Diagnosztizált PCOS

Tisztelt Doktor Úr!
Decemberben PCOS-t diagnosztizáltak nálam ultrahangos vizsgálattal. Azóta több orvosnál jártam (endokrinológus, nőgyógyász) de ellentétes információkat, gyógyszereket kaptam, ezért ezeket nem szedtem be.
Magán laborba fordulva csináltattam vérvételes hormon vizsgálatot. A márciusi menstruáció 5. napi eredménye:
FSH 7.05 mlU/ml
LH 7.0 mlU/ ml
Ösztradiol 174.0 pmol/l
Prolaktin 10.49 ng/ml
Tesztoszteron 1.36 nmol/l
AMH 10.7 ng/ml *
A decemberi AMH mérés eredménye 137.02 pmol/l volt.
Ha jól számoltam át, akkor ha minden igaz csökkent. Ez mitől lehet? Hogy lehetne normális értékre csökkenteni?
Az érmékek alapján látható PCOS szindróma? (A nőgyógyász látott decemberben 20 mmes tüszőt)
A peteérés jeleit (pl.: nyák) érzékelem közép idő tájt.
Ilyen hormon szinttel lehetséges természetes úton a teherbeesés?
Köszönöm válaszát! K.K.


Dr. Tekse István szülész-nőgyógyász

Dr. Tekse István - szülész-nőgyógyász válasza:

Kedves Kérdező!
Amiket elküldött azon értékek rendben vannak. Az AMH alapján PCO-ra jellemző petefészek morfológia feltételezhető. az AMH tud változni ( másik labor, máshol veszik a cikluson belül ).
3p OGTT inzulinnal amit még javasolt lenne elvégeztetni.
Üdvözlettel: Dr. Tekse István
Meddőségi-endoszkópos specialista, nőgyógyász-endokrinológus
www.szulesz-nogyogyaszt.hu

 

Te is kérdeznél? Dr. Tekse István neked is szívesen válaszol!

Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 

Rólunk mondták:

"Sokan nem hisznek az interneten talált oldalakban, azt mondják, hogy egy számítógép nem tudja kiszámolni az ovulációt, hogy ez csak egy általános program. Én mindenkinek, aki babát szeretne, csak ajánlani tudom a TervezettBaba.hu honlapot, mert nekünk ennek az oldalnak a segítségével sikerült babát fogantatnunk. Köszönöm nektek!"

Ibike

Lájkolj minket!