Tisztelt Doktor Úr!
Én azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy megtudjam, hogy kihez forduljak a gondommal. Ugyanis kb.2 hete elkezdett váladákozni a mellem. A bal sokkal jobban, mint a jobb. A jobb mellemből színtelen, csak erős nyomásra jön váladék.A balból viszont hol színtelen, hol pedig szinte sárgás-fehér. És éppen csak, hogy hozzáérek, már jön. Menstruáció előtt a PMS-em része a mellfájdalom. És amikor késik, (és ha sokat késik) akkor annyira fáj és feszül, hogy magától is csorog.Volt, hogy azt hitték, hogy szoptatós anya vagyok, mert átázott a felsőm.
A kérdésem az lenne, hogy endokrinológushoz menjek vele vagy nőgyógyászhoz?
Válaszát előre is köszönöm szépen.
Üdv.: Norina
Kedves Kérdező!
Emlőváladék cytológia és prolaktin szint vérvétel szükséges. Illetve emlő ultrahang is meggondolandó. Az eredményekkel szakkonzultáció endokrinológusnál vagy nőgyógyásznál.
Üdvözlettel Dr. Tekse István
www.szulesz-nogyogyaszt.hu
"Ahhoz, hogy bekövetkezzen az a csoda, amit áldott állapotnak hívunk, hihetetlenül sok dolognak kell hibátlanul működnie. Sajnos, ezek a dolgok néha el is romolhatnak. Napjainkban nagyon sokan és kiválóan foglalkoznak az egyes részterületekkel, de az ember egészét csak ritkán látják. Ebben van nagy segítségünkre egy olyan, az egyes szakértőktől és intézetektől független portál, a TervezettBaba.hu, ami segít a sok információt egységes egésszé varázsolni, és így hatékonyan használni."
Dr. Szakács Zoltánszülész-nőgyógyász főorvos, meddőségi specialistaKelen Magánkórház