt nagyon meg kell gondolni emiatt. Esetleg viselhetné mindkettőtökét...
plumeria14
2013-04-16 15:44:19
 
fogtunder76
Én is bízom benne, hogy holnap se esik le a hőnk, én már annyira, de annyira izgulok :) Azt nézted, hogy neked 1 nappal később jött meg, mint nekem...ez is közös...így ismeretlenül is nagyon együtt mozgunk :)
fogtunder76
2013-04-16 14:49:17
 
Katka
Csak azért emlékszem erre a név dologra mert pár hónapja volt...és nagyon figyeltem :D :D Sajna én iszonyat szétszórt vagyok :)
Részemről amúgy mindig ragaszkodtam ahhoz h a baba az apuka nevét kapja, ebben konzervatív vagyok.A keresztnév választásban is. Bár nálunk már nem csak 2-en választottunk nevet...azért sikerült dönteni. Most már szeretettel várjuk Krisztinánkat vagy Balázskánkat :D
Katka. Amúgy nagyon aranyos tőled a felajánlás, én köszönettel élnék vele :D ;-)
KatkaManó
2013-04-16 14:40:11
 
Ebonique, az a lényeg hogy ti megbeszéltétek más nem is számít :D
KatkaManó
2013-04-16 14:38:29
 
Mirmite, Fogtunder76, hogy Én ilyenekre miért nem emlékszem ?!! :D

Akkor ezek szerint tőlünk is kérdezték csak annyira egyértelmű volt hogy a Férjemét, hogy nem is emlékszem rá :D
Ebonique
2013-04-16 14:33:56
 
Én sosem árultam zsákbamacskát:) mikor feljött ez a kérdés én már évekkel ezelőtt szembesítettem őt. A nevek amiket választottam neki is tetszenek. Kikértem a véleményét, de ő azt mondta, hogy amiket választottam neki is tetszenek.
A névviselés hagyománya nagyon beleivódott az emberekbe, de mostmár sokkal lazább, és több lehetőség van.
Ha olyan fontos lenne a névviselés páromnak, akkor már rég elvett volna:)
Itt leszek én neki aki emlékezteti, hogy apa lesz 9 hónapig:D Nem hagyom, hogy ő kimaradjon akármiből is:D Aztán Zalánka vagy Emmácska se fogja hagyni, hogy ne érezze magát apának.
fogtunder76
2013-04-16 14:28:09
 
sziasztok :)
Házasok esetében is van lehetőség az anyuka nevét kapni, de már a házasságkötésnél nyilatkozni kell hogy melyik vezetéknevet választjátok :) Legalábbis nálunk novemberben így volt.
Keresztneveket már választottunk, mi már annyira várjuk a kis családtagot hogy a nevén is nevezzük :)
Plumeria
Nagyon sok bennünk a közös...én is áprilisi vagyok :D ...és nekem is életem legszebb görbéje az e havi :D Remélem a legközelebbi közös dolog az lesz h holnap sem esik le a hőnk és majd pozitív lesz a tesztünk :)
A ciklus.hu szerint holnap kéne nem megjöjjön, de az itteni szerint csütörtökön. Szerintem meg majd decemberben :D
Mirmite
2013-04-16 14:25:04
 
Katkamanó

igen pont ezt kérdezték a házassági bejelentkezéskor
tőlünk hogy a gyermekeink milyen néven legyenek majd
anyakönyvezve.Mondhattuk volna az enyémet is.De nem:)
KatkaManó
2013-04-16 14:20:37
 
Így van Mirmite :)
Ha valaki nem házas akkor úgy nevezett apasági nyilatkozatot kell tennie, hogy a nevére veszi e a gyermeket.
Ha házasok akkor a törvény értelmében a férj nevét kapja.
Ez utóbbi esetben nem tudom, hogy lehet e másképp nyilatkozni például hogy annak ellenére a nő család nevét kaphass ?!
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!