Kedves Doktor úr.
Babát szeretnénk. Ciklusom változó, de átlagosan 30 napos. A ciklusom 10. napjától minden nap ugyanabban az időpontban készítem el az ovulációs tesztet a használati utasítás szerint. Ma van a 18. nap és még mindig negatív.
Első terhességem zökkenőmentesen ment, nem voltak nehézségek, a 2. próbálkozási hónapban sikerült. Ciklusom 20. és 27. napján voltunk együtt, amikor megfogant. Lehetséges, hogy ilyen későn legyen ovulációm? Természetesen tesztelek tovább a menstruációig, vagy amíg nem lesz pozitív a teszt és hetente 2-3x is ágyba bújunk. (27 éves vagyok, teljesen egészséges).
Előre is köszönöm a válaszát.
Üdvözlettel
Kedves Kérdező !
Nincs minden hónapban ovuláció, emiatt nem kell aggódni.
Ha több hónapon keresztül nem lát ovulációs teszt pozitivitást , akkor vizsgálat javasolt.
Üdvözlettel Dr. Tekse István
Meddőségi és endoszkópos specialista, nőgyógyász-endokrinológus
www.szulesz-nogyogyaszt.hu
"Majdnem négy évi várakozás után fogant meg a kisbabánk. A tervezettbaba.hu-n 7 hónapig kísértem figyelemmel a ciklusomat és az ovulációs idők meghatározása is biztosan sokat segített, hogy most már én is anyuka lehetek. Jelenleg 15 hetes vagyok. Mindenkinek kívánom, hogy sikerüljön!"
Galagonya