A kérdés:

Tisztelt Doktor Úr!
Nemrég egy 85 mm-es petéfeszek cisztát diagnosztizáltak nálam, mely a leletben leírtak alapján egy egyrekeszes folyadék tartalmú képlet, mely papilláris növedéket is tartalmaz. A következő menstruáció után ultrahang kontroll vizsgálaton voltam, ahol megállapították, hogy a ciszta felszívódott, így nem kell műtéti úton eltávolítani.
Kérdésem az lenne, hogy a papilláris növedék a későbbiekben okozhat-e valamilyen problémát, valamint befolyásolja-e a teherbeesés lehetőségét?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Katica


Dr. Tekse István szülész-nőgyógyász

Dr. Tekse István - szülész-nőgyógyász válasza:

Kedves Kérdező!
Egyrészt nem biztos, hogy papilláris növedék volt (UH csak szűrővizsgálat), de ha aggódunk emiatt - mivel egy igazi papilláris növedék felvetné egy rosszindulatú petefészek képlet jelenlétét -, lehet kérni CA-125- HE 4 (ROMA index) vérvételt (önfinanszírozott laborban érdemes).
Üdvözlettel Dr. Tekse István
www.szulesz-nogyogyaszt.hu

 

Te is kérdeznél? Dr. Tekse István neked is szívesen válaszol!

Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 

Rólunk mondták:

"Köszönöm a tervezettbaba.hu-nak! 3 vetélés után találtam az oldalra, azt hittem már a teherbe esés sem fog menni ennyi műtét után. Már a 2. hónap után sikerült! Köszönöm az oldalnak, hogy ilyen érthetően leírják mi miért van és hogy melyik hormon mit okoz. Igazából egy érdekes kísérletnek indult részemről de már a 13. hétben vagyok! Köszönöm még egyszer. :) Sok sikert kívánok a többi "babavárónak" is!"

BMZS77

Lájkolj minket!