Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Arivett07
2016-02-20 18:31:41
 
Igen, sajnos az orvos aki a vizsgálatot felírta nincs a toppon. Potyára böködtek ennyiszer. Szóval most megyek másik orvoshoz, és újból vizsgálat. Hihetetlen, hogy elmész egy orvoshoz, mondod mit szeretnél, és fogalma sincs róla. Hozzá teszem főorvos. Először 15 perces vizsgálatot írt a 60 helyett, szóltam neki, hogy szerintem az nem jó, erre írt 30 perceset. Na, akkor kellett felállnom, és kijönni a rendelőből. Annyira bosszantó!!!!! Ha az ember nem magánba megy, és nem tömködi a zsebüket, totál nem foglalkoznak az emberrel. Tisztelet a kivétellel!!!
Ági41
2016-02-20 18:20:20
 
Arivett, kellett volna a 60 és a 120 perces inzulint nézetni.
Cukoterhelésnél mindenkèppen kell cukor és inzulin.
Arivett07
2016-02-20 17:57:06
 
Csajok, ha visszalapoztok a 4. oldalon van az IR eredményem. Nézzetek rá. Nekem pl az éhgyomori vércukor magasabb mint a 120 perces.
Ági41
2016-02-20 17:26:22
 
Nevergiveup, nekem tavaly márciusban derült ki az IR.
A 120 perces inzulin 74 volt, az érték max 25 lehet. A többi érték jó volt ( 0 perces inzulin, glükoz, 120 perces glükoz).
Miből gondolod, h kőkemény ir-d van?
Látni kellene az értékeket.

"közhiedelemmel ellentétben az alacsony éhgyomri vércukorszint szintén nem jó, mert arra utal, hogy az éjszaka folyamán nagyon magas volt az inzulinszint. Tehát inzulinrezisztencia állapota áll fenn.
Az 5.5 mmol/l értéket meghaladó éhgyomri vércukorszintnél ne dőlj hátra, hogy még bőven határértéken belül vagy, ez az érték ugyanis már az inzulinrezisztencia egy súlyosabb formájára, a károsodott éhomi vércukorszintre utalhat. 7-es érték felett pedig azonnal fordulj diabetológushoz!
Ha például a 120 perces vércukor szinted alacsonyabb, mint az éhomi, akkor szintén baj van, hiszen túl nagy inzulin válasz történt, olyan nagy, ami lenyomta a vércukor szintet. Ez az állapot a hipoglikémia. Amikor idegbetegen rohangálsz és veszekedsz mindenkivel a környezetedben, és ölni tudnál egy kis darab csokiért.
Az inzulin értékekre szintén vannak tól-ig számok, melyek a legtöbb esetben önmagukban nem mérvadóak, ugyanis a leleteket elemző szakember számára az értékek közötti viszony az árulkodó.
Az azonban azonnal szembetűnik, ha az inzulin válasz a terhelés hatására túlzottan nagy, és a 120. perc végére sem csökken vissza a normál tartományba."

Az egyik webes oldalról idéztem.
Nevergiveup
2016-02-20 16:55:42
 
Arivett! Tényleg nem szép az előző havid...pedig úgy emlékszem előtte volt pár ígéretes...

Az a baj, hogy igaz, hogy néztek nekem IR-t, de annyira érdekes volt az enyém is, hogy még egyet nem találtam hozzá hasonlót a neten, így nem tudom ahhoz hasonlítani, és amúgy sem nagyon értettem meg, mit kell rajta nézni...:( Valahogy minden IR eredmény más és más és egy csomóra mondják, hogy ez már kőkemény IR, pedig én jónak látom..:D

De felteheted, megnézem.:)

De aki valamit konyít IR-hez sikítson!
Encsiga
2016-02-20 13:42:14
 
Csajok mi a fontosabb a mérésnél, hogy minden nap ugyan abban az időpontban mérjünk, vagy hogy meglegyen a 6 óra alvás? Megyünk ma este a barátainkhoz és nem tudom mikor kerülök ágyba. Minden nap 5:20 kor szoktam mérni, de ha későn érünk haza nem lesz meg a 6 óra alvás. Mérjek később, vagy inkább ugyanakkor kevesebb alvás után? Bár a férjem azt mondta úgy jöjjünk haza, hogy meglegyen. Mit mondotok?
Vaditimi
2016-02-20 10:55:43
 
Nagyon szép Kolibri!!! Maradjon is így :)
Kolibri84
2016-02-20 10:50:42
 
Lemaradt a gorbe
Kolibri84
2016-02-20 10:50:20
 
Jo reggelt! Megint porog a forum :)
En ma igy allok, ugy nez ki a palastfu tenyleg segit fenntartani a hot
BKATA77
2016-02-20 09:51:50
 
Ha valakinek tartósan 36,2 alatti az alaphő,vagy 36,8 feletti az pajzsmirig problémára utalhat.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!