Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
KLANITA
2015-01-20 19:32:56
 
Sziasztok Csajok!

Meg volt a pajzsmirigy ultrahangon, rendben van minden nincs göbösödés sehol. :-)
A vér vétel eredményét még nem tudom. Ti mit gondoltok hogy ha nincs göb akkor még lehet magas a TSH-m. Ti voltatok ultrahangon.
szevike88
2015-01-20 19:24:37
 
Erika!
A barátcserjét ha csak a 25. napon ittad az annyit nem kavar be. Nekem most a 4. hónapja hogy szedem. Az első hónapban csinált 29 napos, másodikban 26, most utoljára 28 napos ciklust! De azt mondják, hogy minimum 3 hónapig kell szedni, és akkor van hatása. Én a tablettát szedem, 2X2 szemet.

RDalma! Nekem is referencia tartományon belül van a TSH érték (2,25), mégis kell szednem gyógyszert hogy lejjebb menjen. Minimális alul működésem is van. Azt mondta nekem is most a doki, hogy babához minimum hogy 2 alatt legyen, de jobb az 1,5 körüli érték.
Erika12
2015-01-20 16:49:37
 
Fantasyc köszönöm!De a vasam jó 19 az érték,szedem két hónapja az A-Z ig terhesvitamint,most a folsavat azt abba hagytam iszom a málna levélteát,citromfűvet és ebben a ciklusban a barátcserjét 2dl 17én semmi több.Vagy ez kavart be?De a barátcserjét ciklus 25 napján ittam elöször.
Fantasyc
2015-01-20 16:22:39
 
Erika, aranyos vagy, de sajnos töredékét sem tudom annak, amit Moha. Több, mint 3 éve próbálkozunk, lassan 4, de nem merek utána számolni, mert sok lenne már leírni is. Itt ez a 11. ciklusom. Azt viszont láttam, hogy a múlt hónapban túl rövid volt a ciklus (luteális 10 nap) és az sárgatest rendellenességre is utalhat. Nekem is volt már olyan, hogy egy rövid ciklus után egy hosszabb jött, nem tudom miért van ez így, de lehet, hogy így lesz meg az egyensúly. Igazából szerintem a végeláthatatlan vizsgálatokból kell kiderülnie mi a gond, így nem lehet tudni. Épp a tegnap hallottam egy újdonsült anyukától, hogy neki 1 évig azért nem jött össze, mert vashiánya volt és mikor rendbe rakták, akkor azonnal sikerült. Bármi lehet. :-( Azért remélem, ha túl nagy butaságot írok, valaki kijavítja, ígérem nem haragszok meg érte!!! :-)
Erika12
2015-01-20 15:51:58
 
kétszer ugyan az bocsi!
Erika12
2015-01-20 15:51:06
 
Ez a mostani
Erika12
2015-01-20 15:50:29
 
Fantasyc örülök hogy nem esett le a hőd .Nekem a nem várt 16. án lett volna már meg 20 van ,de a hőm nagyon alacsony.Már az elemet is kicseréltettem az órással a digitális hőméröből,azt hittem merülőben van .De nem.Az elmúlt hónapi görbém is elküldöm,hátha tudtok valamit mondani mi lehet a baj,már régen itt vagy Fantasyc Mohától sok mindent tanultál gondolatom szerint.Lehet progi hiány,sárgatest elégtelenség változókor?segítsetek!!
RDalma93
2015-01-20 15:23:43
 
Fantasyc köszönöm a válaszodat, egyelőre még csak a háziorvostól kértem egy teljes körűt a pajzsmirigy miatt. Ez lesz még csak a 2. ciklus hogy próbálkozunk, úgy terveztem ha nem sikerült fél éven belül természetesen tovább fogok lépni, de lehet hogy előrébb teszem....
Fantasyc
2015-01-20 15:17:20
 
Archangel, aranyos vagy!!! :-)

Dalma, a tsh értéked referencia tartományban van ugyan, de a babához 2 alatti a megfelelő, az a legjobb, ha 1,5 körül van. Lehet, hogy nem fognak adni gyógyszert, de én odafigyelnék erre is. AntiTPO-t nem néztek, mert az is nagyon fontos, viszont ezt csak endokrinológus írhatja ki. Van olyan ismerősöm, akinek a TSH értéke jó, de az AntiTPO magas, ezért nem jön össze. Ha teheted, ezt is nézesd meg a T3 és T4 el.
Persze nem állok negatívan a dolgokhoz, csak nincs itt Moha, aki ezt mindenkinek el szokta mondani. :-)

Moha, hogy vagy??? Mi van veled???
RDalma93
2015-01-20 12:04:56
 
A TSH-m 2,030 (referencia értéke: 0,550-4,780) rendben van:)

De sajnos vannak eltérések, főleg a GPTm az 56 U/L(megengedett:0-41) szóval elég magas....Megnéztem mielőtt a fogamzásgátlót szedtem az értékem 9 U/L volt...remélem hogy a gyógyszertől lett ilyen magas....pénteken megyek orvoshoz.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!