A kérdés:

Tisztelt Doktor úr! 2010. januárjában Tatabányán szültem, a doktor úr császározott, a 37. héten toxémiás lettem. Terhesség előtt és alatt is sokat híztam. Szülés után 15-20 kg lement rólam, de ez pár hónap alatt vissza is jött. 2 hónapig szoptattam, majd megjött a mensturációm, ami azóta is nagyon változó. Próbálkoztam diétával, de csak pár kiló megy le rólam, és ez nagyon bosszant. Nőgyógyász javaslatára kaptam egy Women's elnevezésű krémet, amit pár hónapig használtam, ez alatt a ciklusom kicsit rendeződött. Most, hogy abba hagytam, január 17-én volt az utolsó menstruációm. Ezeken kívül egyéb problémáim is lettek szőrösödés, hajhullás. Mivel már nem tudok problémámmal kihez fordulni ezért kérem a doktor úr segítségét, hogy mit tegyek, kihez forduljak, de szerintem ezek a dolgok így nem normálisak. Segítségét előre is köszönöm!


Dr. Tekse István szülész-nőgyógyász

Dr. Tekse István - szülész-nőgyógyász válasza:

Kedves Hölgyem!
Felsorolt panaszai alapján mindenképpen felmerül az inzulin rezisztencia lehetősége, így javasolnék egy 3 pontos inzulin rezisztencia vizsgálatot és annak az eredményével endokrinológus konzultációt.

Üdvözlettel: Dr. Tekse István
szülész-nőgyógyász
szulesz-nogyogyaszt.hu

 

Te is kérdeznél? Dr. Tekse István neked is szívesen válaszol!

Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 

Rólunk mondták:

"Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy elmondjam, én is babát várok! 3 hónapig vezettem a grafikont, és nagy nagy köszönettel tartozom a tervezettbaba.hu oldalnak, akik hozzájárultak ahhoz, hogy megismerhessem a szervezetem működését, az ovulációm pontos időpontját. Továbbá köszönöm, hogy a szinte végtelennek tűnő kíváncsiságomat és érdeklődésemet gyors, szakszerű válaszokkal igyekeztek kielégíteni. Még egyszer köszönöm, és mindenkinek ajánlom, aki babát szeretne! "

Erika

Lájkolj minket!