Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Andi1989
2013-07-04 10:43:02
 
Sziasztok Csajok!

huuu, egy pár napig nem voltam, és látom vannak fejlemények! :)

Nagy nagy gratula a Babásoknak!!!! :)

Én múlthét kedd óta "menstruálok"... hol így, hol úgy....valami nem oké....

Mindenkinek megy a drukk!!! :)
veroni07
2013-07-04 10:36:57
 
Moha 13

Hát elég borúlátó vagy ma...fel a fejjel :)!!!!
Ne vedd ilyen görcsösen-mert akár bele is betegedhetsz!
Ha rég nem jön a bébi, én elmennék orvoshoz-azt javasolják 1 év után érdemes.mi február óta próbálkozunk. barátnőm az első hóban teherbe esett, nővérem 1 év után. mindenki más. az időzítés meg nem minden, hisz az nem elég hogy jókor jó időben... de nem akarok okoskodni csak próbállak bíztatni, rem nem veszed rossz néven:)) Hajráááá Csajok én tegnapelőtt éjfélkörül vtam együtt a férjemmel és ma dékörül csábítom még el. :)mivel este melózik. szerintem tegnap volt ovum, vagy ma.legalábbis remélem:)!
adrienn128
2013-07-04 10:36:32
 
Moha13

hát igen, nekem nagyon vicces volt a múltkori ciklusom is, az még hagyján, hogy a ciklus.hu - n a 13. cn volt az ovum, itt a 14. cn - n, a tcoyf - en a 12. cn - on, a fertility - n meg a 17. cn - on.

A spermák meg szerintem addig élnek, ameddig kedvük tartja, de 3 napnál a fertility - s példagörbék alapján legalábbis tutira nem tovább. Szerintem max. 2 napig húzzák általában. De nem kell elkeseredni! Pozitív gondolatok, mondogatom magamban... Meg neked is, meg minden babára váróknak!

Ha rágörcsölünk is, de legalább pozitívan. Jut eszembe: ma 3 várandós kismama volt reggel a buszmegállóban. Bejöttek a szomszéd faluból az sztk - ba nőgyógyászatra, aztán kiderült, hogy ma elmarad a rendelés. Elég mérgesek voltak szegények... Egyszerre sajnáltam őket, és irígyeltem a problémájukat. Fura érzés volt...
Mirmite
2013-07-04 10:31:52
 
Katicabogár


Nagy Gratula!
Boldog babázást!


Megy a drukk akinek kell!

Moha13

Tegnap én is kicsit "beborultam"!Több mint 2 napot késett,ami nálam szokatlan.Kicsit reménykedtem de aztán ahogy írod minden előjel nélkül jött az olló:(
Ma már jobb a kedvem alig várom hogy elmúljon:)
Legalább kiderült hogy mi lehet a gond.
Most élvezzük a nyarat(2-3 hónap a gyógyszer kiürülése a férjem szervezetéből)aztán mindent bele:)
Moha13
2013-07-04 10:20:00
 
adrienn128, plumeria14

Látom, nem csak nekem zavaros ez. Annyira idegesítő, hogy nem látunk bele magunkba...:)

Egyébként meg szerinte a görbevezetők nagyon sokszor nem jó helyre húzzák az ovut. A BTO-n van egy olyan rész, hogy "szerencsés találat" megnézegettem, és először örültem, hogy lám, milyen sokáig is elélnek a spermiumok, hogy ovu előtt 5-6 napokkal is sikerülhet a baba, de ha jobban megnézem, egyáltalán nem biztos, hogy a behúzott ovu jó helyen van, lehetett akár korábban is sok görbén, szóval ez sem tuti. Nincs is tuti...csak a próbálkozás, várakozás, és ezek végeláthatatlan ismétlődése...végükön a szép adag reménykedéssel...aztán jön a kegyetlen olló, ami szépen megszakítja ezt a reménykedést...elég katasztrofális egy állapot...és senki sem tudja, meddig tart...lehet, hogy most kicsit beborultam? :X
adrienn128
2013-07-04 10:11:47
 
Plumiera14: ha megmutatná a cl - t is, akkor tényleg egyszerűbb lenne :)

Nekem a rekordom tegnap 95% volt, de átlagban csak kb. 80...

plumeria14
2013-07-04 10:11:14
 
Moha13,
ezt én sem mindig értem...valamikor a leesés napjára húzza be az ovut, valakikor meg a következő napra...szerintem ez attól is függ, hogy volt-e leesés és az mennyire volt határozott...nekem volt már ilyen és olyan ciklusom is...nem minden esetben esik le ovu előtt a hő, ez nem törvényszerű, ha viszont valakinél leesik, akkor résen kell lenni, mert utána jön az emelkedés...ez a jobbik eset...ha nem esik le, akkor nem lehet tudni, hogy mikor kezd majd el emelkedni, amikor már lehet, hogy késő...
adrienn128
2013-07-04 10:10:23
 
Moha13
tegnapi görbeelemzős tapasztalataim alapján meg amit hozzáolvastam:

a hőleesés: ösztrogén csúcs miatt van, ez kell hozzá, hogy a tüsző megrepedjen, Ez általában hajnalban történik. Amikor megreped, akkor hirtelen nagyon megemelkedik a progeszteron szintje, és a hő - általában, de nem mindig az elmúlt 5 naphoz viszonyítva - legalább 0,2 tized fokot megemelkedik, és feljebb is marad. Ha a hőmérőzéssel pont sikerül az ösztrogén csúcsot elkapni, akkor érzékeljük a leesést is, ez általában az ovu előtti nap. Ha akkor mérünk, amikor a tüsző már megrepedt - mondjuk nem hajnalban tette, hanem máskor - lehet, hogy a hőesést észre sem vesszük, csak az emelkedést. Valami ilyesmi, de egyénfüggő is lehet, mert nem mindenkinek tornássza fel a hőjét a progeszteron, vagy nem azonnal.
plumeria14
2013-07-04 10:07:08
 
adrienn128,
bár megmutathatná a CL-t is, úgy egyszerűbb lenne...persze, utána már egyértelműbb, ha azt is bejelöli.
adrienn128
2013-07-04 10:04:39
 
Szívesen, rekordra fel :) Lehet, délután még én is játszom vele egy kicsit
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!