A kérdés:

Tisztelt Doktor Úr,
Érdekelne az Ön vélemény az esetünkkel kapcsolatban.
Azoospermiát állapítottak meg a férjemnél.
Végigjártuk a lápcsőfokokat, nincsen hormon probléma, nincsen genetikai rendellenesség, nincsen elzáródás.
Viszont a vizsgálatok során kiderült 0 db spermiumszámmal rendelkezünk.
Pár napja volt a biopszia műtét.
(Mko. multifocalis random TESE, és mikrosebészeti TESE.)
A műtétet követően sem találtak spermiumot a herében.
Most várjuk a szövettani eredményt ami kb 2 hét.
Engem az érdekelne ha ott sem találnak semmit őssejtet sem, akkor érdemes e újra megpróbálni a biopsziát?
Laikus lévén úgy gondolom, hogy akkor a következő estben sem járnánk sikerrel.
Az ügy hátterében valószínűleg veleszületett
"Sertoli cell only"-szindróma (SCOS) áll fent.
Köszönettel:
D.


Dr. Szabó Ferenc andrológus, urológus

Dr. Szabó Ferenc - andrológus, urológus válasza:

Sajnos több lehetőség nincs. Nem érdemes több biopsziat végezni.

Üdvözlettel: Dr. Szabó Ferenc

 

Te is kérdeznél? Dr. Szabó Ferenc neked is szívesen válaszol!

Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 

Rólunk mondták:

"Én is szeretném megköszönni az oldalnak, hogy figyelemmel tudtam kísérni a ciklusom a hőmérséklet vezetésével. 2 hete teszteltem pozitívat, és ma voltam orvosnál, a 7. hét elején járok. Most már elhiszem, hogy tényleg terhes vagyok. Köszönöm!"

kicsiila

Lájkolj minket!