Tisztelt Doktor Úr!
27 éves vagyok, 2 hónapot próbálkoztunk a párommal,és teherbe estem viszont sajnos a hatodik héten érős verzesem lett és elment a baba, műszeres befejezéssel végződött a vetélés.
Azóta 3 hónap eltelt mostmár újra próbálkozunk.
Csináltam egy hónap végi 21. Napi hormon vérvételt aminek az eredményei a következők
FSH : 7.3
LH 12.1
Ösztradiol : 208.8
Progeszteront: 6.17
Az lenne a kérdésem hogy az értékeim mit mondanak mennyire jók illetve rosszak? (Megjegyzésbe erős gyulladásos felfázásom van,nem tudom ez befolyásol e bármit)
Válaszát előre is nagyon köszönöm
Üdvözlettel Krisztina
Kedves Kérdező!
Érdemi eredményű labor a 2-5. napon lenne: FSH, LH, TSH, prolaktin és nyugodtan lehetne még egy 3 pontos IR vizsgálat.
Ezekkel endokrin konzultáció.
Üdvözlettel: Dr. Tekse István
Meddőségi-endoszkópos specialista, nőgyógyász-endokrinológus
www.szulesz-nogyogyaszt.hu
"Ahhoz, hogy bekövetkezzen az a csoda, amit áldott állapotnak hívunk, hihetetlenül sok dolognak kell hibátlanul működnie. Sajnos, ezek a dolgok néha el is romolhatnak. Napjainkban nagyon sokan és kiválóan foglalkoznak az egyes részterületekkel, de az ember egészét csak ritkán látják. Ebben van nagy segítségünkre egy olyan, az egyes szakértőktől és intézetektől független portál, a TervezettBaba.hu, ami segít a sok információt egységes egésszé varázsolni, és így hatékonyan használni."
Dr. Szakács Zoltánszülész-nőgyógyász főorvos, meddőségi specialistaKelen Magánkórház