Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65814 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
annácska75
2015-10-21 16:45:07
 
Oké köszi!7 és 8-án hajnalban teszteltem.Utána pedig 14-15-én.Nem tudom ez miért olyan fontos számodra?Érintett vagy ez ügyben?Ha kételkedsz rakok majd fel képet a tesztekről!Ha rájövök hogyan kell
Krisz27
2015-10-21 16:16:01
 
Még egy cikk az ovu tesztekről:
http://www.drdelitamas.hu/lh-teszt.html

"Egy ovulációs női ciklus során a naponta végzett LH-teszt általában csak egyetlen, ritkán két egymást követő napon pozitív. Célszerű tehát az otthoni tesztek végzését a ciklus hossza alapján várható tüszőrepedést (a következő várható menses előtt 13-15 nappal) megelőző napokban elkezdeni és folytatni addig, amíg az ovulációs teszt pozitívvá válik. Álpozitív eredmény (pozitív teszt anovulációs ciklusban) az esetek 7%-ában mutatható ki, pozitív teszt birtokában tehát 93% valószínűséggel rövidesen tüszőrepedés történik: az esetek nagy részében 14-26, és szinte mindig 48 órán belül. A petesejtek és hímivarsejtek életképességét figyelembe véve tehát a fertilitás szempontjából legkedvezőbb napok a teszt pozitívvá válásának napja és az azt követő két nap. Ha egyetlen napot kell meghatározni az együttlétre vagy inszeminációra, az egyértelműen a teszt pozitívvá válása utáni nap"

Én nem vitázni akarok, nem vagyok orvos. Csupán ha logikusan végig gondolom, kis esélyt látok arra hogy több nap vagy 1-2 hét különbséggel kétszer ovuláljon valaki... De biztos van ilyen is... ;) És a kkor a kivétel erősíti a szabályt :)
annácska75
2015-10-21 16:01:50
 
A lényeg az,hogy 2x volt pozitív.Mivel felugrott és utána meg lefelé indult én sem gondolok másra! :)
Krisz27
2015-10-21 15:58:37
 
Ezt a cikket már én is megtaláltam, de itt ezt is írja: "A kanadai kutatócsoport szerint valószínűleg a progeszteron termelődésnek és a sárga testeknek meghatározó szerepük van abban, hogy egyes nőknél újabb peteérési folyamatok is elindulnak a ciklus során, ám csupán töredéküknél szabadul ki második petesejt is a petefészekből."
annácska75
2015-10-21 15:54:48
 
http://24.hu/belfold/2003/07/11/ovulacio_nemcsak_egyszer_egy_honapban/
annácska75
2015-10-21 15:46:35
 
Szia Krisz27!

Nekem volt nem túl rég ilyen kérdésem.Mert nekem ebben a hónapban 2x 1 hét eltéréssel pozitív volt LH teszt.Én is utána néztem Biztos lehetséges mert ez így volt!Egyébként nem minden valós amit az ember olvas a neten!Van egy 20 éves lányom.Valamikor azt mondták nem valószínű,hogy lehet gyerekem!Ezt orvos mondta!Amúgy más oldal írt 1 hónapon belül 3 peteérést is!Ehhez mit szól?
Krisz27
2015-10-21 15:40:04
 
sziasztok Lányok!

Nem vitát akarok generálni, csupán írjátok hogy két peteérés lehetséges egy cikluson belül. Utána olvastam ennek, ezt találtam:
"Ami pedig az egy cikluson belüli két peteérést illeti: igen létezik ilyen, de a két értett pete kiszabadulása között legfeljebb 24 óra telhet el. Az normális, hogy egy ciklusban több pete is érésnek indul, és miután az első, legnagyobb érett pete kiszabadul, utána a tüsző sárgatestté alakul, ami elkezdi termelni a sárgatest hormont, ami megakadályozza a többi pete megérését és kiszabadulását. Ez a hormon 24 óra alatt "fut maximumra", legfeljebb ezalatt következhet be még egy peteérés. Később, mondjuk egy héttel később nem lehetséges újabb peteérés."
ezt én eléggé logikusnak tartom, nem tudom ti hogy vagytok ezzel...
SzMZs
2015-10-21 14:06:27
 
LH csúcs után 14-36 óra múlva reped a tüsző, úgyhogy ha délelőtt volt a pozi LH teszt, akkor lehetett este az ovu, ami másnap már a felfelé emelkedő hőt mutatta reggel.
Chill
2015-10-21 13:49:41
 
BKATA77 Köszönöm. Ez a ciklus előtt 72 nap után jött meg, a fogi gátló jól kicseszett a ciklusommal, nagyon aggasztott. Elkezdtem kb a 40. napon Premens tabit szedni és úgy fest rendbe tett.

SzMZs nekem napokig fájdogál a hasam, nyúlós nyák volt 16-án 17-én és 4 hónap után először pozitív ovu teszt, bár csak 16-án délelőtt 10 kor, délután negatív előtte és az nap is.

"Hérakleitosz azt mondja valahol, hogy minden mozgásban van, és semmi sem marad változatlan, és a folyó áramlásához hasonlítva a létezőket, azt mondja, hogy nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba."
Megértelek, és szorítok :)
SzMZs
2015-10-21 13:21:51
 
Ó, hát mindegy 2 héten belül úgyis kiderül. Ilyen korai ovu mellett lehet második peteérés is egy ciklus során :) Hátha :)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!