Kedves Doktorúr! Csak annyit szeretnék kérdezni Microgynon 21 fogamzásgátló tabletta elhagyása után mennyi idő kell a szervezetemnek hogy újra beinduljon a peteérésem. Már lassan 5éve szedtem folyamatosa, a tabletta szedése előtt rendszeres volt a menstruációm. Idén júniusban hagytam abba,de hozzá kell tennem hogy óvszerrel védekezünk, mert nem szeretnénk még babát. Azért izgulok, mert augusztusban lesz az esküvőnk és nem szeretném életem legszebb napját menstruációs görcsökkel eltölteni. van e valami gyógyszeres kezelés, vagy inkább várjam meg, amíg természetes úton meg nem jön? előre is köszönöm! Tisztelettel Messe
Kedves Messe!
Elvileg a peteérésnek azonnal el kellene indulnia a gyógyszer elhagyása után, természtesen hosszabb-rövidebb idő után. Ha 2-3 hónapig nem jönne meg, úgy érdemes nőgyógyászati és endokrinológiai kivizsgálást kérni.
Üdvözlettel: Dr. Tekse István
szülész-nőgyógyász
szulesz-nogyogyaszt.hu
"Én is elmonhatom a nagy hírt, hogy 7 hónapi próbálkozás után, sikerült teherbe esnem. A weboldalatok segítségével, a pontos hőmérőzéssel és lejegyzésével meg tudtam határozni, mikor történik az ovuláció, ami az én esetemben kiderült, nem a középidőben van, hanem utána...DE segítségetekkel már az első hónapban megfogant a Kisbabánk! Most már "csak" vigyáznunk kell rá, hogy minden a legnagyobb rendben legyen a következő még 8 hónapban! Köszönöm!"
Menor