Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
jarókriszta
2013-05-23 09:56:50
 
plumeria14! Köszönöm a választ.Nem értem minek akar ilyen vizsgálatra küldeni ,semi ilyen tüneteim nincsenek.
plumeria14
2013-05-23 09:05:39
 
kata1127
Nem értem, hogy miért nem sötétítette még be neked az ovut, pedig annyira egyértelmű…

jarókriszta
Az endokrinológia a belgyógyászat egy speciális szakterülete, amely a belső elválasztású (endokrin) mirigyek betegségeivel – a pajzsmirigy, a mellékpajzsmirigyek, a mellékvese, a hasnyálmirigy – működéseinek betegségeivel foglalkozik. A belső elválasztású mirigyek termelik a hormonokat, amelyek a véráramba jutva az egész szervezetre hatást fejtenek ki. Általános tünet lehet a fáradékonyság, szédülés, bőrszárazság, idegesség, kóros hízás és fogyás, hasmenés vagy székrekedés, túlzott izzadás, szívdobogás, vérzészavar, tejcsorgás, az alsó lábszáron kialakuló vizenyő. De hormonzavarra utalhatnak a másodlagos nemi jelleg zavarok (nőies férfi, férfias nő), a növekedési zavarok, az acetonos lehelet, a vérnyomászavar, a feledékenység, a meddőség, potenciazavarok és sok egyéb tünet.
capri
2013-05-23 08:11:23
 
Jó reggelt! Remélem, innen már csak felfelé megyek. :-)
kata1127
2013-05-23 07:58:24
 
Zsófika! Gratulálok! Én is drukkolok mindenkinek.
jarókriszta
2013-05-23 06:54:19
 
Lányok mit jelent endokrinológiai vizsgálat ?
maximail
2013-05-22 22:37:32
 
Vicacica!

Nem volt még átjárhatósági vizsgálatom. A tsh legutóbb 1,6 lett, ami teljesen normális, de holnap megyek ötpontos terhelésre, és szeretnék T3-at és T4-et is nézetni. Mit érdemes még?

Köszönöm!
maximail
2013-05-22 22:36:20
 
Emerlány!

Sajnálom!
Vicacica
2013-05-22 21:34:14
 
Szia Maximall.

Most olvastam vissza néhány oldalt,láttam cukorterhelés után érdeklődtél. A terhelésesnek nem szabad a 0 perces alatt lennie-neked picit alatta volt. Az inzulinnál pedig a 6, 16-al osztjuk a nagyobb értéket -ez is picit alacsonyabb a 0 percesnél. Nálam is ez a probléma-sajna ez alacsony pajzsmirigyműködésre utal, bár neked szinte jelentéktelen az eltérés.Ha nincs petevezeték elzáródásod akkor ez nem lehet probléma.
emerlány
2013-05-22 21:23:12
 
Lányok köszönöm az együttérzést.
Várom hogy kezdhessem az új hónapot, mostmár bármikor megjöhet (volt már 10, 11 de 12 napos luteálisom is - még jó hogy elvileg minden hónapban ugyanolyan hosszúnak kellene lennie.. .)
maximail
2013-05-22 19:50:18
 
Zsófika!

Gratulálok!

Mirmite!

Köszönöm! :-)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!