Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
plumeria14
2013-05-23 19:19:16
 
Érdekes videó (Dr. Czeizel Endre, felkészülés a fogamzásra), mindenkinek ajánlom:
http://www.youtube.com/watch?v=bLDUrpMhIwE
jarókriszta
2013-05-23 18:40:14
 
plumeria14,az még nem sok .
plumeria14
2013-05-23 18:13:22
 
jarókriszta,
ez a 7. hónap.
jarókriszta
2013-05-23 18:00:01
 
plumeria14, sok sikert kivánok és remélem hogy sikerülni fog nektek a baba .Menyi ideje probálkoztok?
jarókriszta
2013-05-23 17:51:54
 
maximail.Igen későn van peteérésem,eddig 11-12napra számoltuk,és kiderült hogy 15 napra.De ha igyis van remélem ezen lehet segiteni.
plumeria14
2013-05-23 13:26:21
 
jarókriszta
Én még csak hormon profil vizsgálaton voltam, uh-n még nem nézték a peteérésemet. Ezt a hónapot még megvárom és utána beszélek a nőgyógyászommal, hogyan tovább és a párom is elmegy spermavizsgálatra…. Nem akartam már az elején vizsgálatokkal indítani, aminek van előnye és hátránya is, de ez most így alakult… Hátha ebben a hónapban összejön és akkor már nem is kell mennünk...Tudod, a reményhal meg utoljára :)
maximail
2013-05-23 12:28:46
 
jarókriszta!

Ez tényleg elég kicsinek tűnik. A félidőre olyan 20 mm-re kellene megnőnie kb. Ettől el lehet térni kicsit lefele, illetve lehet, hogy Neked nagyon rövid a luteális fázisod, és nem középidőben, hanem jóval később van a peteérésed, de ez is gond lehet. Mindenképpen érdemes lenne ezeket a vérképeket megcsináltatnod.
jarókriszta
2013-05-23 12:02:37
 
plumeria14!Köszönöm szépen a válaszod!A ciklusom 12napján nézték Uh-gal a peteérésemet.9mm pete volt látható ,és orvosom szerint a ciklus hoszához nézve ez elég kicsi. Menst.hosza 24-25napos.A férjemel minden rendben van, neki már meg volt a sperma vizsgálat.És te milyen vizsgálaton vagy már tul?
plumeria14
2013-05-23 10:40:50
 
jarókriszta
a hormon profil vizsgálat egy sima vérvételt jelent, amit a ciklus bizonyos napjain (3-5. nap között és 21-25. nap között) csinálnak, amelyből kiderül, hogy van-e bármilyen hormonális akadálya a teherbeesésnek. Mondjuk olyat is hallottam már, hogy valaki félidőben is ment vérvételre, de én csak kettőn voltam. Nálunk ez fizetős, de mondjuk én magánrendelésre járok. Az utolsó vérvétellel lehet igazolni, hogy valóban volt-e peteérés abban a ciklusban vagy sem. A kapott eredményeket a nőgyógyászod fogja kiértékelni és ha itt minden rendben van veled és a pároddal is (neki javasolt a spermavizsgálat, ha már régóta próbálkoztok), akkor elvileg össze kell jönnie a babának….
Az orvosod egyébként mire alapozza azt, hogy szerinte nem megfelelő a peteérésed?
jarókriszta
2013-05-23 10:08:32
 
plumeria14!És ha csináltatok egy hormon vizsgálatot abol kiderül hogy megfelelő-e a peteérésem?Mert itt az egyik orvos azt irta nekem hogy szerinte nem megfelelő a peteérésem.És ha igy van szerinted lehet ezen segiteni? Bocsánat hogy enyi sok kérdést teszek fel ,de látom hogy te értel hozzá és nagyon okos dolgokat irsz:)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!