Tesztoszteron fokozó készítményt használok, szükséges-e a fogamzásgátló szedése?

Kedves Dr. Tekse István!
Talán elég speciális a kérdésem... talán nem. 31 éves vagyok, és majd körülbelül nyár végén szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedését, vagyis akkor akartam, ehhez kapcsolódik majd a kérdés is, csak elöljáróban szeretnék leírni pár információt. A nyár végi abbahagyás amiatt lenne, mert tisztulni szeretnék mielőtt babánk lehetne a párommal. Most Yadine-t szedek körülbelül egy éve.
Nemrég elkezdtünk a párommal komolyabban edzeni, testépítő szinten táplálkozunk, edzünk és persze a megfelelő kiegészítőkkel. Ami nálam például tesztoszteron fokozó is. Egy hónapja kezdtem el szedni. 2000 mg Tribulus Terrestris és "Receptor Signal Transduction Blend" 1100 mg a napi hatóanyaga.
KÉRDÉS: Felmerült bennem az a kérdés, hogy nem felesleges-e a fogamzásgátló szedése ebben az esetben. Legalább is arra az időre, amíg ez a tesztoszteron fokozó kúra le nem megy?
Tudom, hogy az orvosok csak nagyon szélsőséges esetben javasolják a fogamzásgátló elhagyását, és nem tudom, hogy ez ilyen eset-e?
Nagyon sokat segítene a válaszával, amit előre is köszönök!
Üdvözlettel: Margit


Dr. Tekse István szülész-nőgyógyász

Dr. Tekse István - szülész-nőgyógyász válasza:

Kedves Margit!
 
Nem tudok arra válaszolni, hogy a bevitt hormonfokozó készítmények hatására leáll-e a petefészkének működése. Amennyiben nem kíván még gyermeket, szerintem használja tovább a gyógyszert.

Üdvözlettel: Dr. Tekse István
szülész-nőgyógyász
szulesz-nogyogyaszt.hu

 

Te is kérdeznél? Dr. Tekse István neked is szívesen válaszol!

Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 

Rólunk mondták:

"Ahhoz, hogy bekövetkezzen az a csoda, amit áldott állapotnak hívunk, hihetetlenül sok dolognak kell hibátlanul működnie. Sajnos, ezek a dolgok néha el is romolhatnak. Napjainkban nagyon sokan és kiválóan foglalkoznak az egyes részterületekkel, de az ember egészét csak ritkán látják. Ebben van nagy segítségünkre egy olyan, az egyes szakértőktől és intézetektől független portál, a TervezettBaba.hu, ami segít a sok információt egységes egésszé varázsolni, és így hatékonyan használni."

Dr. Szakács Zoltán
szülész-nőgyógyász főorvos, meddőségi specialista
Kelen Magánkórház

Lájkolj minket!