Tisztelt Doktor Úr!
5-6 hetes terhes vagyok, 2 napja ezt igazolta az orvosom az uh alapjàn(az uh-n ép petezsák, abban ép amnion és szikhólyag látható) A vizsgálat elött pár nappal tapasztaltam barnás, rövid ideig rózsaszínes folyást. Ezt jeleztem az orvosomnak, azt mondta, hogy érzékeny a méhszájam. De nem mondott mást, vagy hogy bármi egyéb problémát látna. De ma ismét tapasztaltam, bár ma csak barna, nem rózsaszínes.
Az orvosomhoz majd csak 3 hét múlva kell visszamennem. Semmilyen vizsgálatot nem kért. Én tegnap magánlaborban nézettem progeszteront, az eredményem 91,25 nmol/l .(az adott labor áltam megadott határértékek között van)
Mivel elsö terhesség, nem tudom mitöl kell félni, mikor nem.
Normális lehete ez a barna folyás? Illetve a progeszteron szintem megfelelö?
Köszönettel,
Kedves Kérdező!
Napi rutinban nehéz gondolkodni egy progeszteron vérvétel alapján. Javasolt 3x1-2 Duphaston ( receptes ), 3x1 Rutascorbin, együttlét kerülése és pihenés.
Üdvözlettel: Dr. Tekse István
Meddőségi és endoszkópos specialista, nőgyógyász-endokrinológus
www..szulesz-nogyogyaszt.hu
"Ahhoz, hogy bekövetkezzen az a csoda, amit áldott állapotnak hívunk, hihetetlenül sok dolognak kell hibátlanul működnie. Sajnos, ezek a dolgok néha el is romolhatnak. Napjainkban nagyon sokan és kiválóan foglalkoznak az egyes részterületekkel, de az ember egészét csak ritkán látják. Ebben van nagy segítségünkre egy olyan, az egyes szakértőktől és intézetektől független portál, a TervezettBaba.hu, ami segít a sok információt egységes egésszé varázsolni, és így hatékonyan használni."
Dr. Szakács Zoltánszülész-nőgyógyász főorvos, meddőségi specialistaKelen Magánkórház