Tudástár - régebbi cikkeink

Ezeket a cikkeket szakértőink írták régebben. A legfrissebb cikkeinket itt találod. Ha kérdésed volna, a segítség menüpontban kérdezhetsz szakértőinktől!

Ovulációs problémák

A tüszőérés zavarai közül leggyakoribb a policisztás ovárium szindróma (PCOS), illetve a sárgatest elégtelenség. Mindkét probléma felismerését segíti az alap testhőmérséklet görbe vezetése és mindkét esetben lehetőség van a természetes módon történő teherbeesésre. Korai klimax esetében azonban a kezelés a termékenységet már nem tudja helyreállítani.

Tovább a cikkhez
A vitaminok szerepe a fogamzásban

A vitaminok szerepe a fogamzásban

Naponta emlegetjük a vitaminokat, de vajon tudod, hogy pontosan mik azok? A szervezet megfelelő vitaminszintjének biztosítása kulcsfontosságú a teherbeeséshez.

Tovább a cikkhez
 

A férfi meddőség lehetséges okai

A férfiak meddőségének a hátterében leggyakrabban a spermiumtermelés, illetve a sprermaszállítás zavarai állnak. Emellett a kor előrehaladtával a spermakép is romlik. A nem megfelelő életmód és a lelki eredetű problémák is befolyásolják a férfiak termékenységét.

Tovább a cikkhez

A női meddőség lehetséges okai

A női meddőség hátterében gyakran a petevezetők betegségei vagy ovulációs problémák állnak. Emellett a teherbe esni vágyó nők növekvő életkora, a nem megfelelő életmód, krónikus betegségek vagy lelki eredetű problémák is nehezítik a fogantatást. A meddőség oka időnként azonban a nem megfelelő időben történt együttlét.

Tovább a cikkhez
 

Milyen a gyümölcsöző együttlét gyakorisága?

Milyen gyakran érdemes együtt lennünk párunkkal, hogy a legnagyobb eséllyel teherbe essünk? Biztos eredményre vezet, ha a termékeny időszakban állandóan összebújunk? A termékeny időszak előtti egy-két hét önmegtartóztatás jobb eredményt hoz? Az időzített együttlét öröm vagy nyűg?

Tovább a cikkhez

Az életmód szerepe a fogantatásban 1. rész

A testsúlyunk normális szinten tartásával, bizonyos mennyiségű mozgással, elegendő folyadék fogyasztásával, rendszeres és elegendő alvással, külső környezetünkre való odafigyeléssel rengeteget tehetünk termékenységünk fokozásáért.

Tovább a cikkhez
 

Az életmód szerepe a fogantatásban 2. rész

Bizonyos káros szenvedélyeink elhagyása, mások alacsony szintre csökkentése hozzájárul a fogantatás sikeréhez. A stressz visszaszorítása mellett még arra is oda kell figyelnünk, hogy a divatból is csak azt kövessük, amelyik hosszú távon is az egészségünket szolgálja..

Tovább a cikkhez

Tervezés és spontaneitás

A fogantatás egy csoda. Olyan, ami először a lélek szintjén történik. A teherbeesés nem csupán biológiai történés, így nem csak az ösztönök működéséről, a gének továbbadásáról szól. Megjelenik benne annak a vágya is, hogy gyermekünk testében továbbadjuk, folytassuk a saját életünket.

Tovább a cikkhez
 

Torna a termékenységért

Az Aviva torna számtalan női problémára megoldással szolgálhat: szabályozható általa a menstruáció, serkentheti az ovulációt, segít a fogantatásban. A módszernek köszönhetően Magyarországon már több mint 1000 meddőnek diagnosztizált hölgy esett teherbe és adott életet egészséges gyermeknek.

Tovább a cikkhez

Fiút vagy lányt szeretnél?

Az X illetve az Y kromoszómát hordozó spermiumok eltérő életképességének és az ovuláció idejének pontos ismeretére alapozta Shettles a születendő gyermek nemének megválasztására irányuló módszerét. Czeizel doktor szerint a módszer hatásos, de csak 75 százalékos megbízhatóságú.

