Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Moha13
2015-07-20 17:57:50
 
Andi1989
Én most rosszul emlékszem, hogy Nálad már régebben is volt arról szó, hogy le kéne vinni ezt a magas TSH-t? Vagy most új dokid van, és őt nem érdekli? Vagy rosszul emlékszem és Nálad csak most néztek először TSH-t??
Andi1989
2015-07-20 17:47:30
 
Fantasyc,
Köszönöm a tippet :-) még csütörtökön kell mennem vérvételre, annak az eredményével mehetek vissza a dokihoz. Meglátom, mit mond. De rá fogok kérdezni a T3 és T4 re :-)
Dettikécske
2015-07-20 13:52:44
 
Fantasyc,,volt ovu mult hét előtt vasárnap,a hőgőrbe és a mikroszkop szerint,de belül történt e valami az nem tudom,,,,csak most nekem fura mert előző honapban,,,36,3-36.5 ig mnet csal fel a lutaális fázisban,,,,,de mondjuk 5,4 es nyálkahártyával biztos lehetetlen babó,,,,remélem csak a hormonok,és kezdek helyre billeni,,,,:)))))
Moha13
2015-07-20 12:25:59
 
A pajzsmirigyalulműködést sok eaetben pont a jódhuány okozza.
Gyöngyvirág88
2015-07-20 12:17:35
 
Elég sok a fanatikus ott, akik még a gyógyszert is kerülni akarják és öngyógyítanak. Nekem szerencsére 50 mg-mal tökéletes eredményeim vannak, az étkezést nem borítottam fel. Ott még azokat a zöldségeket is kivonták a forgalomból, amiben jód van és minden élelmiszert.

Meg a baba miatt is muszáj változatosan ennem.
Nekem amúgy a dokim nem mondta, hogy kerüljem :)
Moha13
2015-07-20 12:11:02
 
Elnézést a sok elírásért, pici a mobilom kijelzője...:)
Gyöngyvirág88
2015-07-20 12:05:23
 
Moha, én az IR csopiban, amiben bent voltam, ott a 90% pm alulmükszivel is küzd, és mindig erről volt szó.
Én mondjuk csak a sómat cseréltem le, a többi engem nem érdekel :)
Moha13
2015-07-20 12:03:05
 
Gyöngyvirág
Én azért a helyedben utánanéznék ennek a jód dolognak. Hol olvastad, hogy alulműködőknek nem ajánlott a jód?
A jódra szükaég van, nagyon fontos a szerveetnek, pl. A petefészkek normális működéséhez is.
Egyébként pedig hashimoto-soknak is csak a szervetlen jód az, ami bellobbanthatja a gyulladást, de az is teljesen veszélytelen, ha szelénnel együtt szedik. A legújabb kutatások szerint csak a szelénhiányos szrvezetben okozhatja a pajzsmirigy belobbanását hashimotó eaetén.
A túl.űködőknél azokták javasolni a jódfogyaaztás csökkentését...ha jól tudom.
Anitacool
2015-07-20 11:58:11
 
Fantasyc látod, hogy megy az fel! :-)
Pár nap és kiderül!
Fantasyc
2015-07-20 11:55:30
 
Sziasztok!

Dettikécske, szerintem is a többieknek lesz igaza...kezd minden helyre jönni, lehet, hogy ovud is volt????

Nekem alulműködésre ajánlották ezt a vizet, de már ebben a hónapban nem iszom.Lehet, Mohának volt igaza és ez kavart be nekem. Én nem merem ajánlani, de az biztos Andi, hogy az az érték neked magas és mindenképpen menj vissza vele dokihoz. Az, hogy a tartományon belül van, az nem jelent semmit. Az idősebb korosztálynak jó, de nekünk, akik babát szeretnénk 1 körül kellene lenni a TSH-nak. Ha nem nézték, akkor nézesd meg a T3, T4 és az Anti TPO szintet is, mert abból derül ki, hogy hashimoto van-e. Ne hagyd magad lerázni.

Azt hiszem, hogy én is hamar estem kétségbe most, elindult a hőm felfelé, lehet, hogy mégis volt peteérésem? :-)

 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!