Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65813 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Agria
2013-04-17 14:53:12
 
A szaunától én is féltem, de a nővérem már az elejétől kezdve szaunázott, és semmi bajuk nem lett tőle. :)
A hőmérséklet nálam változik, hogy mikor ébredek fel. Általában fél 7kor szoktam felébredni. Jártam párszor úgy, hogy ébredéskor 37 fok, 5 perc után 36,9 , újabb 5 perc után pedig már csak 36,8 fok volt. Akkor most melyiket jegyezzem fel szerintetek? Végig az ágyban mardtam.
fogtunder76
2013-04-17 14:10:49
 
Maximail, teljesen egyetértek veled abban hogy nem élhetünk kismamaként amig csak várunk rá. Természetes h megpróbálunk vigyázni és egészségesebben élni, de csak keserűséget szül a sok "önmegtartóztatás" Sőőőt! Sokszor nem is árt az amiről azt mondják hogy egy kismama ne tegye!
Én is eljárok tornázni és szaunába is. Utána olvastam (nem rettegő forumozóktól) szakértőktől, mivel szaunázni nagyon nagyon szeretek :) Többen is írták hogy Finn orvosok kifejezetten ajánlják kismamáknak. Persze ezt is okosan é ésszel ...mint mindent :)
Egyszóval szerintem mindent ahogy jól esik és amíg jól esik :)
Kivéve a lovaglás és sziklamászás, toronyugrás stb :D
fogtunder76
2013-04-17 13:48:54
 
Szilvia :)
Sztem ezt neked kell kipróbálni. Mérd párszor úgy hogy megméred pl kor és fél 7 kor is úgy h ágyban vagy :)
Nekem hatalmas eltérések vannak! Ma is 6-kor 36,9-et mértem, 10 perccel később ugyanúgy az ágyban fekve már 37,3-at.

...nem szeretem siettetni az időt, de legyen már jövő hónap :)
plumeria14
2013-04-17 11:58:15
 
Szilvia1980, fél óra eltérés nem számít; elvileg ha 1 órán belül méred, az még jó.
Szilvia1980
2013-04-17 11:45:56
 
Lanyok!

Mennyit szamit,hogy ma fel oraval elobb mertem a homet?
plumeria14
2013-04-17 11:20:37
 
fogtunder76, látom neked is esett 0,1-et a hőd...drukkoljunk egymásnak...még bármi lehet...és reméljük a legjobbakat. Én is érzek ezt-azt, de komolyan mondom, már nem tudom eldönteni, hogy pontosan mit is érzek, ez ugyanaz, mint amikor megjön vagy esetleg valami más.
fogtunder76
2013-04-17 11:09:43
 
Plumeria A "nemvárt " napot addig teszi mindig előrébb, amíg meg nem jön. De reméljük neked nem is jön meg :D
Most így állok...1 nappal a nevárt előtt...de nincsenek jó érzéseim :( szúrkál a hasam is ... No de majd meglátjuk. Nehéz nem elszontyolodni :(

Nyuszifül veled mi a helyzet?

Szerintem a sportolás KELL terhesség alatt is...csak óvatosabban mint előtte :)
maximail
2013-04-17 10:20:41
 
Sangria!

Szerintem nyugodtan lehet futni. Eleinte én is óvtam magam a széltől, hiába. Több helyen utána kérdeztem, és arra jutottam, hogy abban a két hétben, amikor még nem tudjuk, hogy van-e baba, nem nagyon tudunk ártani vele. Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem kellene fogamzásgátlót szedni. Az a terhesség, ami nem marad meg egy kis kocogástól, azzal szerintem később amúgy is gond lesz. Ha egy baba jönni akar, akkor nem lehet ilyen könnyen eltántorítani. Nagyon sokan úgy esnek teherbe, hogy nem is számítanak rá, a baba már legalább 6 hetes, mire kiderül, és addig élik az életüket, és nincs semmi gond.
Az első 8-10 próbálkozós hónapban én is mindenre odafigyeltem, de rájöttem, hogy nem élhetek úgy, mintha terhes lennék, mert bele fogok őrülni. Ha jól esik a futás, akkor szerintem csak fuss. Legfeljebb kocogj, és ne úgy fuss, mint a lovak. :-D Én is megyek ma is futni! :-) És már alig várom, hogy mehessek úszni a Balatonba! :-D
Moha13
2013-04-17 09:44:59
 
sangria

szerintem inkáb csinálj valami más mozgásformát kint a szabadban...
Nem tudom, jó-e vagy nem a futás, de én sem kockáztatnám. Czeizel egy videóban azt mondta, hogy az olyan mozgásformákat nem ajánlja csak, ahol ilyen "huppanás" történik...pl. ugrálás. de ha belegondolsz, futásnál is mindig olyan huppanásszerűen érkezik az ember...ha nézel oldalról futókat, akkor is látszik, hogy sokkal erőteljesebben rázkódik meg az ember teste, mint mondjuk sima járásnál...nem tudom.
Moha13
2013-04-17 09:41:40
 
sangria

Itt is vannak anovulatórikus görbék:
http://www.tcoyf.com/media/g/annovulatory_charts/default.aspx

de egyébként most megnéztem, és szerintem a Tied már nem lehet az, mert szépen felment a hőd az ovu előtti szint fölé...már csak ott kéne maradnia, vagy még följebb mennie. Pár nap és kiderül. :)
Én is épp ovu után vagyok, szóval együtt izgulhatunk...:)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!