Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Moha13
2013-05-13 10:12:02
 
bubuka27

Te még nem tesztelsz?
Szerintem már lehetne...:)
Moha13
2013-05-13 10:10:51
 
yoggi

Köszi, de pont ezért nem értem a dolgot, ugyanis tegnapelőtt negatív volt délután és este is az ovuteszt, majd tegnap reggel szép erős volt a második csík, majdnem ugyanolyan erős,mint a controll, de nem volt egyforma, majd délutánra megint eltűnt, alig látszott, szóval ebből arra következtettem, amire Te is, hogy éjjel volt. Szóval azért tegnap este még együtt voltunk, majd ma reggel megint megnéztem az elsőből és megint szép erős két csík látszott, de most sem volt teljesen egyforma, hajszálnyival volt csak halványabb a második csík. Szóval most nem értem. Majd ma délután megint tesztelek, meglátom, mi lesz. :)
Ja, és görbe alapján tuti, hogy tegnap reggel volt ovum...mert felment utána a hőm, és ma reggel tovább emelkedett. Csak nem értem, akkor miért volt majdnem pozi a reggeli teszt, amikor tegnap már szinte nem is volt második csík?
bubuka27
2013-05-13 10:01:45
 
sziasztok,hát egy kicsit esett a hőm :( de még a nem vártam nem jön :)
yoggi
2013-05-13 09:58:31
 
Moha,

Az ovu teszt általában 1 vagy 2 napig pozitív, attól függően, hogy a felszálló és/vagy a leszálló ágát is elkapod-e a görbének. Ha valamikor éjszaka folyamán volt az LH csúcsod, lehet hogy előtte nap még nem volt elég magas az LH koncentrációd, utána reggel pedig még igen, ezért még pozitív volt a teszt. Nagy valószínűséggel ezen a napon lesz az ovud vagy másnap, mert 18-48 órával a pozitív teszt után történik meg az ovuláció. Persze az ovu teszt sem 100%-os, mert ezek enzimreakciók alapján működnek, így lehet, hogy pl. lejárt már a szavatossága egy-egy tesztnek és akkor negatív eredményt kapsz, és olyan is van, hogy túlérzékeny a teszt és napokig pozitívat mutat. Mondjuk nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak az ovu tesztekkel. Nekem ált. 1 napig pozitív, de néha még a rá következő nap is elég erős a második csík, de akkor már halványabb a kontrollnál. Az együttlétet illetően szerintem 2 nappal az ovu előtt még teljesen jó, de a legideálisabb, ha aznap vagytok együtt amikor a teszt pozitív és a rá következő napon. Én pl. úgy estem teherbe januárban, hogy utoljára vasárnap voltunk együtt, ovuteszt vasárnap volt pozitív, hétfőn még elég erős csík, a program keddre tette az ovut a hő alapján és pont két hétre rá pozitív lett a terhességi teszt.
Moha13
2013-05-13 09:30:35
 
Emerlány
Ja, majd elfelejtettem...ma reggeli elsőből megint lett második csíkom, szép erős, alig halványabb, mint a controll...sőt, messziről nézve egész egyformának tűntek. Most akkor mi van? Kíváncsi vagyok a délutánira.
Moha13
2013-05-13 09:13:45
 
emerlány

Én beírnám...mert ha egyszer az volt, akkor az volt. Egyébként én végig negatívat írok, hiába volt az a reggeli pozitív. Mivel délután kell mérni, én azokat az eredményeket írom be mindig. :)
Egyébként...már kezd tetszeni is a dolog...hogy végi negatív ovuteszttel lesz majd pozi terhességi tesztem...:D
emerlány
2013-05-13 08:52:44
 
Szerintem én is :-)
Csak azt nem tudom, hogy beírjam-e a tegnapi és tegnapelőtti negatív tesztet..
Moha13
2013-05-13 08:48:45
 
Emerlány

Köszi. :)
Te ovutesztelsz még? Mert én azért a biztonság kedvéért ma még megnézem délután.
emerlány
2013-05-13 08:46:16
 
Moha szurkolok mindkettőnknek ;-)
Itt a mai görbém:
KatkaManó
2013-05-13 08:42:23
 
MRitu, még csak ma megyünk haza holnap reggel mesélek :-)
De eszméletlenül jó volt. Készülj :-)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!