Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
KatkaManó
2013-07-25 06:53:57
 
Annyit még hozzá tennék hogy a vizsgálatok nagy része nem tb alapon ment ha nem fizettünk érte.
Egyébként bárki bejelentkezhet egy meddőségi konzultációra. Viszi a leletet és megbeszélhetik mi lehet a gond. De az 1 évre azért rákérdeznek :)
Remélem tudtam segíteni de ha van még valamilyen kérdésetek megpróbálok válaszolni.
KatkaManó
2013-07-25 06:48:22
 
Nálunk ez úgy alakult hogy mi tudtuk egy korábbi vizsgálatból hogy a férjem spermaszáma nem megfelelő a természetes úthoz... de akkor még nem volt konkrét tervbe a baby de úgy voltunk vele ha jönni akar akkor nem állunk az útjába.
Így telt el 2 év....
Idén januárba felkerestünk egy andrológust aki adott egy szakvéleményt hogy CSAK lombik keretén belül sikerülhet a baby (az 1 évre itt is rákérdeztek )
Elmentünk egy meddőségi központba ahol engem tetőtől talpig kivizsgáltak.
pl. rákszűrés,hüvely UH, 3. és 21.napi vérvétel plusz még levettek vagy 6 fiola vért minden egyébre és voltam még inzulinrezisztencia vizsgálaton is.
A férjemnek még el kellett mennie kromoszóma vizsgálatra.
Mikor meg lett minden eredmény akkor a konzultáción ami márciusba volt kaptunk időpontot decemberre.
Az OEP 23 lombikot támogat egy hónapba. Lehet menni fizetősre de az kb. 450e ft. Így hosszú a lista...
A gond az ha egyik félnél sem találnak különösebb problémát akkor kötelező protokoll végig csinálni az inszemeket és csak utána a lombikot.
Azért a lombik egy kicsit komolyabb beavatkozás az inszemnél.
Bocsi ha kicsit hosszú lett...
kardvirag
2013-07-25 05:57:23
 
Moha 13 Koszi, h reagaltal, s irtal. Majd meg fogok irni, neha olvaslak titeket.
Amugy voltam nogyogyasznal, minden rendben van.
Kerdeztem a 2 naprol, h csak 2 naponta egyuttlenni, s azt mondta h lehet gyakrabban is.....:)
Sajnos egyeb gyogyszereket kell szednem, most stresszesebb vagyok egy vizsga miatt. Majd meg irok. Udv nektek, szep napot!
plumeria14
2013-07-24 23:25:12
 
KatkaManó,
az inszem/lombik téma engem is érdekelne, mert én sem tudom, hogy ezek közül választani lehet, vagy az egyik következik a másik után. Egyébként mi okozza ezt a hosszú várakozást?
Moha13
2013-07-24 22:47:45
 
Adry03

Jól néz ki...:)

KatkaManó

Elmesélnéd, hogy hogyan lett ez a lombik? rögtön azt ajánlották, vagy azért a lombik előtt mindenki átesik pár inszemen és ha az nem jön be, akkor lombik? VAgy ezt hogy döntik el? ÉS csak mindenféle vizsgálatok után dönt úgy a doki, hogy akkor lombik, vagy ha egy pár bemegy és azt mondja, hogy több minde egy éve próbálkoznak és akkor most azonnal lombikot szeretnének vagy inszemet, akkor jöhet?

Egyébként ez tök jó hír, hogy már van időpontotok...jó érzés lehet...:)
ÉS addig is olyan totál nyugisan lehet próbálkozni...és sok olyat hallani, hogy amikor már itt tartottak, hogy akkor lombik, akkor jött össze. Egy barátnőm is így volt, ők egy évig próbálkoztak, de náluk több gond is volt, és úgy voltak vele, hogy adnak maguknak egy évet, ha semmi, akkor lombik...erre pont az 1 év végén jött össze a kislányuk. :)
kbettina
2013-07-24 21:55:53
 
köszi csajok!tesztet csak nemvárt utáni napokon fogok csinálni. Persze ez csak elmélet,előbb elkell jutni addig hogy nem jön meg. :) mindenkinek szorítok! Nagyon!!
Adry03
2013-07-24 21:36:46
 
Sziasztok !

Úgy látszik, hogy a görbék egyenesednek. :) Úgy nézem az enyém is kezd.
KatkaManó
2013-07-24 20:41:05
 
Nagyon köszi Lányok :)
De Moha13-nak tökéletesen igaza van ami az orvos tudományt illeti. :)
Mi decemberre vagyunk előjegyezve a lombikra...de azért kicsit ott a remény hátha sikerül természetes úton.

De én azt mondom senki ne rettenjen el az orvosi beavatkozástól... értékeljük hogy van lehetőség :)

Na meg ott is várni kell nem is hinnétek milyen hosszú a lista.

De drukkolok ám mindenkinek !
plumeria14
2013-07-24 18:25:37
 
Mirmite
Akkor ráfordultál a célegyenesre!

kbettina
Szép magasan van a hőd, csak így tovább! Szerintem ne siesd el a tesztet, mert ha túl hamar csinálod, akkor még mutathat téves eredményt..legkorábban szerintem a nemvárt napján tesztelj, az a tuti.

LAdrienn
Teszteltél már? Érdekes, mert nekem mindig csak az ovu napján pozitív, vagyis nem mutatja 1-2 nappal előre.
Mirmite
2013-07-24 16:06:45
 
KBettina

Hogy mikor tesztelsz azt Te döntöd el:)
Nekem elég pontos sajna meg a jelek is egyértelműek
mindig ezért még nem jutottam el a tesztig soha:)
Én biztos várnék a nemvárt után is pár napot:)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!