Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Vivien1024
2013-06-24 10:28:32
 
Csillka,
bár nem tőlem kérdezted, de gondoltam válaszolok a kérdésedre, mivel nálam is progeszteron hiányt állapítottak meg. Nálam az egyik legfőbb jele, a már napokkal, sőt akár egy héttel előtti barnázás, barnázgatás a mensi előtt. Aztán 1-2 nap erős-közepes vérzés és utána szintén 3-4 napig barnázás. A luteális fázisban a proginak ha jól tudom, min. 30 körül kellene lennie, de nekem csak ilyen 2-3, max. 10 volt. Egyszer volt 33, de sajnos akkor sem lett baba. Szedtem 3 hónapig a duphastont progeszteron pótlásra a ciklus 2. felében, na az azt követő vérvételnél már magasabb volt. Viszont most a napokban felmerült bennem egy kérdés, miszerint, oké, hogy szedem a clostyt és van peteérésem és tegyük fel, még meg is termékenyül, de ha alacsony a progim és a sárgatest eldobja, akkor hogy fog ott maradni? Szóval erre rá kell majd kérdeznem! Vagy van/volt valaki hasonló cipőben?
plumeria14
2013-06-24 10:22:37
 
csillka,
én azt olvastam, hogy az átlagosnál alacsonyabb vagy magasabb hő hátterében pajzsmirigy probléma is állhat...ez ugyan nem törvényszerű, de ez is okozhatja...Általános teljes vérkép vizsgálatot nem szoktál csináltatni? Ez ingyenes (a háziorvosod megírja a beutalót) és ezután okosabb leszel, hogy úgy egyébként minden rendben van-e.
csillka
2013-06-24 10:00:57
 
capi

értem, köszönöm!:)

sangria

nem eddig még nem volt hormon vizsgálat. De ha őszig nem sikerül akkor elmegyek orvoshoz. Tavasszal voltam, sima éves rutinon, azt mondta minden ok, a méhem elég nagy, a 14. napon a méhnyálka jól meg van vastagodva, nincsen ciszta. Vagyis ami egy sima ultrahangal látható az rendben volt.
2 hónapja vezetem a hőmet, és feltünt, hogy alacsonyabban van mint másnak, és nagyon ingadozik. Ezért gondoltam, hogy esetleg megpróbálnám.
A ciklusod minden napján szeded?
Neked milyen jelei voltak a progeszteron hiánynak?
Nekem ilyenre sikerült ebben a hónapban.

plumeria14
2013-06-24 09:53:00
 
yoggi
Igen, az ovuteszt és a tojcsis nyák is egyértelműen mutatja, nekem mindig ilyen korán van a 9-11. napon. Az elején én is meglepődtem, hogy nekem ilyen korán van, de én mindenben eltérek az átlagtól :) A luteális fázisom 17 napos, most azért tűnik 19-nek, mert a rendszer a ciklus 11. napjára jelezte előre a peteérést és ahhoz adta hozzá a 17 napot, ráadásul a ciklusaim általában 27 naposak. Eddig kétszer volt a 9. napon az ovum, akkor a ciklusaim 24 és 25 naposak voltak. Általában ugyanabban az időben mérem a hőmet és igen, van ilyen hosszú luteális fázis, mert én folyamatosan ezt produkálom, amióta vezetem az ébredési hőmet…
yoggi
2013-06-24 09:45:17
 
plumeria14

Az ovu teszt is igazolja ezt a nagyon korai pe-t? A 19 napos lutealis fazis kicsit hosszunak tunik, bar irtad, hogy neked mindig eleg hosszu volt. Minden nap ugyanabban az idoben mered a hod? Ugyan tobben is irtatok, hogy par ora ide vagy oda nem befolyasolta a hot, de en azt tapasztaltam, hogy hajnali 5 es reggel 9 kozott akar 0,3 fok kulonbseg is lehet, azaz orankent majdnem egy tizedet is emelkedhet a ho. Szoval csak azert kerdezem, hogy az ovu teszt igazolja-e a hogorbet, mert nagyon kivancsi vagyok, hogy tenyleg van-e ilyen hosszu lutealis szakasz :D
Vivien1024
2013-06-24 09:18:49
 
Még csak ma vagyok a 9. napon. 2 napja vettem be az utolsó clostyt és már tegnap óta szúrkál a hasam. Sőt, alapvetően full minden összeáll az ovura: szurkáló has, tojásfehérje nyák, alacsony, puha, teljesen nyitott méhszáj és a hőm is leesett 36,9-ről 36,5-re... Még mondtam is este a páromnak,hogy figyeld meg, le fog esni reggel a hőm, és tessék. Viszont még korainak vélem, de lehet a closty-tól van, bár az is 11-15. naptól írja az esedékes peteérést, valamint a rendszer is 12. nap körül hozza. Na majd meglátjuk mi lesz! :) Viszont, biztos ami biztos, nem voltunk tétlenek a tegnap! :D
plumeria14
2013-06-24 09:01:17
 
advisory
Azt azért nem értem, hogy a rendszer miért írja felül az általad bevitt értéket…vagy nem mindegy, hogy mikor tapasztal kiugrást? Hát, sajnos én sem tudnám most egyértelműen megmondani, hogy mi a szitu…

adrienn128
Én a 14-ére tippelnék, ahhoz pedig a 15-ei hajnali szívecske pont jó….úgyhogy nem elkeseredni…a görbéd egyébként bíztató! Drukkolok, már nincs sok hátra és kiderül…

capri
Szépen alakulsz!

Nekem végül 2 napot tévedett a rendszer az előrejelzésben, mert a 11. napra jelezte előre, és a 9. napon volt…én az előző 7 hónap alapján a 10. napra saccoltam:
adrienn128
2013-06-24 08:25:01
 
Szia Capri! Köszi szépen! Remélem, bejön, amit mondtál :) Valóban, a 11-e kislányra esélyes, ha pedig a 15-ei még esélyes volt, akkor kisfiú. De tényleg csak pár nap a különbség :)
capri
2013-06-24 08:10:47
 
Na, jó hülyeséget írtam, elnéztem a heteket... Szóval neked megy a drukk már erre a hétre! :-)
capri
2013-06-24 08:09:58
 
Sziasztok!
Adrienn, jó lehet még az a szívecske, ha más nem egy kislányra. :-)
Én is csak 1-2 nappal vagyok előtted.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!