Tovább a cikkhez
 

Mitől egyedi a TervezettBaba.hu?

Gyakorlati példákkal illusztrált cikkünk bemutatja a TervezettBaba.hu egyedi "öntanuló" rendszerét, amely képes megtanulni a tested viselkedését és így személyre szabott előrejelzéseket adni neked.

Tovább a cikkhez

Sikertörténetek

Dr. Fülöp István esetei közül mutatunk be hármat PCOS, mióma és endometriózis területen. A történetekben közös, hogy a megpróbáltatásokat mindhárom esetben sikeres teherbeesés követte.

Tovább a cikkhez
 

Endometriózis után baba

A meddőségek mintegy tíz százalékát endometriózis okozza. Cikkünkben ezt a máig tisztázatlan eredetű betegséget mutatjuk be. Szerencsére megfelelő gyógymóddal az endometriózis jól kezelhető és a terápia után a természetes úton történő teherbeesés is lehetséges.

Tovább a cikkhez

A nemi hormonokról részletesen

A ciklusod működését nemi hormondjaid bonyolult, ámde csodálatos rendszere irányítja. Cikkünkben bemutatjuk a legfontosabb női nemi hormonok működését és egymásra hatásukat, illetve azt, hogy mi történik, ha ebben az érzékeny rendszerben zavar támad.

Tovább a cikkhez
 

Aviva, mint hormontorna

A női egészség, hormonműködés és termékenység jó irányban befolyásolható tornagyakorlatokkal. Az Aviva-módszer speciális gimnasztikai gyakorlatai célirányosan hatnak a nőgyógyászati betegségekre, termékenységre, a fogantatásra vagy éppen annak elkerülésére.

Tovább a cikkhez
Véralvadási okok a vetélés hátterében

Habituális vetélések

Ha egy nő sorozatosan elveszti magzatait, mindenképpen szükséges a háttérben húzodó okok alaposan vizsgálata, hiszen csak így képzelhető el a probléma hatékony kezelése. Cikkünkben bemutatjuk az egyik lehetséges okot, a vér alvadási zavarát, a Thrombophilia-t.

Tovább a cikkhez
 
Hogyan működik az ovulációs teszt?

Hogyan működik az ovulációs teszt?

Ismerd meg az ovulációs teszt működését, hogy ki tudd választani a számodra megfelelő típust és hogy jobban tudd értelmezni a teszt által jelzett eredményt!

Tovább a cikkhez
A síkosítók hatása a fogamzásra

Síkosítók és a fogamzás

A síkosítók általában káros hatással vannak a spermiumokra, jelentősen csökkentve a fogamzás esélyét. Ha babát szeretnél, nem mindegy, hogy milyen síkosítót választasz!

Tovább a cikkhez
 
Sporttal a normál testtömegért

Sporttal a normál testtömegért

Tudományosan igazolt tény, hogy az elhízás negatív hatással van a termékenységre, a meddőség sokkal gyakoribb a túlsúlyosak körében. A testtömeg normalizálása az esztétikai és lelki tényezőkön túl, komoly pozitív egészségügyi hatásokkal, többek között a fogamzás esélyének jelentős növelésével kecsegtet.

Tovább a cikkhez

Az életkor szerepe a fogantatásban

A növekvő életkor mind a férfiaknál, mind a nőknél csökkenti a fogantatás valószínűségét. A kor előrehaladtával mindkét okból nő a vetélések és a veleszületett kromoszóma rendellenességek aránya. A káros szenvedélyek és a külső környezet káros hatásai pedig hosszabb ideig hatottak a szervezetre, amely a termékenység romlásához vezethet.

Tovább a cikkhez
 
 

Ezeket a cikkeket szakértőink írták régebben. A legfrisebb cikkeinket itt találod.

 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
hirdetések

Rólunk mondták:

"4 hónap próbálkozás után ma reggelre halvány pozitívat teszteltem, nagyon köszönöm az oldalnak a segítséget és persze sok sikert kívánok mindenkinek :)"

vercsi27

Ovuláció kalkulátor

Ovuláció
Lájkolj minket!