Kedves Doktor Úr! A párommal babát tervezünk, voltam orvosnál és megdöbbenve hallgattam. A leletemen ez áll: TVS. 52x64x78 uterus. Endometrium 7mm. Mellső falban 20x13 mm myoma göb látható, mely intramuralis elhelyezkedésű. Ez nem tudom mit jelent? B.ovarium: 34x19 mm Benne egy 10mm és néhány kissebb folliculus. J. ovarium 39x16mm benne néhány kissebb folliculus. Kérdésem még az lenne, hogy Ön szerint ez az eredmény milyennek mondható, emellett teherbe eshetek-e, mert három hónapja próbálkozunk, de semmi. Apavári
Kedves Apavári!
Egy intramurális (a méhfalban elhelyezkedő) myomagöb elhelyezkedhet úgy, hogy zavarja illetve, hogy egyáltalán nem zavarja a teherbeesést. Erről vizsgálat nélkül nem lehet véleményt mondani. Másik probléma lehet ezzel kapcsolatban a terhesség alatti myoma növekedés amely negatívan befolyásolhatja a terhességet. A 3 hónapja tartó sikertelen próbálkozás még rövid időnek mondható, 1 év sikertelen próbálkozás után lehet meddőségi kivizsgálást kezdeni.
Üdvözlettel: Dr. Tekse István
"A párom és én már egy ideje dolgozunk azon, hogy babánk legyen - eddig sajnos nem jártunk sikerrel. Most végre megtaláltam ezt az oldalt, amelyik profi módon tud nekünk segíteni."
S. AnnaBudapest