Tisztelt Doktor Úr!
Felkeresem a saját orvosom, illetve a későbbiekben egy meddőségi klinikára is van időpontom, de korábbi negatív tapasztalat alapján minél több szakvéleményt szeretnék kapni.
2020-ban egészséges gyermekem született spontán terhességből (császármetszés). 2023-ban 7. héten missed abbal zárult a spontán indult vetélésem (spontán terhesség). Párom ugyanaz, az első terhesség rögtön, a második a 4. hónapban sikerült. Jelenleg a próbálkozás 9. hónapjában vagyunk eredménytelenül. Férjem spermavizsgálatánál mindent rendben találtak. Nálam enyhe IR (Merckformint nem tudok szedni a nagyon erős mellékhatások miatt) és MTHFR heterozigóta lett megállapítva. Diétát tartottam 2022 június-2023 március, jelenleg nem ( semmilyen pozitív hatását nem észleltem, ami nagyon demotivál, de igyekszem visszatérni rá). Uh a múlt havi ciklusban 12. napon 1,3 cm-es endometriumot mutatott, jobb oldali ováriumban 1,23 és 1,13 és 0,93 cm-es, a bal oldaliban 1,1 és 1,17 és 1,49 cm-es tüszőt. A méh és a petefészkek normál méretűek voltak. Az ezt megelőző hónapban a 18. napon üres petefészkek voltak láthatóak és 0,7 cm-es endometrium. Viszont a ciklusaim a küret óta 40-42 naposra nőttek. Általában a 22-24. naptól erős alhasi, jobb oldali féltenyérnyi területre kiterjedő fájdalmat érzek, "szurkálást", ráz a hideg, hányingerem van, szédülök, mintha izomlázam lenne, fokozottan fáradékony vagyok és mostanra egyre ingerlékenyebb a tünetek és a sikertelenség okán. A tünetek erősödnek 4-5 napig, a legkellemetlenebb napon tojásfehérje szerű nyák távozik. Másnaptól a menstruáció előtti 3-4 napig jól érzem magam, majd a korábban említett tünetek ismét előjönnek, erősödnek. A korábbi 8-10 napos, erős, fájdalommentes menstruációm 3-4 napossá és kis mennyiségűvé csökkent. Korábban azt hittem, hogy a "középidős fájdalom és a nyák" a peteérés jele, de ha a 18. uh nem mutatott tüszőt, akkor nem lehet az. Illetve ebben a hónapban volt 3. napi laborom, amiben az AMH szint nagyon aggaszt, a szerinte se lehet ovulációm. 21. napi laborom még nincs. Összességében is szeretnék tanácsot kérni, de leginkább az AMH szinttel kapcsolatosan. Uh cisztákat soha nem mutatott. Milyen vizsgálat, műtét, kezelés, gyógyszer lenne ajánlott? AMH értéken kívül más is aggasztó? Mitől lehet a köztes fájdalom ha nincs ovuláció?
3. napi labor eredmények:
SHBG: 42,63 nmol/L
D vitamin 65,3 nmol/L
szabad T4 12,57 pmol/L
szabad T3 4,5 pmol/L
DHEA-S 3,19 umol/L
AMH 102,92 pmol/L
glükóz: 5,2 mmol/L
inzulin: 14,41 uIU/ml
TSH: 1,604 uIU/ml
FSH: 6,82 IU/L
LH: 4,11 IU/L
Prolaktin: 155,2 mIU/L
Ösztradiol 30,60 pg/ml
Tesztoszteron 0,25 mmol/L
Köszönöm a válaszát. Zsanett
Kedves Kérdező!
AMH értékét elsősorban meg kellene ismételni. Ha ilyen magas az PCO-szerű petefészekre utal.
Egy nagy hasi műtét - császármetszés - után gyakrabban lehet bizonytalan kismedencei fájdalom, de egy megfelelő nőgyógyászati vizsgálattal kizárhatóak a fő nőgyógyászati kórképek.
Éhomi inzulin szintje magasabb volt, endokrin konzultáció is szükséges.
A labor többi paramétere rendben van.
Üdvözlettel Dr. Tekse István
Meddőségi és endoszkópos specialista, nőgyógyász-endokrinológus
www.szulesz-nogyogyaszt.hu
"Két hónapja találtam meg ezt a honlapot. Párommal augusztusban jutottunk el arra az elhatározásra, hogy szeretnénk 7 év után egy második gyermeket. Eddig nem sikerült, de az oldal segítségével ez most összejött. Nagyon szépen köszönöm ezt a lehetőséget."
Éva