Magas fehérvérsejtszám az ondóban

Üdvözlöm!
Lassan 1 évnyi sikertelenség után férjem spermavizsgálaton járt a következő eredménnyel:
Elfolyósodási idő: 28 perc
Térfogat: 2,7 ml
pH: 7,8
Sperma koncentrációja: 120 millió/ml
Sperma szám: 324 millió
Progresszív mozgású: 70 %
Mozgékony sperma: 80 %
Normál szerkezetű spermium: 15%
Kerek sejtek száma: -
Fehérvérsejtek száma: 2 M/ml (<1 M/ml)
Összegzésként normál spermakép és leukospermia szerepelt a leleten, férjemet arról tájékoztatták, hogy teljesen rendben van az eredmény, a fehérvérsejtek magasabb számát esetleg vizsgáltassuk ki, de lehet, hogy valamilyen gyulladás miatt van minimális eltérés. A kérdésem: mitől lehet eltérés? Érdemes komolyabban foglalkozni ezzel az egy értékkel a többi függvényében?
Valószínűleg nálam van komolyabb gond, elzáródás, endometriózis, már egy ideje ilyen irányban vizsgálódunk az orvosommal.
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
BB


Dr. Szabó Ferenc andrológus, urológus

Dr. Szabó Ferenc - andrológus, urológus válasza:

Érdemes lenne ondó tenyésztést végezni, ha negatív akkor nem kell aggódni emiatt.
Dr. Szabó Ferenc

 

Te is kérdeznél? Dr. Szabó Ferenc neked is szívesen válaszol!

Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 

Rólunk mondták:

"Én is elmonhatom a nagy hírt, hogy 7 hónapi próbálkozás után, sikerült teherbe esnem. A weboldalatok segítségével, a pontos hőmérőzéssel és lejegyzésével meg tudtam határozni, mikor történik az ovuláció, ami az én esetemben kiderült, nem a középidőben van, hanem utána...DE segítségetekkel már az első hónapban megfogant a Kisbabánk! Most már "csak" vigyáznunk kell rá, hogy minden a legnagyobb rendben legyen a következő még 8 hónapban! Köszönöm!"

Menor

Lájkolj minket!