Kedves Julianna! Elvégeztem a 4 órás Aviva-betanítást, és kérdés merült fel bennem. Babát szeretnénk lassan 2 éve, nincs szervi problémánk. A ciklus 2.felében is végezhetőek az egyszerű gyakorlat alhasat megterhelő gyakorlatai (pl. 11-es)? Nem fog pont ez a folyamatos alhasi feszülés ellentétes hatást kiváltani (baba megtapadás ellen dolgozik)? A progeszteron és a pajzsmirigy hormonokra is jó hatással van a torna? Köszönettel Anna
Kedves Anna,
a gyakorlatsor végezhető a ciklus második felében is természetesen. Nincs negatív hatása a hosszú gyakorlatsor 11-es gyakorlatának. Amikor pedig a baba megfogant, csak abban az esetben kell a tornát abbahagyni.
Akik fogamzásgátlásra használják a módszert, azok másképpen tornáznak.
Az Aviva-foglalkozáson az oktatók kitérnek a hormonális működésekre gyakorolt hatásokra is. Természetesen, alkalmas a torna a hormonális egyenetlenségek kezelésére is, bármilyen hormon is van elcsúszva. Én szívesen ajánlok alternatív gyakorlatokat is az óráimon. Célirányosan pajzsmirigy gyakorlatokat például, amelyek a 18 Aviva gyakorlaton felül végzendőek.
Üdvözlettel,
Tóth Julianna
AvivaStudio.hu
"Ahhoz, hogy bekövetkezzen az a csoda, amit áldott állapotnak hívunk, hihetetlenül sok dolognak kell hibátlanul működnie. Sajnos, ezek a dolgok néha el is romolhatnak. Napjainkban nagyon sokan és kiválóan foglalkoznak az egyes részterületekkel, de az ember egészét csak ritkán látják. Ebben van nagy segítségünkre egy olyan, az egyes szakértőktől és intézetektől független portál, a TervezettBaba.hu, ami segít a sok információt egységes egésszé varázsolni, és így hatékonyan használni."
Dr. Szakács Zoltánszülész-nőgyógyász főorvos, meddőségi specialistaKelen Magánkórház