Tisztelt Doktor Úr! E hónap 6.-án volt mensim. Havi ciklusaim, ált. 32 naposak. Így ha a számolásaim nem "csalnak", 22.-én vagy e környékén volt peteérésem. 22.-én este elkezdtem "barnázni", konkrét alhasi fájdalmaim voltak, feszült az altájam. Nyílván ekkor ment végbe a tüszőrepedéses folyamat. Viszont ma van mindennek 3. napja, és ma reggel erősebb vérzés jelentkezett, és már nem rozsda színű. Párommal 20.-án, 21.-én, és 22.-én is együtt voltunk. Babát szeretnénk, így nem voltunk restek. Mi lehet ez az erősebb, élénkebb színű, pecsételő vérzés a peteérés utáni 3. napon? Kíváncsi lennék rá, mit gondol, mert kezdek totál kétségbeesni. Ditta
Kedves Ditta!
Vizsgálat nélkül nehéz a kérdésre válaszolni, okozhat vérzést akár egy gyulladt méhnyak felszín is. Ha egyéb panasz (pl. hasi fájdalom) nincs, akkor nem szabad kétségbe esni, próbálkozzanak nyugodtan tovább. Amennyiben a vérzés ismétlődne mindenképpen szakorvosi vizsgálatot javasolnék.
Üdvözlettel: Dr. Tekse István
szülész-nőgyógyász
szulesz-nogyogyaszt.hu
"Ahhoz, hogy bekövetkezzen az a csoda, amit áldott állapotnak hívunk, hihetetlenül sok dolognak kell hibátlanul működnie. Sajnos, ezek a dolgok néha el is romolhatnak. Napjainkban nagyon sokan és kiválóan foglalkoznak az egyes részterületekkel, de az ember egészét csak ritkán látják. Ebben van nagy segítségünkre egy olyan, az egyes szakértőktől és intézetektől független portál, a TervezettBaba.hu, ami segít a sok információt egységes egésszé varázsolni, és így hatékonyan használni."
Dr. Szakács Zoltánszülész-nőgyógyász főorvos, meddőségi specialistaKelen Magánkórház